198 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Cuma, 26 Aralık 2014 17:38
Diyarbakır Büyükşehir Belediyespor, Ziraat Türkiye Kupası'nda Galatasaray ile oynadığı maçta çıkan olaylardan dolayı 'ideolojik propaganda yapmak'tan disiplin kurula sevk edildi.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyespor – Galatasaray maçından önce Sarı –Kırmızılı takımı taşıyan otobüs taşlanmış, İstiklal Marşı ıslıklanmıştı. Maçtan sonra da bazı taraftarlar soyunma odasına girmeye çalışmıştı.

TFF’den yapılan açıklamada şöyle denildi:

Çarşamba, 31 Aralık 2014 14:44
Bu bir sınıf mücadelesi demiştik. Küba’nın daha önce “aptallar”a direnmesini kolaylaştıran, kuşkusuz, iç cephede “kapitalizm”in temellerinin ortadan kalkmasıydı.

“Bu Amerikalılar aptal, alışmışlar darbelere, suikastlere, işgallere, yumuşak gücün anlamını unutmuşlar. Onlar kaba kuvvetle değiştirmeye çalışıyorlar Küba’yı, biz bildiğimiz yöntemlerle...” Yıllar önce bir protokol davette karşılaştığım ve hangi partiye mensup olduğumu iyi bilen bir Türk diplomat, açıksözlülüğüyle bayağı şaşırtmıştı beni. 

Perşembe, 25 Aralık 2014 17:27
Birleşik Haziran Hareketi'nin Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi'ndeki forumu düzenlendi.

Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya fakültesinde 24 Aralık Çarşamba günü Muzaffer Göker Salonu’nda Birleşik haziran hareketi forumu yapıldı.

Pazartesi, 29 Aralık 2014 15:49
Mısır Dışişleri Bakanı Samih Şükri, Ankara ile ilişkilerin yeniden düzeltilme şartı olarak "Türkiye Mısır'ın içişlerine müdahaleden uzak durursa olumlu ilişkilere her zaman hazırız’ mesajını verdi.

Başkent Kahire'de Dışişleri Bakanlığında diplomasi muhabirleriyle görüşmesinde açıklamalarda bulunan Dışişleri Bakanı Samih Şükri, Mısır halkının, Türk halkına karşı olumlu duygular beslediğini, Türk halkının da Mısır halkına karşı aynı duyguları hissettiğini söyledi.

El Cezire Türk'ün haberine göre Mısır Dışişleri Bakanı şöyle konuştu:

Pazartesi, 22 Aralık 2014 10:34
PKK yöneticilerinden Duran Kalkan, 2015 seçimlerinde ÖDP'nin HDP ile ittifak yapması için çağrıda bulundu.

KCK Yürütme Konseyi Üyesi Duran Kalkan, 2015 seçimlerinde ÖDP'yi HDP ile ittifak yapmaya çağırdı.

Salı, 16 Aralık 2014 21:53
Yıldız Teknik'te rektörlüğün basın danışmanı olan ve reklam panolarındaki mankenleri güvenlik görevlilerine kapattırmasıyla tanınan Ümit Sanlav, AKP ilçe yönetimine seçildi.

Yıldız Teknik Üniversitesi (YTÜ) Rektörlük Basın Danışmanı, aynı zamanda sarıyerhaber.com isimli internet gazetesinin Genel Yayın Yönetmeni Ümit Sanlav'ın geçtiğimiz günlerde düzenlenen AKP Sarıyer 5. Olağan İlçe Kongresi'nde, AKP Sarıyer ilçe yönetimine seçildiği iddia edildi. Sosyal medya paylaşımları ve yayınlanan İlçe Yönetim Kurulu Listesi'nin 14.

Cuma, 05 Aralık 2014 16:56
Eğitim İş Genel Başkanı Veli Demir, 19. Milli Eğitim Şurası’nın “Öğretim Programları ve Haftalık Ders Programı” Komisyonu’nda yaşananlara tepki göstererek komisyondan çekildiklerini açıkladı.

 Eğitim-İş, 19. Milli Eğitim Şurası’nın “Öğretim Programları ve Haftalık Ders Programı” Komisyonu’nu terk etti.

Konuyla ilgili açıklama yapan Eğitim-İş Genel Başkanı Veli Demir, şu ifadeleri kullandı:

Pazartesi, 29 Aralık 2014 14:47
Komünist Parti Merkez Komite Üyesi Kemal Okuyan, Birleşik Haziran Hareketi'nin kendisinden önceki arayış ve denemelerin birikimini devralarak ortaya çıktığını söylüyor.

Birleşik Haziran Hareketi’nin ilk imzacılarından birisi olan Komünist Parti Merkez Komite Üyesi Kemal Okuyan, bu  hareketin uzun süredir kendini hissettiren gerçek bir ihtiyacın ürünü olduğunu söylüyor.

Cumartesi, 27 Aralık 2014 17:50
Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Eş Genel Başkanı Kamuran Yüksek, Şırnak'ın Cizre İlçesi'nde 2 kişinin öldüğü 3 kişinin de yaralandığı olayların çözüm sürecini provoke etmeye yönelik olduğunu söyledi. Yüksek hükümetin HÜDA-PAR'la ilişkisi olduğunu, bu oluşumun kendilerine karşı bölgede desteklendiğini belirtti.

Cizre'de PKK'nın gençlik yapılanması Yurtsever Demokratik Gençlik Hareketi (YDG-H) ile Hüda-Par yanlılarının silahlı çatışması sonucu 2 kişinin ölmesi, 3 kişinin yaralanmasıyla ilişkin DBP Eş Genel Başkanı Kamuran Yüksek,Diyarbakır'da bazı HDP'li milletvekilleri Büyükşehir Belediye Başkanı Gültan Kışanak'ın da katıldığı basın toplantısı düzenledi.
 

Çarşamba, 17 Aralık 2014 14:07
Rusya, rublenin tepetaklak olmasıyla birlikte çalkalanıyor. ABD ve AB'nin yaptırımları Rus ekonomisini çökertmeyi ve Rusya'nın uluslararası başlıklarda geri adım atmasını hedefliyor.

Putin zor bir sınavdan geçiyor. Burası kesin. Öncelikle, Moskova’da analistlerden biri olan Dmitry Oreskin’in “İnsanlar Putin’in güçlü bir lider olduğunu, düzen getirdiğini ve yaşam standartlarının iyileşmesine yardımcı olduğunu düşündüler. Putin aynı olsa da, tüm gücü elinde tutuyor olsa da her şey çöküyor” açıklamasına gözüm çarptı.

Salı, 23 Aralık 2014 14:47
Küba’yla ABD, aynı anlama gelmek üzere sosyalizmle kapitalizm arasındaki savaş ne sona ermiş ne de yoğunluğu azalmış durumda; iki ülke de karşılıklı olarak savaşı yeni bir sahaya taşıma kararı aldılar.İşin nereye varacağını, aslolarak Küba Komünist Partisi liderliğinin bu süreci nasıl yürüteceği belirleyecek.

Bu hafta dünyadaki en önemli gelişmelerden biri, Küba’yla ABD arasında varılan tutuklu takası anlaşması oldu. Salı günü, Fidel ve arkadaşlarının dağdan inip iktidarı aldıkları günlerden bu yana, 50 yıldır yaşanmayan bir şey yaşandı: ABD lideri Barack Obama ve Küba lideri Raúl Castro telefonda konuştu. Ertesi gün anlaşma kamuoyuna duyuruldu.

Önce, anlaşmanın detaylarına bakalım.

Cuma, 12 Aralık 2014 23:13
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, son zamanlarda tartışılan Osmanlıca konusunda, "Dünyada hangi millet vardır ki, medeniyetinin üzerine inşa edildiği yazıyı okuyamaz? Var mı böyle bir millet?" dedi.

Erdoğan, Üsküdar Belediyesi'nce Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezi'nde düzenlenen "Hattat Hasan Çelebi'ye Saygı Gecesi"ne katıldı. Geceye eşi Emine Erdoğan ile birlikte gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan, sözlerine, "Hattat Hasan Çelebi üstadımıza, hocamıza huzurlarınızda hürmetlerimi sunar, kendisine Rabbimden uzun ömür dilerim" diye başladı.

Pazartesi, 22 Aralık 2014 17:30
“Kalıplarla düşünmeyi bırakalım. Bu kaotik süreçte illa AKP gibi istikrarı sağlayan bir unsur aramıyor olabilirler. Bir çıkış ya da belli gelişmeleri tetikleyecek bir 'kopma' anı düşünebilirler.”

Gülen Cemaati'ne yönelik operasyon gündemdeki yerini koruyor. Erdoğan ve Cemaat arasındaki kavganın Zaman gazetesine yapılan baskınla başka bir evreye girmesi, bu kurumun Cemaat açısından “temsil değerinin” çok yüksek bir yer ve medya kuruluşu olması, gelişmeleri dünyanın da gündemine soktu.

Salı, 30 Aralık 2014 14:48
Savaşların, felaketlerin, faciaların yılı 2014, akıllarda IŞİD, ebola, katledilen çocuklar gibi acı hatıralar bırakarak sona eriyor. Emperyalizmin ve kapitalizmin tüm dünyanın en büyük felaketi olduğunu tekrardan hatırlatırcasına...

2014 yılında dünyada neler olduğunu sizler için derledik:

UKRAYNA’DA İÇ SAVAŞ

Perşembe, 18 Aralık 2014 14:04
Türkiye, AKP döneminde Afrika ile olan ilişkilerinde yeni bir döneme girdi. Ama bu ilişkilerin en büyük taşıyıcısı Fethullah Gülen Cemaati'ydi ve şimdi, AKP ile Cemaat arasındaki gerginlik Afrika'daki durumu da etkileyecek.

Türkiye'nin Afrika'ya dönük politikası önümüzdeki yıllarda ne kadar başarılı olacak? Bu soruya verilecek yanıt, Ankara'nın -küresel bir güç olma- stratejik hedefine yönelik bir gösterge olacak. Bu çerçevede, Türkiye'nin, Çin, Brezilya ve Hindistan gibi devletlerle aynı kulvarda aktif olarak peşinden koştuğu, Afrika kıtasının “fethi” önemli bir yer tutuyor.

Pages