5 sonuçtan 1 - 5 arası gösteriliyor
Pazar, 01 Haziran 2014 11:24
Asaf Güven Aksel

Her söylenenin bir tekrar niteliği taşıyacağı, orasına burasına benzer ya da farklı açılardan değinilmiş olacağı kesin, Haziran’dan söz açılacaksa.

Bir yıldır süregelen sosyal ve siyasal analizlerin odağında doğal olarak duran muazzam bir pratiğin, klasik öğretidekine uygun anlamıyla teorinin önünü açtığı ise oldukça tartışmalı.

Pazar, 08 Haziran 2014 13:19
Aydemir Güler

Birkaç gün mola vermemi hoş görmüşsünüzdür umarım.

soL gazetesinin günlük yayınına son verdikten sonra, bu yükün altında ezildiğimizi falan düşünen olmamıştır herhalde. “Olur böyle şeyler” pişkinliğiyle de hiç işimiz olmaz. Ne ezilir büzülürüz, ne de yüzsüzlük ederiz. Bu iki uçtan uzak durabilmenin koşulu ise siyasettir.

Bizim iddiamız siyasi üretim iddiasıdır.

Salı, 03 Haziran 2014 11:11
Aydemir Güler

Yenilenen seçimlerde Çankırı’nın Şabanözü ilçesini MHP kazanınca, AKP’nin gençlik kolları yöneticisi kendini tutamamış. “Şabanözü’ne asfalt çalışması durdurulmuştur. Bunu Şabanözü hak etti...”

Sen kimsin! Nereye asfalt döküleceğine gençlik kollarında mı karar veriliyor?

“Sen kimsin!” diye başlayan cümlenin devamında binlerce ayrı temada AKP keyfiyetini örnekleyebilirsiniz.

Salı, 03 Haziran 2014 11:47
Candan Badem

SSCB'nin dağılmasında Haziran 1991'de Rusya devlet başkanı seçilmiş olan Yeltsin ile birlikte o zamanki Ukrayna ve Belarus başkanları Kravçuk ve Şuşkeviç baş rolü oynadılar. Ağır toplar birliği dağıttığı zaman öteki küçük Sovyet ülkelerine bağımsızlık ilan etmekten başka seçenek kalmamıştı.

Salı, 17 Haziran 2014 11:28
Aydemir Güler

AKP'nin adayı çoktandır belliydi. Zaman zaman, krizin tepe noktalarında Erdoğan'ın adaylığını ilan etmesinin bile gayrımeşru hale geldiği anlar oldu. Ama direttiler.

Diretebildiler, çünkü diretmenin bir mekanizması ve zorunluluğu vardı.