476 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Cumartesi, 14 Aralık 2013 19:54
Suriye'de faaliyet yürüten 6 İslamcı örgütün birleşmesiyle kurulan İslami Cephe'nin ABD istihbaratıyla önümüzdeki günlerde Türkiye'de görüşeceği açıklandı.

(soL - Dış Haberler) Reuters'in haberine göre Suriye'de faaliyet gösteren 6 İslamcı örgütün geçen ay birleşmesiyle kurulan İslam Cephesi, ABD İstihbaratı ile önümüzdeki günlerde Türkiye'de görüşecek.

Pazartesi, 16 Aralık 2013 23:24
Uludağ Üniversitesi’nde propaganda yapan El Kaide bağlantılı El Nusra’yı teşhir eden öğrencilere, İslamcı çetenin imzasını taşıyan korkunç bir tehdit mesajı geldi: “Kanlarınızla besleyeceğiz toprağı, ey kafirler!”

(soL - Haber Merkezi) Geçtiğimiz hafta Çarşamba günü Uludağ Üniversitesi’nde Suriye’ye yardım adı altında stant açan El Kaide bağlantılı El Nusra örgütünü teşhir eden üniversitelilere korkunç bir tehdit mesajı ulaştığı ileri sürüldü.

Cuma, 13 Aralık 2013 23:08
El Kaide'ye bağlı çete ISID, Halep'te 120 Kürt'ü kaçırdı.

(soL-Dış Haberler) Suriye İnsan Hakları Gözlemevi, El Kaide'ye bağlı İslamcı çete Irak Suriye İslam Devleti'nin(ISID), Türkiye sınırına yakın bir Halep'teki bir Kürt köyünden, 120 Kürt'ü kaçırdığını açıkladı.

Perşembe, 26 Aralık 2013 13:08
New York Times gazetesinde çıkan bir yazıda, Erdoğan Bayraktar'ın Başbakan'ı da suçlayarak istifa etmesiyle birlikte skandalın Erdoğan'a doğru yaklaştığı belirtiliyor.

(soL - Dış Haberler) New York Times'tan Tim Arango, dünkü istifa depreminde Erdoğan Bayraktar'ın "Başbakan da istifa etmeli" sözlerini hatırlatarak, rüşvet ve yolsuzluk skandalının Recep Tayyip Erdoğan'a doğru yaklaştığını söyledi.

Salı, 31 Aralık 2013 12:45
Geçen sene Libya'nın Bingazi kentinde ABD Büyükelçisi'nin öldürülmesiyle sonuçlanan saldırıyı gerçekleştiren İslamcıların, Muammer Kaddafi devrilirken ABD ile müttefik olduklarına dair yeni bilgiler ortaya çıktı.

(soL - Dış Haberler) Libya'ya yönelik NATO saldırısı, Muammer Kaddafi'nin İslamcı çeteler tarafından yakalanarak linç edilmesiyle sonuçlanmıştı. ABD ve NATO'nun, Kaddafi karşıtı cihadcı çetelerle kurduğu ittifaka dair yeni tanılıklar ortaya çıktı.

Cumartesi, 21 Aralık 2013 13:20
Rusya ile ABD’nin Suriye konusundaki mutabakatı ve yaklaşan Montrö mutabakatına rağmen Suudi Arabistan, Suriye’ye yönelik vekalet savaşında vitesi artırdı. İsrail’in de yardımını aldığı iddia edilen Suudilerin stratejisi ise başkent Şam’da belirgin bir askeri başarı elde etmek.

Ali Örnek - soL

Pazartesi, 09 Aralık 2013 17:58
Dört gün önce ÖSO’dan ayrıldığını duyuran İslami Cephe önceki gün bu örgütün elindeki Türkiye sınırında bulunan Bab el Hava sınır kapısını ve bölgedeki tüm cephanelikleri ele geçirdi. Söz konusu cephaneliklerde Türkiye’den gönderilen silahlar bulunuyordu.

(soL - Dış Haberler) Suriye’de hükümete karşı savaşan dış destekli militanlardan oluşan ve kendisine Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) adını veren gruptan geçen ay ayrılan altı İslami örgütün kurdukları İslami Cephe önceki gün ÖSO’nun elinde bulunan Türkiye sınırındaki Bab el Hava sınır kapısını ele geçirdi.

Pazartesi, 16 Aralık 2013 10:37
Külyutmaz Okur

Bangladeş’te idam edilen İslamcı lider Abdülkadir Molla’nın ardından yazıyordu Abdurrahman Dilipak iki gündür.

“Kim di bu Abdülkadir Molla, ona bir bakalım. Suçu neydi. ‘Birliği, Vahdeti’ savunuyordu” diye tarif ediyor meseleyi.

Sözde Molla, “birliği” savunduğu için idam edilmiş!

Pazar, 15 Aralık 2013 09:34
Çetin Yiğenoğlu

“-Hayat nedir-, diye sorarsan bilmiyorum, sormazsan biliyorum,” demiş Ortaçağ Teologu Augustinos…

Bu sözü, Balbay’ı düşününce anımsadım…

Soyadının bir öyküsünü biliyorum, ama her zaman “Baybal” diyesim geldi ona…

Pazar, 29 Aralık 2013 18:52
Suriye’de kanlı savaş yeni yılla birlikte 34’üncü ayına girecek. Suriye ordusunun sahada pozisyonunu güçlendirmesi, İslami Cephe’nin yükselişi ve ÖSO’nun düşüşüyle Montrö’ye Esad ve müttefikleri elleri son derece güçlü gidiyor.

Ali Örnek

Pazartesi, 30 Aralık 2013 16:44
Türkiye’yi sarsan yolsuzluk ve rüşvet operasyonu dünya gündemindeki yerini koruyor. Yapılan analizlerde Erdoğan’ın “başarılı” döneminin geçmişte kaldığı vurgulanırken, İran’daki Cuma hutbelerinde, AKP’nin Suriye’deki siyasi krize yönelik tavrının bedelini ödediği belirtildi.

(soL - Dış Haberler) AKP hükümetini çöküşün eşiğine getiren yolsuzluk ve rüşvet operasyonu dünya gündeminde de ön sıralarda yer almaya devam ediyor. Operasyona dair siyasi değerlendirmelerde bulunan yabancı siyasetçiler kervanına son olarak Avrupa Parlamentosu Dış İlişkiler Komisyonu Başkanı Elmar Brok katıldı.

Pazar, 29 Aralık 2013 10:08
Hakkı Başgüney

Türkiye’de son yaşananlar Fransa basınının da gündeminde ve yaşananların yankısı yüksek diyebiliriz. Yolsuzluk suçlamaları ve Tayyip Erdoğan ile Gülen Cemaati arasındaki mücadele olarak basına yansıyan bu olaylar da kaynak olarak da Hürriyet ve Zaman gazetelerinin kullanıldığını söylemek mümkün. Tabii gazetelerin Türkiye muhabirleri de değerlendirme yazıları yazıyorlar.

Pazar, 22 Aralık 2013 10:52
"11 yılın bütün yükünü çeken halkımız, gidişatın yönünü değiştirdiğinin farkına pek varmaksızın “Amerikan zaferi”ni kabul etmeye hazırlanıyor. Buna izin vermemek bütün derdimiz."

Amerikan zaferi…

Yaşananları salt Cemaat-AKP kapışması olarak görenler saat başı tahmin yapıyor, “Erdoğan bu sefer bitti” dedikten kısa süre sonra “Cemaat kendini yok ediyor” diye buyuruyor, ardından “Tayyip bunu da atlatır, gözünü kararttı” yorumuyla karşımıza çıkıyor.

Bu nedir ya!

Pazar, 22 Aralık 2013 10:19
Kemal Okuyan

Yaşananları salt Cemaat-AKP kapışması olarak görenler saat başı tahmin yapıyor, “Erdoğan bu sefer bitti” dedikten kısa süre sonra “Cemaat kendini yok ediyor” diye buyuruyor, ardından “Tayyip bunu da atlatır, gözünü kararttı” yorumuyla karşımıza çıkıyor.

Bu nedir ya!

Çarşamba, 18 Aralık 2013 10:23
Kerem Esenoğlu

Daha şunun şurasında ne kadar zaman oldu da taraflar birbirlerine darbe yapacak hale geldiler Güney Sudan’da, çok şaşırdım doğrusu.

Pages