527 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Pazar, 01 Aralık 2013 20:24
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız, özel uçakla Bağdat'a gitti. Bakan Yıldız, Irak Başbakan Yardımcısı Şehristani ile görüşecek. Dışişleri Bakanı Davutoğlu ise Irak Dışişleri Bakanı Hoşyar Zebari ile telefon görüşmesi yaptı.

AA'nın haberine göre Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, havayoluyla Irak'ın başkenti Bağdat'a gitti.

Cuma, 13 Aralık 2013 17:25
Nükleer enerji üretimi hakkında bugün toplanan heyetten nükleer enerjinin üretiminin gerekli ve önemli olduğu kararı çıktı. Japonya Başbakanı'nın da nükleer enerji üretiminin yeniden başlatılmasına sıcak baktığı belirtiliyor.

(soL - Dış Haberler) Bir hükümet heyeti, Japonya’nın önemli ve gerekli olan eneri kaynağı nükleer enerjiyi kabul etmesi gerektiğini söyledi. Fukuşima felaketinden sonra oluşan yaygın anti-nükleer tavra rağmen önerinin kabul edilmesi neredeyse kesin.

Pazar, 29 Aralık 2013 14:36
Milas'ta enerji ve maden işçilerinin mitingine 'Hükümet istifa' sloganı damga vuruyor. Binlerce işçi yürüyüşe geçti.

(soL - Haber Merkezi)

Güncelleme: 13.13
Onbinler alana sığmadı. Atapark'a giren kitleye "Ankara Milas'a kulak ver, boyun eğmeyeceğiz" sözleriyle seslenildi.

misla345.jpg

Pazar, 15 Aralık 2013 00:41
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, yaşanan elektrik kesintilerine ilişkin bir açıklama yaptı. Yıldız, "Bunun adını 'kriz' olarak koymaya şahsen katılamıyorum" dedi.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, tepkilere neden olan kesintileri 'kriz diye yorumlamanın' yanlış olduğunu söyleyerek, "Orada 210 megavatlık bir ünitemiz devre dışı. Buna benzer aksaklıklarımız olabiliyor ama bunun uzun vadeli ve kalıcı olduğunu söylemek, bunun adını 'kriz' olarak koymaya şahsen katılamıyorum.

Pazartesi, 02 Aralık 2013 15:41
Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi Başbakanı Neçirvan Barzani, "Bugün bizim Türkiye ile yapmış olduğumuz enerji anlaşmaları, yeni Irak'ın başlangıcı demektir ve hiçbir korkuya yer yoktur" dedi.

Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi Başbakanı Neçirvan Barzani, Kürdistan-Irak Petrol ve Gaz Konferansı'nın açılışında yaptığı konuşmada, kendi petrollerini ihraç etmek için son iki yıldır Türkiye ile görüşmeler yaptıklarını ifade ederek, "Yasal zeminde Irak vatandaşı olarak elimize geçen kazanımları değerlendirmenin peşindeyiz.

Cumartesi, 28 Aralık 2013 11:17
Aylardır termik santralleri özelleştirmek isteyen AKP’ye karşı mücadele eden maden ve enerji işçileri, yarın miting düzenleyecek. İşçiler, mitingde halkın kandırıldığını, özelleştirmenin de yolsuzluk olduğunu haykırarak, hükümetin istifasını isteyecek.

Yaprak Solmaz - soL

Muğla’da yarın yapılacak miting için hazırlıklar devam ediyor. Yatağan, Yeniköy, Kemerköy termik santrallerinin özelleştirilmesine karşı direnen işçilerle, Geli kömür ocağı işçileri yarınki mitingde hükümeti istifaya çağıracaklarını belirttiler.

Pazartesi, 16 Aralık 2013 18:04
TKP Muğla İl Örgütü, 29 Aralık Pazar günü yapılacak "Özelleştirmeye Karşı Emek ve Bağımsızlık Mitingi" için çağrı metni yayınladı.

(soL-Muğla) Türkiye Komünist Partisi Muğla İl Örgütü, Maden-İş ve TES-İş Yatağan şubelerinin 29 Aralık Pazar günü Milas'ta yapacakları özelleştirme karşıtı miting için çağrı yaptı.

Pazar, 15 Aralık 2013 16:22
Başbakan Erdoğan: ‘Maşallah orada da karlar var. Karları da artık değerlendireceğiz!’

Yusuf Yavuz

Pazartesi, 02 Aralık 2013 01:06
Merkezi Irak hükümeti ile Türkiye arasında yapılan görüşmeler sonucunda, Türkiye'nin Irak'ın herhangi bir yerinden petrol ithal etmesi için Bağdat'ın onayını alması kabul edildi.

(soL - Dış Haberler) Irak'ın Enerjiden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Hüseyin el-Şehristani, Türkiye ile yapılan görüşmeler sonucunda, Irak topraklarının herhangi bir yerinden Türkiye'ye yapılacak petrol ihracı için merkezi Bağdat hükümetinin onayını alma konusunda anlaştıklarını açıkladı.

Çarşamba, 04 Aralık 2013 13:43
Aşkın Süzük

Türkiye’nin enerji jeopolitiğinde bir aktör değil piyon olduğunu gösteren gelişmeler, geçen hafta adeta sıraya girdi.

Çarşamba, 18 Aralık 2013 10:18
Aşkın Süzük

Geçen hafta boyunca çeşitli kentlerde arka arkaya elektrik kesintileri yapıldı. Bu kesintilerin doğalgaza talebin “birden” yükselmesi nedeniyle planlı bir şekilde gerçekleştiği bizzat yetkili ağızlardan ifade edildi. Buna göre, beklenmeyen gelişme ise doğalgaza talebin bu kadar yükselmesi idi...

Salı, 10 Aralık 2013 12:15
BDDK, banka yöneticilerinin kendi şirketlerine kredi kullandırmasına izin verdi. İznin ardından ise Dicle Elektrik Dağıtım’ın özelleştirmesi ihalesi olduğu ortaya çıktı.

Banka yöneticilerinin kendi şirketlerine kredi kullandırmasına izin veren BDDK kararının perde arkası belli oldu

Pazartesi, 30 Aralık 2013 16:15
Dicle Elektrik Perakende Satış Anonim Şirketi (DEPSAŞ), "borcunu ödemediği" gerekçesiyle 217 bin abonenin elektriğini kesecek.

DEDAŞ'tan yapılan açıklamada, yüz binlerce aboneye mektup ve SMS ile ulaşan DEPSAŞ'ın 6 aylık sürede uyguladığı faiz affı kampanyasını 31 Aralık 2013'te bir daha yenilenmemek üzere sona erdireceği, bu kapsamda borcunu ödemeyen Diyarbakır, Şanlıurfa, Batman, Mardin, Şırnak ve Siirt'te 217 bin abonenin elektriğinin kesileceği belirtildi.

Açıklamada şu ifadeler yer ald:

Cuma, 06 Aralık 2013 12:58
Koç Grubu şirketlerinden TÜPRAŞ'ta 4 ay aradan sonra ikinci denetim yapıldı.

Koç Grubu şirketlerinden TÜPRAŞ’a ( Türkiye Petrol Rafinerileri AŞ) 4 ay aradan sonra ikinci denetim yapıldı. Maliye ve Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) emniyet ekipleri gözetiminde Temmuz sonunda ilk denetimi gerçekleştirmişti.

Salı, 24 Aralık 2013 10:52
Tonguç Rador

Çoğumuz duymuşuzdur. İnsanlar bazen “Yaa. İşte, iki artı iki bazen beş bazen üç eder” derler. Neden sadece bir fazla ya da bir eksik olduğunu bilmiyorum: Belki basitliktir amaç. Bilimin dili toplumsal düzlemde enteresan sapmalara maruz kalabiliyor.

Pages