180 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Perşembe, 12 Aralık 2013 16:49
Ege Üniversitesi'nde polis fakülteye sığınan solcu öğrencilere TOMA ile gazlı su sıktı.

Ege Üniversitesi Edebiyat Fakültesi'nde çevik kuvvet polisleri solcu öğrencilere saldırdı.

ETHA'da yer alan habere göre, Edebiyat Fakültesi önüne 10 kişilik ülkücü grup gelerek provokasyon yarattı. Öğrenciler ile ülkücüler arasında arbede yaşanırken, kampüse çevik kuvvet polisleri girdi.

Salı, 03 Aralık 2013 15:17
Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Acil bölümünde bir hekim darp edilirken, hastaneyi arayan AKP’li milletvekili Mehmet Ceylan'ın sağlık emekçilerini hedef aldığı iddia edildi.

(soL - Haber Merkezi) Dün sabaha karşı 03.00’da meydana gelen olayda bir hasta yakını hemşireye “bak seni işinden attırırım, işini doğru dürüst yap, diğer hastanedeki hemşireyi de işten attırdım” derken, acil hekimi "hemşire hanımla bu şekilde konuşamazsınız” diyerek hasta yakınına uyarıda bulundu.

Pazartesi, 30 Aralık 2013 22:24
Başbakan Erdoğan'ın 'kızlı erkekli aynı evde kalıyorlar' açıklamasının ardından İzmir'de kendilerini ihbar eden Ali Haydar Temel ve Gamze Selçuk hakkında savcılık 'kovuşturmaya yer olmadığına' karar verdi.

(soL - Haber Merkezi) Ege Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Felsefe Bölümü öğrencisi Gamze Selçuk ile aynı üniversitede tıp fakültesinde asistan doktor olan Ali Haydar Temel, geçtiğimiz ay Başbakan'ın "kızlı erkekli aynı evde kalıyorlar" açıklamalarının ardından 12 Kasım’da İzmir Adliyesi'ne gitmiş ve aynı evde kaldıklarını belirterek, avukatları eşliğinde kendilerini ihbar etmi

Cumartesi, 28 Aralık 2013 14:04
Savunma Bakanlığı'nın 3 milyar dolarlık çıkarma gemisi ihalesini Sedef Tersanesi kazandı. Daha önce aldığı ihale Gezi eylemleri sonrası iptal edilen Koç grubu bu ihaleden de elendi.

Hürriyet'in haberine göre, Havuzlu Çıkarma Gemisi (LPD) ihalesini Sedef Tersanesi kazandı. Savunma Sanayi İcra Komitesi’nin dün aldığı karar kapsamında Sedef Gemi İnşaatı A.Ş. ile sözleşme görüşmelerine başlanması, anlaşma sağlanamaması durumunda sözleşme görüşmelerine ikinci sıradaki DESAN Deniz İnşaat Sanayi A.Ş. ile devam edilmesi kararı alındı.

Pazartesi, 16 Aralık 2013 13:12
Adalet Bakanı ve Hatay AKP Büyükşehir Belediye Başkan adayı Sadullah Ergin'in, Suriye'nin Lazkiye'de Alevi köylerini basarak katliam gerçekleştiren Türkmen çetelerle ilişkide olduğu ortaya çıktı.

Yurt gazetesinden Ömer Ödemiş'in haberine göre, AKP'nin Adalet Bakanı ve Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayı Sadullah Ergin'in Suriye'deki en kanlı terör gruplarından olan ve Heysem Topalca'nın da içinde yer aldığı Türkmen Birliği'nin etkin yöneticilerinden olan Rami Karaali ile Bakanlık makamında sıkça görüştüğü ortaya çıktı.

Cumartesi, 07 Aralık 2013 15:15
Danıştay İdari Dava Daireleri Kurulu, bilim hırsızlığı yapan öğretim üyelerinin üniversiteden atılmalarının yasal dayanaktan yoksun olduğuna hükmetti. Bir anlamda intihali serbestleştirdi.

Türkiye’de pek çok üniversitede, özellikle son yıllarda intihal vakaları artıyor. Danıştay ise bilim hırsızlığı yapan intihalcileri cesaretlendirecek bir karara imza attı. Danıştay İdari Dava Daireleri Kurulu, intihal nedeniyle üniversiteyle ilişiği kesilen öğretim üyesine veriyen cezayı haksız buldu.

Pazartesi, 16 Aralık 2013 15:36
Türk Silahlı Kuvvetleri'nin "Kuvvet 2033" olarak adlandırılan yeniden yapılandırma çalışmaları başladı.

Kasım ayındaki Yüksek Askeri Şura'da TSK'nin yeniden yapılandırılmasına karar verildi. Daha önceleri "Kuvvet 2010" ve "Kuvvet 2014" olarak adlandırılan çalışmalara bu kez daha uzun bir projeksiyon verildi ve "Kuvvet 2033" olarak adlandırıldı. Bu kapsamda hazırlanan TSK Personel Kanunu Taslağı'nın önümüzdeki Ağustos ayına kadar TBMM'den geçirilmesi planlanıyor.

Cumartesi, 14 Aralık 2013 10:18
Kemal Okuyan

Polisler… Her kavşakta değil, her yüz metrede bir. Gidiş yolunda, geliş yolunda… Yan yolda da, ara sokakta da… Git git bitmiyor. Nedir diye düşünürken hatırlıyorum, Tayyip İzmir’de.

Perşembe, 12 Aralık 2013 16:37
Özgür Aydın

Öğretim Elemanları Disiplin Yönetmeliği’nin 11’inci maddesinin 3’üncü fıkrasında, “bir başkasının bilimsel eserinin veya çalışmasının tümünü veya bir kısmını kaynak belirtmeden kendi eseri gibi göstermek” olarak tanımlanan “intihal”, diğer adıyla “bilimsel aşırma”, üniversite öğretim mesleğinden veya kamu görevinden çıkarılma nedeni sayılıyor.

Salı, 24 Aralık 2013 23:11
Mersin'in Aydıncık ilçesinde düzenlenen bir panelde, Türkiye’deki keçi ve hayvan yetiştiriciliği konusunda çarpıcı bilgiler ortaya konuldu.

(Yusuf Yavuz) Mersin’in Aydıncık ilçesinde düzenlenen panelde, Türkiye’deki keçi ve hayvan yetiştiriciliği konusunda çarpıcı bilgiler ortaya konuldu. 'Toroslar Göçebe Keçi Yetiştiriciliği’ başlıklı panelde konuşan Prof. Dr.

Pazar, 01 Aralık 2013 10:12
Mete Gönenç

Münevver Şenol adlı şairimizin sonradan arabesk tarzı şarkısı da yapılan güzel şiirinin başlığı olan, “sen benim aşkıma layık değilsin” şeklindeki romantik cümlesini, duygusallığımdan olacak, ben çok sevdim. İkidir de yazılarımda kullanıyorum.

Çarşamba, 13 Kasım 2013 14:13
İzmir'de, Ege Üniversitesi Kız Yurdu'nda gerçekleştirilen ve KYK düzenlemelerini protesto eden eylemler sebebiyle eyleme katılan öğrencilere İzmir Emniyet Müdürlüğü tarafından soruşturma açıldı.

(soL - Haber Merkezi) Eğitim öğretim yılı başında KYK dönüşümlerini ve yurt koşullarını protesto için gerçekleştirilen Ege Üniversitesi Kız Yurdu'ndaki eylemler sonrasında öğrencilere soruşturma yağdı. Ege Üniversitesi FKF sözcüsü Gamze Selçuk'un ve FKF'li öğrencilerin de aralarında bulunduğu 21 öğrenci Bornova İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından ifadeye çağrıldı.

Cuma, 15 Kasım 2013 15:07
İçlerinde 4 çocuğun bulunduğu 12 mülteci Ege Denizi'nde Lefkada yakınlarında geminin batması sonucu hayatını kaybetti.

(soL - Dış Haberler) Liman yetkilileri yaptığı açıklamada mülteci gemisinin batması sonucu en az 12 kişi hayatını kaybettiğini arama kurtarma çalışmalarına devam edildiğini belirtti.

Salı, 12 Kasım 2013 17:25
Ege Üniversitesi'nde Mediko'da yapılan gebelik testi sonuçlarının izinsiz olarak ailelere gönderilmesi protesto edildi.

EÜ Edebiyat Fakültesi bahçesinde buluşan öğrenciler, EÜ Sağlık Kültür ve Spor Daire Baskanlığı bünyesinde öğrencilere sağlık hizmeti veren Mediko'ya geçen hafta giden bir arkadaşlarına gebelik testi yapıldığını, test sonuçlarının da izni olmadan ailesine gönderildiğini söyledi. Uygulamayı protesto eden öğrenciler, sloganlar atarak Mediko binası önüne kadar yürüdü.

Cumartesi, 09 Kasım 2013 13:34
Ege Denizi'nde Yunan Sahil Güvenlik Kuvvetleri tarafından durdurulan geminin silah dolu olduğu ortaya çıktı.

Hürriyet'ten Yorgo Kırbaki'nin haberine göre, Ege’de 1996 yılında Türkiye ile Yunanistan’ı savaşın eşiğine getiren Kardak kayalıkları yakınında dün olağanüstü bir hareketlilik yaşandı.

Pages