12171 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Çarşamba, 18 Aralık 2013 23:10
HES’ler, köprü ve otoyol projeleriyle, kıyılardan yaylalara kadar yaşam alanlarımızda yürütülen bütün proje ve uygulamalar, kabinedeki bakanların ve onların baskısıyla yönetilen bürokratların ehliyetine bırakılmayacak kadar önemlidir.

Yusuf Yavuz

İki gündür Türkiye’yi sarsan rüşvet ve yolsuzluk operasyonlarının ardından medyaya yansıyan iddialar ve görüntüler, 11 yıllık AKP iktidarının bir kez daha ve kökten sorgulanmasının da kapısını araladı.

Salı, 31 Aralık 2013 11:14
Suriye BM'den, ülkedeki silahlı gruplara destek veren Türkiye dahil tüm ülkelerin yargılanmasını istedi.

(soL - Dış Haberler) Suriye'nin Birleşmiş Milletler Daimi Temsilcisi Beşar Caferi, Suriye'deki çetelere yapılan yardımların uluslararası kurumlarınkararlarının açık bir ihlali olduğunu söyledi.

Perşembe, 26 Aralık 2013 10:44
Osman Çutsay

Türkiye’den, hem de sol adına, çok kolay vazgeçenler var bunlar eğer şimdiye kadar başarılı olamadılarsa, bu, bazı yüksek insanların gölgesinden bir türlü kurtulamadıkları içindir. Bugün, bu insanlardan birine ve ona şu Batı demokrasisinin bakma ihtimaline değineceğiz: Sedat Göçmen.

Cuma, 20 Aralık 2013 11:36
Kemal Okuyan

Sistemi sorgulamadan işin içinden çıkın bakalım!

11 yıldır uluslararası sermaye adına, Türkiye gericiliği adına ve onların desteğiyle bu ülkeyi karanlığa boğan bir iktidar, büyük ölçüde aynı güçler tarafından kuşatılıyor, kemiriliyor.

“Önce, kurtulalım şunlardan” diyenler mutlu. Gün sayıyor.

Çarşamba, 04 Aralık 2013 14:34
Hizbullah Genel Sekreteri Seyyid Hasan Nasrallah bir televizyona verdiği mülakatta bölgedeki ve Lübnan'daki gelişmeler hakkında konuştu. Nasrallah, Türkiye'nin bölgedeki projenin başarısız olduğunu söylerken, Lübnan'daki saldırılardan Suudi Arabistan'ı sorumlu tuttu.

YDH'nin, Hasan Nasrallah'ın OTV'ye verdiği mülakattan aktardıkları şöyle:

İran’ın nükleer anlaşmasının bölgede birçok büyük sonuçları var. Bu anlaşmadan ilk yararlanacak olan bölge halklarıdır. Çünkü bölgede, son yıllarda İran’a yönelik savaş için çaba gösteren akımlar vardı.

Salı, 24 Aralık 2013 23:11
Mersin'in Aydıncık ilçesinde düzenlenen bir panelde, Türkiye’deki keçi ve hayvan yetiştiriciliği konusunda çarpıcı bilgiler ortaya konuldu.

(Yusuf Yavuz) Mersin’in Aydıncık ilçesinde düzenlenen panelde, Türkiye’deki keçi ve hayvan yetiştiriciliği konusunda çarpıcı bilgiler ortaya konuldu. 'Toroslar Göçebe Keçi Yetiştiriciliği’ başlıklı panelde konuşan Prof. Dr.

Perşembe, 26 Aralık 2013 21:20
Milli Güvenlik Kurulu'nun (MGK) 2013 yılının son toplantısı sona erdi. Yapılan açıklamaya göre, Ortadoğu ve Suriye'deki gelişmeler gündeme alındı, Türkiye'de devleti ve AKP'yi sarsan büyük kriz konuşulmadı.

Cumhuriyet'in haberine göre, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün başkanlığında Çankaya Köşkü'nde yapılan toplantı, 3,5 saat sürdü. Bakanlar Kurulu'nda dün yapılan değişikliğin ardından Başbakan Yardımcısı Emrullah İşler ve İçişleri Bakanı Efkan Ala ilk kez toplantıya katıldı. Bekir Bozdağ ise ilk kez Adalet Bakanı sıfatıyla toplantıda yer aldı.

Perşembe, 05 Aralık 2013 11:33
El Meyadin televizyonu, Türkiye ve Katar’ın artık Suriye’de siyasi çözümü kabul ettiğini öne sürdü.

YDH'nin aktardığına göre, Lübnan’dan yayın yapan el-Meyadin televizyonu, isminin açıklanmasını istemeyen İranlı bir üst düzey yetkiliden naklen, Türkiye ve Katar’ın Suriye’de siyasi çözümü kabul ettiğini belirtti.

Cuma, 27 Aralık 2013 11:52
Yabancı yatırımcılar portföylerindeki Türkiye tahvillerini hızla azaltıyor. Yabancılar ellerinde tuttukları Türkiye'ye ait borç kağıtlarını son üç ayın en düşük seviyesine çekti. Düşüşün devam edeceği yorumları yapılıyor.

Yabancı yatırımcılar portföylerindeki Türkiye tahvillerini hızla azaltıyor. Yolsuzluk ve rüşvet operasyonunun başlamasından sonra hızla Türkiye'den çekilmeye başlayan yabancılar, 20 Aralık'a kadar 532 milyon dolarlık tahvil satışı gerçekleştirdi. Önceki hafta yapılan 1,38 milyar dolarlık satışla birlikte, yabancıların ellerinde tuttuğu Türkiye tahvilinin değeri 53,8 milyar dolara indi.

Çarşamba, 18 Aralık 2013 13:33
İran'ın Arapça yayın yapan El-Alem kanalına konuşan Suriyeli yetkili, Adra'da yaşanan katliamla ilgili ABD ve bölgedeki müttefiklerini özellikle de Türkiye'yi suçladı.

(soL - Dış Haberler) Suriye Enformasyon Bakanlığı'na bağlı araştırma merkezinin başkanı Maladh Mekdad bugün El Alem'e yaptığı açıklamada, katliamı yapan militanların Türkiye üzerinden girdiğini ve Türkiye sınırından silah aldıklarını söyledi.

Pazartesi, 23 Aralık 2013 20:09
Yolsuzluk ve rüşvet suçlamasıyla tutuklanan İçişleri Bakanı Muammer Güler'in oğlu Barış Güler'in avukatı, "Ciddi bir çalışmayla müvekkilimin ve diğer şüphelilerin hukuku haklarının ihlal edildiğini göstermektedir. Türkiye, sahipsiz değildir. Türkiye, hukuk devletidir" dedi.

Barış Güler'in avukatı Kamil Şirin, sürecin hukuku olmaktan çıktığını, kamuoyunun yalan haberlerle bir şekilde yönlendirilmeye çalışıldığını ileri sürdü.

Perşembe, 19 Aralık 2013 14:28
Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığına geçecek her bir örgüt mensubu için Bakan Güler, oğlu Barış Güler ve Rıza Sarraf arasında kişi başı 1 milyon dolar rüşvet karşılığı anlaşma sağlandığı ileri sürüldü.

AKP'lilerin yolsuzluk haberleri bitmek bilmiyor. Bugün gazetesinin haberine göre rüş­vet ve yol­suz­luk so­ruş­tur­ma­sı Rıza Sarraf li­der­li­ğin­de­ki suç ör­gü­tü­nün İçiş­le­ri Ba­ka­nı Mu­am­mer Gü­ler ve oğ­lu Ba­rış Gü­le­r’­in ara­sın­da­ki kir­li iliş­ki­le­ri göz­ler önü­ne ser­di.

Çarşamba, 04 Aralık 2013 23:31
Başbakan Erdoğan'ın siyasi başdanışmanı ve AKP Ankara milletvekili Yalçın Akdoğan, katıldığı bir televizyon programında ilginç değerlendirmelerde bulunarak, Türkiye’nin Emniyet Teşkilatı’nın çalışmalarıyla demokratikleştiğini söyledi.

Katıldığı bir televizyon programında gündeme ilişkin birçok farklı başlıkta değerlendirmelerde bulunan Akdoğan, Emniyet Teşkilatının sayesinde ülkenin demokratikleştiğini, yapılan yanlışlardan kurumlarım sorumlu tutularak yaftalanmaması gerektiğini söyleyerek, çözüm sürecinin ilerlediğini de sözlerine ekledi.

Pazar, 15 Aralık 2013 18:44
Independent yazarı, Türkiye'nin cihatçılarla olan ilişkisini değerlendirdiği yazısında Türkiye için 'yakında pişmanlık duyabilirler' dedi.

(soL - Dış Haberler) Gazetenin yazarı Patrick Cockburn, İngiltere'nin Suriye politikasını eleştirirken, "kimse farkında olmasa da İngiltere'nin Suriye politikaları battı" dedi.

Pazartesi, 02 Aralık 2013 01:06
Merkezi Irak hükümeti ile Türkiye arasında yapılan görüşmeler sonucunda, Türkiye'nin Irak'ın herhangi bir yerinden petrol ithal etmesi için Bağdat'ın onayını alması kabul edildi.

(soL - Dış Haberler) Irak'ın Enerjiden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Hüseyin el-Şehristani, Türkiye ile yapılan görüşmeler sonucunda, Irak topraklarının herhangi bir yerinden Türkiye'ye yapılacak petrol ihracı için merkezi Bağdat hükümetinin onayını alma konusunda anlaştıklarını açıkladı.

Pages