303 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Pazartesi, 30 Aralık 2013 14:20
Eskişehir'de Yüksek Hızlı Tren demiryolu hattında çökme oluştu.

Yüksek Hızlı Tren hattı çalışmaları sırasında sabah saatlerinde bir çökme meydana geldi.

Çökme nedeniyle trenler Eskişehir Garı'na ulaşamazken, yolcular 2 kilometre uzakta trene alındı.

Çarşamba, 04 Aralık 2013 11:34
Dövülerek öldürülen 19 yaşındaki üniversite öğrencisi Ali İsmail Korkmaz’ın heykelinin açılışı için Eskişehir’e giden ailesi, burada kalan eşyalarını Antakya’ya götürdü. Eşyaların arasından, Ali İsmail’in yazdığı “Her düzen kendi isyancısını oluşturur” başlıklı bir yazı çıktı.

Elif Örnek - soL

Perşembe, 26 Aralık 2013 22:23
Dün İstanbul ve Ankara'daki eylemlerin ardından bugün birçok ilde yolsuzluk ve rüşvet iddialarıyla ilgili eylem yapılıyor. İzmir, Bursa, Kocaeli, Eskişehir, Antalya, Hatay, Sakarya ve birçok ilde "Hükümet istifa" sloganları atılıyor. Adana'daki eylemde polis saldırısı yaşandı.

(soL - Haber Merkezi) Yolsuzluk ve rüşvet operasyonunun ardından ortaya saçılan iddialar ve Başbakan Erdoğan'a kadar uzanan rüşvet belgeleri nedeniyle dün başlayan eylemler, bugün birçok ilde binlerce kişinin toplanmasıyla devam ediyor.
.

Çarşamba, 04 Aralık 2013 21:01
Ali İsmail Korkmaz’ın dövülerek öldürülmesine ilişkin davanın Eskişehir’den Kayseri’ye alınmasına yönelik itiraz Yargıtay tarafından reddedildi.

Elif Örnek - soL

Pazar, 22 Aralık 2013 17:07
CHP MYK bu sabah saatlerinde toplanırken, İstanbul, Ankara, İzmir, Hatay adaylarını belirlendi.

Gerçekgündem'de yer alan habere göre, CHP MYK sabah 8:00'de toplanmıştı. Yaklaşık 5 saat süren toplantının ardından MYK'da birçok ilin belediye başkan adayı netleşti.

İşte MYK'dan geçen ve Parti Meclisi'nin onayına sunulan o iller ve başkan adayları:

Cuma, 13 Aralık 2013 19:12
Ali İsmail Korkmaz’ın dövülerek öldürülmesine ilişkin davanın Kayseri’ye nakledilmesi kararı Anayasa Mahkemesi’ne taşındı. Nakil kararına ilk itiraz Yargıtay’a yapılmış, başvuru evraklar incelenmeden reddedilmişti.

Elif Örnek - soL

Pazartesi, 02 Aralık 2013 13:02
ODTÜ’den geçmesi planlanan ikinci yol tartışması yeni boyut kazandı. Tünelin dere yatağı üzerinden geçeceği ASKİ’nin imzası ile kanıtlanırken, bu tünelin, temeli Erdoğan tarafından atılan Bilkent Şehir Hastanesi’nin yapımına şart koşulan yol için yapıldığı ortaya çıktı.

BirGün'den Burcu Kıyak'ın haberine göre ODTÜ arazisinden geçirilmesi planlanan iki yol var. Bunlardan biri, ODTÜ ormanı ile 100. Yıl ve Çiğdem mahallelerinden geçerek Eskişehir Yolu ile Konya Yolu'nu, birbirine bağlaması planlanan ODTÜ Yolu projesi. Yapımı planlanan ikinci yol ise, ODTÜ arazisinden tünel olarak geçirilmesi planlanan yol.

Çarşamba, 25 Aralık 2013 17:18
Gündemdeki yolsuzluk ve rüşvet operasyonlarında iddialar Başbakan Erdoğan üzerinde yoğunlaştı. TKP hükümet istifa demek için tüm halkımıza saat 20:00'de Kadıköy Altıyol'da buluşma çağrısı yaptı.

(soL - Haber Merkezi) Gündemdeki yolsuzluk ve rüşvet operasyonlarında iddialar Başbakan Erdoğan üzerinde yoğunlaştı. TKP hükümet istifa demek için tüm halkımıza saat 20:00'de Kadıköy Altıyol'da, saat 19:00'da Ankara Kuğulu Park'ta ve saat 19:00'da İzmir Kıbrıs Şehitleri Caddesi girişinde buluşma çağrısı yaptı.

TKP'nin açıklaması şu şekilde:

Pazartesi, 09 Aralık 2013 22:17
Ali İsmail Korkmaz'ın dövüldüğü gece Eskişehir'deki Gezi eylemlerinde işkence gördüğünü açıklayan Tevfik Caner Ertay, söz konusu polisleri teşhis etti. Uygulanan işkenceyi anlatan Ertay, polislerin kendi aralarında "Bunu yok edelim" diye konuştuğunu söyledi.

Eskişehir’de, Ali İsmail Korkmaz’ın öldürüldüğü gün polislerce sopalarla dövüldüğünü ve polis otosunun bagajına kilitlenerek ölümle tehdit edildiğini açıklayan üniversiteli Tevfik Caner Ertay, iki polisi teşhis etti. Ertay, savcılıkta, fotoğraflar üzerinden yaptığı teşhiste, TEM Şube Müdür Yardımcısı A.K.

Salı, 03 Aralık 2013 16:08
Ali İsmail Korkmaz’ın dövülerek öldürülmesine ilişkin davada, tanıkların talimatla Eskişehir’de dinlenmesi kararına itiraz edildi. Korkmaz ailesinin avukatları kararın iptali ve tanık ifadelerinin sanık sorgusundan sonra alınması taleplerinde bulundular.

Elif Örnek - soL

Pazartesi, 30 Aralık 2013 00:54
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a hakaret ettikleri iddiasıyla 17 kişi hakkında açılan davada hakim, vereceği cezaları belirlemek için Emniyet’ten sanıklara ilişkin fişlemeleri istedi. Ara karar olmadan talepte bulunan hakim, hangi eylemin ‘masum’ olup olmadığını da polisin kanaatine bıraktı.

Elif Örnek - soL

Eskişehir’de katıldıkları bir eylemde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a hakaret ettikleri gerekçesiyle 17 kişi hakkında açılan davada bir skandal yaşandı. Hakim sanıklarla ilgili karar almak için Emniyet’ten fişlemeleri istedi.

Perşembe, 12 Aralık 2013 13:33
Oda TV davasının bugünkü duruşmasında Prof. Dr. Yalçın Küçük ve eski Emniyet Müdürü Hanefi Avcı tahliye edildi. Duruşma 1 Nisan 2014'e ertelendi.

Güncelleme 15:53

Mahkemenin ara kararı şu şekilde:

Salı, 03 Aralık 2013 13:38
İstanbul İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Meclisi, Kasım ayı iş cinayetleri raporuna göre en az 128 işçi hayatını kaybetti.

(soL - Haber Merkezi) İş cinayetleri Kasım ayında da artarak devam etti. İstanbul İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Meclisi'nin Kasım ayı iş cinayetleri raporu şöyle:

Pazar, 01 Aralık 2013 10:12
Mete Gönenç

Münevver Şenol adlı şairimizin sonradan arabesk tarzı şarkısı da yapılan güzel şiirinin başlığı olan, “sen benim aşkıma layık değilsin” şeklindeki romantik cümlesini, duygusallığımdan olacak, ben çok sevdim. İkidir de yazılarımda kullanıyorum.

Cuma, 13 Aralık 2013 16:39
Adı İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı adaylığı için geçen Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer yerel yönetimleri, yaklaşmakta olan seçimleri ve İzmir'le ilgili düşüncelerini soL’a anlattı.

Didem Ülüş - soL

Pages