12 sonuçtan 1 - 12 arası gösteriliyor
Cuma, 11 Nisan 2014 11:33
Yiğit Günay

İngiltere’deki şirketin haberini ilk gördüğümde, Zaytung benzeri bir sitenin haberi olup olmadığını anlamak için epey uğraştım.

“Political Tours”, Türkçesiyle “Politik Turlar” isimli İngiltere merkezli şirket, dünyanın çeşitli yerlerine, tuhaf turlar düzenliyor.

Çarşamba, 16 Nisan 2014 11:15
Ahmet Mümtaz İdil

Kimi zaman toplumlar tıkanır kalır, hareket edemez, karşı koyamaz ve suskunlaşır. Haksızlıklar, usulsüzlükler, yolsuzluklar, rüşvetler, adam kayırmalar ayyuka çıkar, ama toplum efsunlaşmış gibi suskundur. Onu hareket ettirecek kuvvetten yoksundur. Bir rüzgâr bekler, birilerinin çıkıp sesini yükseltmesini, haykırmasını, yollara dökülmesini...

Çarşamba, 30 Nisan 2014 10:41
Kemal Okuyan

“Haziran gitti gidiyor” paniğinden uzak durmanın yolu, Haziran’da milyonları neyin sokağa döktüğüne odaklanmaktan geçiyor. “Erdoğan öfkesi” açıklayıcı ama bir noktadan sonra yetmeyebilir, hatta o öfkenin nedenlerinin ötesine geçmek gerekebilir.

Pazartesi, 28 Nisan 2014 11:57
Kemal Okuyan

Korkacak bir şey yoktu… Türkiye Cumhuriyeti sahipsiz kalmazdı… “Hükümet olabilir ama iktidar olamaz” yalnızca AKP yolcularının ve solcularının değil, onun hasımlarında da ezberiydi. Erdoğan liderliğindeki karşı devrim cephesi geçmiş muktedirlerin bir bölümüne zindan yolu açarak iktidarını kanıtlarken, Kılıçdaroğlu CHP’si toplumda “normalleşme” algısının yerleşmesi için devreye girmişti.

Pazartesi, 28 Nisan 2014 11:55
Haluk Işık

Delikanlı önce uzun bir direğe tırmanır. Sonra halatı ayak bileklerine bağlar. Gözlerinde korkudan eser olmamalıdır. Aşağıdakiler, başta yakınları, onu yüreklendirmektedir. Kollarını açar ve kendini boşluğa bırakır. Halat öyle ayarlanmıştır ki, alnı toprağa değecekken havada tutar ve delikanlının paramparça olmasını engeller.

Pazar, 27 Nisan 2014 11:10
Aydemir Güler

Olağan giden bir kapitalist düzende solcular bozgunculukla, demokrasiye inanmamakla, takiyyecilikle falan eleştirilirler. Bu saldırı geleneğinde “yabancı parmağı” olur. Solcuların yeri Moskova’dır. Sol dış güçlere taşeronluk yapıp ülkeyi ortadan bölüverecektir...

Çarşamba, 16 Nisan 2014 11:22
Emrah Kartal

Geçen hafta bu köşede futbolcu Felipe Melo’yu konu edinmem, başta Tekyumruk taraftar grubu olmak üzere Galatasaraylı taraftarlarca öfkeyle karşılandı. Sosyal medyada bana ve konunun yakından muhatabı olmamasına rağmen spor sayfası editörü Cenk Alaçam’a hakaretler edildi. Hiç beklemediğimiz kulvardan gol yedik...

Perşembe, 10 Nisan 2014 12:38
Osman Çutsay

Her şeyimiz benzemeyecek tabii. Ama böyle büyük depremlerin etkisiz kalması mümkün de değil.

Pazar, 20 Nisan 2014 11:14
İlhan Cihaner

Bazı kişilerin sözleri, konuşmaları aslında içerik ve bilgi bakımından kıymet-i harbiyeden yoksundur. Ama eğer o kişiler bir siyasi haraketin zihin dünyasını temsil ediyorsa ve siyasi temsiliyetleri varsa üzerinde durulmalıdır.

Çarşamba, 16 Nisan 2014 11:31
Tunç Sipahi

“Bir sembol yoğunlaştırılmış bir imgeyse, devrim sembollerin baş ustasıdır çünkü tüm olguları ve ilişkileri konsantre biçimde gösterir” (Trotsky). Güzel. Trotsky bir yazı ve söz ustasıdır zaten.

Cumartesi, 12 Nisan 2014 11:48
Sinan Sönmez

Yerel seçim sonuçlarına ilişkin tartışmalar, itirazlar ve YSK’ya başvurular sürüyor. Seçim sonuçları birçok yönden irdelenebilir ve sonuçları belirleyen etkenler mercek altına alınabilir.

Cumartesi, 05 Nisan 2014 11:32
Kemal Okuyan

AKP bu sonuçlarla yeniden “yönetebilir” bir parti haline gelmiş midir?