441 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Cuma, 06 Aralık 2013 11:11
Yiğit Günay

Selamlar.

Son üç yazıdır öykü anlatıyorduk, bu hafta biraz çözümleme yapalım.

Pazartesi, 09 Aralık 2013 15:29
CHP Ankara Milletvekili Emine Ülker Tarhan'ın sanatçıların sorunlarına yönelik düzenlediği basın toplantısında Oda Orkestrası sanatçıları, basın mensuplarına Mozart eserlerinden oluşan bir konser verdi.

Tarhan, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında sanat ve sanatçı politikaları konusunda hükümeti eleştirerek, “Bizi yönetenlerin sanatla ilgili ve sanatçıyla ilgili ne düşündüklerini biliyoruz. Sanatın içine tükürmelerinden biliyoruz. Gezi direnişine destek veren sanatçılara yaptıkları baskılardan biliyoruz. Fazıl Say’ı linç etmeye çalışmalarından biliyoruz’” dedi.

Pazartesi, 16 Aralık 2013 10:35
Kemal Okuyan

“Sağ-sol ayrımı önemini yitirmiştir” 1990’ların popüler sözüydü. “İdeolojiler öldü”den daha fazla bir şeydi bu, meydan okumaydı, ideolojilere değil sola, sol ideolojiye savaş ilan ediliyordu. “Sağ-sol ayrımı kalmadı” derken “sol bitti” denmek isteniyordu.

Salı, 10 Aralık 2013 13:00
Türkiye Komünist Partisi, 30 Mart'ta yapılacak yerel seçimlere ilişkin yaptığı açıklamada "Yerel seçimlerden solu güçlendirerek çıkacağız" dedi.

(soL - Haber Merkezi) TKP'nin yerel seçimlere ilişkin yaptığı açıklamada şu ifadeler yer aldı:

YEREL SEÇİMLERDEN SOLU GÜÇLENDİREREK ÇIKACAĞIZ

Cuma, 06 Aralık 2013 11:47

Ülkemiz büyük bir direniş yaşadı. Milyonlarca insan yurdun dört bir tarafında alanlara çıktı, AKP’ye olan büyük tepkisini dışa vurdu. Kısaca, ‘’bu halktan bir şey olmaz diyen’’ tez, çöktü.

Pazartesi, 02 Aralık 2013 10:22
Kemal Okuyan

Siyasette en büyük yanlış, hasımın kriterlerini kabullenmek, bu kriterler üzerinden kendini sorgulamaya açmaktır.

Salı, 31 Aralık 2013 11:21
Şimdi 1980’den sonra gelen onca yılla 2013’ü ayırmanın ve yeni bir virgül koyarak devam etmenin zamanıdır. Geride kalan yılı bir kenara not edelim. Gerçek değeri sonra anlaşılacak. Sonra ve mutlaka! Halkımızın makus talihinin döndüğü yıl denecek.

Hakkını yiyemeyiz, hakkımız helal olsun

Öncekilere benzemedi, fırtınalar eksik olmadı, acı ve hüzün de… Kayıplar verdik, yoksulluk daha fazla insanın belini büktü, işsizlik gençliğin kabusuna dönüştü. Ülkemiz gericiliğe, bağımlılığa, piyasa terörüne mahkumdu 365 gün boyunca.

Ama yine de…

2013 iyi geldi.

Hakkımızı helal ediyoruz…

Salı, 31 Aralık 2013 11:10
Kemal Okuyan

Öncekilere benzemedi, fırtınalar eksik olmadı, acı ve hüzün de… Kayıplar verdik, yoksulluk daha fazla insanın belini büktü, işsizlik gençliğin kabusuna dönüştü. Ülkemiz gericiliğe, bağımlılığa, piyasa terörüne mahkumdu 365 gün boyunca.

Ama yine de…

2013 iyi geldi.

Hakkımızı helal ediyoruz…

Cumartesi, 28 Aralık 2013 20:49
Sol Cephe Kurucu Yönetim Kurulu Üyesi Yücel Çiftçi ve Prof. Dr. Nezhun Gören’nin katılımıyla gerçekleşen toplantıya yoğun ilgi vardı.

(Caner Aktan – soL) Kocaeli Sol Cephe kuruluş toplantısı toplantıya katılamayanların gönderdikleri mesajlarla başladı. CHP İzmir Milletvekili Oğuz Oyan tarafından gönderilen mesajda, Sol Cephe’nin kuruluş toplantısı selamlandı.

Cumartesi, 14 Aralık 2013 10:18
Kemal Okuyan

Polisler… Her kavşakta değil, her yüz metrede bir. Gidiş yolunda, geliş yolunda… Yan yolda da, ara sokakta da… Git git bitmiyor. Nedir diye düşünürken hatırlıyorum, Tayyip İzmir’de.

Cumartesi, 07 Aralık 2013 10:12
Kemal Okuyan

Ukrayna’da “renkli devrim”ciler yine sahne aldı. Batıcılar, batılı ülkelerden maddi ve manevi destek alıyorlar, hem milliyetçi hem de liberaller. Çeşitli vakıfların, partilerin, örgütlerin pankartlarını, dövizlerini taşıyorlar. Kimse “flamasız” gelmeyin demiyor onlara. Zaten kim oldukları biliniyor bu güruhta yer alanların, onlar da kendilerini gizleme ihtiyacı duymuyor.

Salı, 03 Aralık 2013 23:09
Türkiye Komünist Partisi her akşam 20:00'da yayınladığı bültende bugün, "Ey AKP’liler, seçimlere 11 yıllık icraatlarınızdan şişinerek bahsedip, anlamsız göstergeleri başarı diye yutturmaya çalışarak gireceksiniz, bu belli: Ama her seferinde gerçekleri yüzünüze çarpacağız" dedi.

TKP tarafından bu akşam yayınlanan bülten şu şekilde:

TKP DİYOR Kİ:

Tayyip’in rekortmen olduğu doğrudur

Boş övünmeler giderek açığa çıkan gerçekleri gizleyemez

Pazar, 15 Aralık 2013 09:32
Ali Şimşek

Yıllardan sonra bir haftadır G. Antep’te doğup büyüdüğüm ilçedeyim. Anne yemeklerinden hemencecik taşra sıkıntısı edebiyatına geçmeyeceğim paniklemeyin.İnsan siyasetin ne kadar pratik ve hayati bir şey olduğunu küçük kasaba ortamında daha iyi anlıyor inanın.

Perşembe, 05 Aralık 2013 10:23
İlker Belek

4 Aralık tarihinde aile hekimleri iş bırakma eylemine giriştiler. Onların ilk, benim hayatımın en uzak greviydi.

* * *

Emek hareketine gönül vermiş, hep içinde yer almış kişiler, sosyalistler açısından grev kutsaldır, tamam.

Pazartesi, 02 Aralık 2013 18:27
AKP döneminde sağlık alanında yaşanan gericileşme ve tıp ilkelerinden uzaklaşma eğilimi sürüyor. SD adlı ‘tıp’ dergisinin son sayısında yayınlanan yazılar, gericiliğin sağlığa ve tıp bilimine yönelik saldırısını bir kez daha gözler önüne serdi.

(soL - Haber Merkezi) AKP tüm ideolojik araçlarıyla toplumsal yaşamı gericileştirmeye çalışırken, sağlık hizmetleri de bundan payını alıyor.

Pages