436 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Cuma, 27 Aralık 2013 11:43
Cemaatin Emniyet içindeki en kritik ismi olduğu belirtilen Osman Hilmi Özdil'e ilişkin detaylı bilgiler ortaya çıkarken, Özdil'e ait olduğu ileri sürülen bir fotoğraf yayınlandı.

(soL - Haber Merkezi)

AKP'ye yakınlığı ile bilinen Sabah gazetesinde yayınlanan haberde, Osman Hilmi Özdil'e ait olduğu belirtilen çok detaylı bilgilere yer verildi.

Haberin bir bölümünde şu ifadeler yer aldı:

Perşembe, 26 Aralık 2013 02:24
Başbakan Erdoğan'ın açıkladığı yeni hükümette Gençlik ve Spor Bakanlığını üstlenecek olan Akif Çağatay Kılıç'ın Erdoğan tarafından yazı masası olarak kullanıldığı fotoğraf kabine değişikliğinin karakterine dair ipucu verdi.

(soL - Haber Merkezi) Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın açıkladığı yeni kabinede etkili isimlere yer verilmezken yeni Bakanların çoğu kamuoyu tarafından tanınmayan AKP'liler arasından seçildi.

Perşembe, 26 Aralık 2013 13:40
Suriye'de El Kaide'ye bağlı Nusra Cephesi lideri Culani'ye ait olduğu iddia edilen bir fotoğraf yayınlandı. Culani'nin Birleşmiş Milletler çalışanlarının hedef alınmasını istediği de belirtiliyor.

(soL - Dış Haberler) Kim olduğu bilinmeyen ve geçtiğimiz günlerde ilk kez El Cezire'ye bir mülakat veren Nusra Cephesi lideri Ebu Muhammed el-Culani'ye ait olduğu iddia edilen bir fotoğraf yayınlandı.

Cuma, 06 Aralık 2013 12:26
Erdoğan’la Fatma Şahin’in el ele tutuştuğu fotoğraf, adeta suçmuş gibi AKP ve Cemaat tarafından birbirlerine karşı saldırı konusu oldu. “Kızlı-erkekli” tartışmasıyla körüklenen “muhafazakar demokrat” değerler, kadınla erkeğin el ele tutuşmasını bile “uygunsuz” görüyor.

(soL - Haber Merkezi) Bir günlük gazetenin bastığı fotoğraf, birdenbire Türkiye’nin gündemine oturdu. Bugün gazetesinde yer alan ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’la Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin’in el ele tutuşurken görüldüğü fotoğraf, AKP’liler tarafından “bel altı saldırı” olarak nitelendi.

Pazar, 22 Aralık 2013 00:52
Reuters için çalışan Suriyeli fotoğrafçı ve aktivist Molhem Baraka, Halep’teki çatışmalar sırasında yaşamını yitirdi.

(soL - Dış Haberler) Reuters’ın haberine göre "freelance" fotoğrafçılık yapan Molhem Barakat'ın, Cuma günü bir hastane yakınlarındaki Suriye ordusuyla silahlı çeteler arasında yaşanan çatışma esnasında fotoğraf çekerken yaşamını yitirdiği belirtildi.

Barakat, çatışmaları haber yaparken, bir taraftan da Suriye’de günlük yaşamı yansıtan fotoğraflar da çekiyordu.

Salı, 24 Aralık 2013 00:53
Hatay'da polis tarafından katledilen direnişçi Abdullah Cömert'in fotoğrafını yayınlayan ağabeyi Zafer Cömert, CHP'nin Hatay için AKP'li Lütfü Savaş'ı aday göstermesiyle ilgili olarak, "Abdocan CHP için çabalarken, yapılan bu ihaneti dağa taşa yazacağız" dedi.

(soL - Haber Merkezi) Gezi direnişinde Hatay'daki polis saldırıları sırasında öldürülen direnişçi Abdullah Cömert'in ağabeyi Zafer Cömert, Facebook hesabından kardeşine ait bir fotoğraf paylaşarak, CHP'nin Hatay'da AKP'li Belediye Başkanı'nı aday göstermesine sert tepki gösterdi.

Perşembe, 19 Aralık 2013 16:17
Egemen Bağış'ın 1,5 milyon dolar rüşvet aldığı belirtilen Rıza Sarraf ile pastane açılışı yaptığı ortaya çıktı.

"17 Aralık" operasyonunda gözaltına alınan Rıza Sarraf ile soruşturmada hakkında iddialar bulunan Bakan Egemen Bağış, Üsküdar'daki bir pastanenin açılışına katılmıştı.

Pazar, 08 Aralık 2013 19:06
“Üniversitede güzel şeyler öğrendim. Fakat hayata atılınca görüyorsun ki, gerçek pek de tasvir edildiği gibi değil. Kendini normal düzene, sisteme kaptırıyorsun ve dünya düzenini düzeltmeye çalışmaktan vazgeçiyorsun.

Ama sonra yerini sorguluyorsun ve o çarkın içinde nasıl döndüğünü... Gençken öğrendiğimiz o duygu kaybolmadı, iyi insanlar da kazanabiliyor. Benim için Gezi Parkı hareketinin temeli bu.”

soL-Begüm Özpınar, Zafer Çimen

Pazartesi, 09 Aralık 2013 15:52
Başbakan’ın Trakya mitingleri çok sönük geçti. Anadolu Ajansı, alanların yukarıdan fotoğraflarını yayımlamadı. Fakat halkın çektiği fotoğraflar, gerçeği ortaya çıkardı. Pınarhisar’da yaklaşık 150 kişi vardı. AA, Pınarhisar diye Kırklareli fotoğrafı yayımladı.

(soL - Haber Merkezi) Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın üç gün boyunca mitingler düzenlediği Trakya’da AKP’nin elde ettiği sonuç, tam bir hezimet oldu.

Pazartesi, 02 Aralık 2013 13:59
İsrail ordusu basın emekçilerini hedef alarak saldırmakla suçlanıyor.

Dış Basın Birliği, gazetecilerin sersemletici el bombaları ve sıkılan plastik mermilerin hedefi olması üzerine İsrail ordusunun bunu kasten yaptığını belirten bir açıklamada bulundu.

Pazar, 22 Aralık 2013 18:35
Yolsuzluk operasyonu kapsamında bugün de yeni bilgiler sızdırıldı. Sızdırılan son görüntülerde, Rıza Sarraf’ın kuryesinin, Erdoğan'ın oğlu, kızı ve başka akrabalarının yönetim kurulunda olduğu Türgev’e 2 çanta bıraktığı görülüyor.

(soL - Haber Merkezi) 17 Aralık’ta başlatılan yolsuzluk operasyonu kapsamında Savcılık ve polisin elindeki bilgiler düzenli olarak medyaya sızdırılıyor.

Son olarak ortaya atılan iddia, Rıza Sarraf’ın özel kuryesi Ahmet Murat Öziş’in, 19 Temmuz 2013 günü Türkiye Gençlik ve Eğitime Hizmet Vakfı (Türgev) Genel Müdürlüğüne 2 çanta dolusu para teslimatı yaptığı yönünde.

Perşembe, 12 Aralık 2013 19:27
Öğretmenlerin piknik fotoğraflarını 'Lisede Ahlaksızlık' başlığıyla haberleştiren Yeni Akit'e 7 bin 500 TL tazminat cezası verildi.

Antalya Lisesi'nde görev yapan 11 öğretmen, 3.5 yıl önce aileleriyle birlikte düzenledikleri piknikte mangal yapıp, rakı içti. Öğretmenler, tatil gününde düzenledikleri bu etkinliğe ilişkin de Facebook sayfalarında fotoğraf paylaştı. Aradan 2.5 yıl geçtikten sonra ise Yeni Akit Gazetesi'nde öğretmenlerin fotoğrafıyla 'Lisede Ahlaksızlık' başlığıyla bir haber yayınlandı.

Pazar, 29 Aralık 2013 12:17
Yolsuzluk ve rüşvet operasyonları sonrasında yapılan protestolarda eylemcilere emniyette gördükleri kötü muamelenin yanı sıra para cezası yağarken, çok sayıda gazeteci de yaralandı.

(soL - Haber Merkezi) Türkiye Gazeteciler Sendikası İstanbul Şubesi’nden yapılan açıklamada da Taksim’de zor şartlar altında görev yapan en az 9 medya emekçisinin polis şiddeti sonucu yaralandığı, gazetecilerin fişlendiği ve engellendiği belirtildi.

Perşembe, 05 Aralık 2013 10:24
Renan Bilek

Gazetelerde bu sabah bir fotoğraf var
Cezaevinde bayram görüşmesi
Analar, babalar, çocuklar, sarmaş dolaş..
Gülerken ağlayan bir yüz
Bir sevgili ya da bir eş
Elinde bir tutam çiçek tutan küçük kız, sarmaş dolaş.
Ne olacak bütün bunlar?
Bütün bunlar, ne olacak?

Perşembe, 19 Aralık 2013 18:40
Milyon dolarlarınız yoksa ayakkabı kutularınızla neler yapabilirsiniz? soL Yaşam ekibi olarak ayakkabı kutularınızı 4,5 milyon dolarla dolduramayacağımız bir gerçek fakat onlarla neler yapabileceğinize dair birkaç öneride bulunabiliriz.

(soL - Haber Merkezi) Milyon dolarlarınız yoksa ayakkabı kutularınızla neler yapabilirsiniz? Salı günü başlayan rüşvet ve yolsuzluk soruşturması kapsamında gözaltına alınan Halk Bankası Genel Müdürü Süleyman Aslan’ın evinde yapılan aramada, 3 ayakkabı kutusunun içerisine konmuş 4,5 milyon dolar bulundu.

Pages