352 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Pazar, 15 Aralık 2013 00:41
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, yaşanan elektrik kesintilerine ilişkin bir açıklama yaptı. Yıldız, "Bunun adını 'kriz' olarak koymaya şahsen katılamıyorum" dedi.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, tepkilere neden olan kesintileri 'kriz diye yorumlamanın' yanlış olduğunu söyleyerek, "Orada 210 megavatlık bir ünitemiz devre dışı. Buna benzer aksaklıklarımız olabiliyor ama bunun uzun vadeli ve kalıcı olduğunu söylemek, bunun adını 'kriz' olarak koymaya şahsen katılamıyorum.

Pazar, 01 Aralık 2013 20:24
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız, özel uçakla Bağdat'a gitti. Bakan Yıldız, Irak Başbakan Yardımcısı Şehristani ile görüşecek. Dışişleri Bakanı Davutoğlu ise Irak Dışişleri Bakanı Hoşyar Zebari ile telefon görüşmesi yaptı.

AA'nın haberine göre Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, havayoluyla Irak'ın başkenti Bağdat'a gitti.

Cumartesi, 14 Aralık 2013 10:27

Bu yazı İran hapishanelerinde 1988 Temmuzunda başlayıp aynı yılın Aralık ayına dek süren yargısız infazlarda idam edilerek Khavaran toplu mezarına gömülen yaklaşık 30 bin 1 devrimciyi anmak ve İran İslam Cumhuriyeti’nin ellerindeki kanı Türkiye devrimci - demokrat kamuoyuna teşhir etmek için kaleme alınmıştır.

Perşembe, 12 Aralık 2013 20:59
Yıldız Teknik Üniversitesi (YTÜ) Rektörlüğü Şehir ve İnsan Kulübünn yarın yapacağı "Kuzey Ormanları" paneline siyasi içerikli ve hükümetin yapacaklarına karşı olması nedeniyle izin vermedi.

Yıldız Teknik Üniversitesi'nde (YTÜ) Şehir ve İnsan Kulübü geçen hafta cuma günü, düzenleyecekleri "Kuzey Ormanları" paneli için afişleri basmak ve asmak için temsilci hocadan izin aldı. Üniversite güvenliğinden de salon talep formu aldı. Ancak bu formu aldıktan sonra Rektörlük tarafından görüşmeye çağrıldılar.

Perşembe, 05 Aralık 2013 19:20
Yıldız Teknik Üniversitesi (YTÜ) Eğitim Fakültesi'nde kara çarşaflı öğrenciyi tehdit ettiği öne sürülerek gericilerin hedefi haline getirilen Dr. Davut Hotaman'a soruşturma açıldı. Okul yönetiminin Hotaman'a yönelik suçlamaların asılsız çıkmasına rağmen böyle bir karar aldığı belirtildi.

Rıfat Doğan - soL

Pazartesi, 02 Aralık 2013 01:06
Merkezi Irak hükümeti ile Türkiye arasında yapılan görüşmeler sonucunda, Türkiye'nin Irak'ın herhangi bir yerinden petrol ithal etmesi için Bağdat'ın onayını alması kabul edildi.

(soL - Dış Haberler) Irak'ın Enerjiden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Hüseyin el-Şehristani, Türkiye ile yapılan görüşmeler sonucunda, Irak topraklarının herhangi bir yerinden Türkiye'ye yapılacak petrol ihracı için merkezi Bağdat hükümetinin onayını alma konusunda anlaştıklarını açıkladı.

Pazartesi, 16 Aralık 2013 23:02
AKP’nin Antalya’da on yılda verdiği maden ruhsatları, yüz ölçümü olarak ilin dörtte birini kapsıyor. Maden arama izni verilen alanların toplam yüz ölçümü İstanbul'dan daha büyük...

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, madencilik faaliyetleri için Antalya genelinde verilen ruhsatların kapsadığı alanın yaklaşık 5 bin 498 kilometrekare olduğu bilgisini verdi. Antalya ilinin toplam yüzölçümünün dörtte birinden fazla alanı kapsayan bu oran, İstanbul başta olmak üzere birçok ilin yüzölçümünden daha büyük.

Çarşamba, 11 Aralık 2013 16:26
Yatağan’da açlık grevine başlayan işçiler, daha güzel bir ülke için mücadele ettiklerini belirterek, eylemlerine destek olunması çağrısı yaptı.

Yaprak Solmaz - soL

Perşembe, 26 Aralık 2013 11:04
Bakanlar Kurulu'nda değişen isimlerin açıklamasının ardından kabinenin yeni üyeleri, Başbakanlık Merkez Bina'da Başbakan Erdoğan ile görüştü.

AA'nın haberine göre, Başbakan Erdoğan'ın isimlerini açıkladığı Başbakan Yardımcısı Emrullah İşler, Avrupa Birliği Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan'ın Başbakanlığa geldikleri görüldü.

Çarşamba, 11 Aralık 2013 19:21
Engin Alan'ın avukatı AYM'ye başvurdu ama Alan, 'Savunmamı aziz milletime yapacağım' dedi.

Vatan'dan Deniz Güçer'in haberine göre, CHP Milletvekili Mustafa Balbay'ın Anayasa Mahkemesi kararıyla tahliye edilmesinin ardından MHP İstanbul Milletvekili Engin Alan'ın Avukatı Yakup Akyüz'ün de Anayasa Mahkemesi'ne başvurduğu açıklandı.

Çarşamba, 11 Aralık 2013 16:56
Fikir Kulüpleri Federasyonu yayın organı Yeni Yazılar'ın Aralık sayısı çıktı.

(soL-Haber Merkezi) Mayıs ayında FKF'nin kuruluşuyla birlikte yayın hayatına başlayan Yeni Yazılar'ın 5. sayısı çıktı.

'Oğlan bizim kız bizim, çatlasın faşizm' manşetiyle bugün dağıtıma giren Aralık sayısında yer alan yazılar şöyle:

Cumartesi, 14 Aralık 2013 13:56
İstanbul'un 11 ilçesi bu sabah güne elektriksiz başladı. Başkent Ankara ve Anadolu'nun birçok kentinden de kesinti haberleri geliyor. Vatandaşlar gazete ve televizyonların haber merkezlerini şikayet yağmuruna tuttu. Alınan bilgiye göre kesinti daha da yaygınlaşabilir.

İstanbul’da özellikle son günlerde başlayan elektrik kesintileri vatandaşları çileden çıkarttı. Kesintiler nedeniyle elektrikli eşyalarının bozulduğunu, doğalgaz kombileri çalışmadığı için de donduklarını söyleyen vatandaşlar şikâyet yağdırdı. İstanbul’da bu sabah da 11 ilçede elektrik kesintisi vardı. Milyonlarca kişi karanlıkta ve soğukta kaldı.

Pazartesi, 30 Aralık 2013 15:29
Yolsuzluk ve rüşvet operasyonu sonrasında Başbakan Erdoğan'ın hedef aldığı başsavcı vekilleri ve savcıların haklarında çıkan haberlere ilişkin suç duyurusunda bulunduğu öğrenildi.

İstanbul'da 17 Aralık'ta başlayan yolsuzluk operasyonunun ardından Erdoğan tarafından eleştirilen ve AKP'ye yakın basın kurumları tarafından hedef alınan savcılar suç duyurusunda bulundu.

T24'ten Arzu Yıldız'ın haberine göre, savcılar, Fikret Seçen, Zekeriya Öz, Celal Kara, Muammer Akkaş , 'iftira ve hakarete uğradıkları gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu.

Çarşamba, 25 Aralık 2013 21:59
TKP'nin bugünkü çağrısıyla hükümet istifa" demek için Ankara'da Kuğulu Park'ta toplanan vatandaşlar Esat Dörtyol'a yürüyüp basın açıklaması yaptı.

(soL - Ankara) Yolsuzluk ve rüşvet skandalı sonrası Türkiye Komünist Partisi’nin bugünkü çağrısıyla çok sayıda vatandaş "hükümet istifa" demek için saat 19.00’da Kuğulu Park’ta toplandı.

Toplanan kalabalığa seslenen TKP yöneticisi Erkan Yıldız şunları söyledi:

Cuma, 06 Aralık 2013 23:14
KCK basın komitesi davasında bir gazeteciye tahliye kararı verilirken mahkeme ANF muhabiri Zeynep Kuray ve gazeteci Sultan Güneş Ünsal'ın savunmaları nedeniyle suç duyurusunda bulunma kararı verdi.

Gazetecilerin yargılandığı KCK davasında kararını açıklayan mahkeme heyeti, bir gazeteci için tahliye kararı verdi. Duruşmada, DİHA muhabiri Nilgün Yıldız için tahliye kararı verilirken, diğer tutsak gazetecilerin tamamının tutukluluk halinin devamına karar verdi.

Pages