781 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Çarşamba, 25 Aralık 2013 19:57
Devrimci Spor Emekçileri Sendikası son dönemde artan AKP'nin tribünlere dönük müdahalelerine bir basın açıklamasıyla tepki gösterdi.

(soL - Spor)Devrimci Spor Emekçileri Sendikası bir açıklama yayınlayarak AKP'nin Bursaspor taraftar grubuna gönderdiği maile ve Adana Demirspor traftarlarının Che Guevara figürlü atkılarına polis tarafından el koyulmasına tepki gösterdi.

Devrimci Spor Emekçileri Sendikası tarafından yapılan açıklamada şunlar söylendi:

"Basın ve Kamuoyuna

Pazar, 29 Aralık 2013 16:03
TFF Hakemi Ümit Çınarlı'nın "Ölen katırlar sizden daha değerliydi onlara üzülün" yazan bir tweet atması üzerine Devrimci Spor Emekçileri Sendikası bir açıklama yaptı.

Devrimci Spor Emekçileri Sendikası'nın Ümit Çınarlı'nın Roboski Katliamı'na ilişkin attığı skandal tweet üzerine yaptığı açıklama şu şekilde

"Basın ve Kamuoyuna ,

Pazar, 15 Aralık 2013 00:13
Çağdaş Hukukçular Derneği (ÇHD) üyesi tutuklu avukatlar için düzenlenen dayanışma gecesine çok sayıda sanatçı katıldı. Devrimci avukatların ilk duruşmasına katılım çağrısında bulunuldu.

(soL - Haber Merkezi) Tutuklu Çağdaş Hukukçular Derneği (ÇHD) üyesi avukatlar için düzenlenen dayanışma gecesinde çok sayıda sanatçı sahne aldı. Devrimci avukatların 24-25-26 Aralık günlerinde Silivri’de görülecek ilk duruşmasına katılım çağrısında bulunuldu.

Pazar, 15 Aralık 2013 13:51
“Seçilmiş başbakana dokunamazsınız” düsturu, liberallerin ve daha da önemlisi devrimci demokrat olduğunu iddia eden kimi liberal solcuların büyük yalanıdır. “Seçilmiş başbakan” halka dokunuyorsa ne olacak?

Adnan, Turgut, Süleyman... Ve Tayyip

Hemen söze girerken belirteyim, idam cezasının insanlık kültüründen tamamen çıkarılmasını düşünenlerdenim. Dolayısıyla Adnan Menderes’in asılmasına “oh olsun, hak etmiş” duygusuyla yaklaşmıyorum. Bu duygu, ilkellikten başka bir şey olamaz.

Peki, Menderes devrilmeyi hak etti mi?

Pazartesi, 23 Aralık 2013 00:22
ABD istihbaratının Kolombiya hükümetinin Kolombiya Devrimci Silahlı Güçleri (FARC)'nin liderlerine karşı yürütülen mücadeleye destek veridği ortaya çıktı.

Washington Post yaptığı haberde ABD istihbaratı'nın FARC liderlerinin yakalanıp öldürülmesi için yürütülen operasyona maddi olarak destekte bulunduğunu ortaya çıkardı.

ABD'nin 2000 yılında hayata geçen ve George Bush tarafından başlatılan Kolombiya Planı adıyla yürütülen gizli CIA programının,bu proje için 9 milyar dolar bütçe ayırdığı belirtiliyor.

Pazartesi, 30 Aralık 2013 16:05
Adana’daki Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi’nde Devrimci Sağlık-İş üyeleri hukuk dışı ihalelerin iptal edilmesi ve taleplerinin kabul edilmesi için iş bırakma eylemine başladı.

(soL - Haber Merkezi) DİSK Devrimci Sağlık-İş, Adana’daki Çukurova Üniversitesi Balcalı Hastanesi’nde hukuk dışı yapılan taşeron ihalelerinin iptal edilmesi, ücretlerin açlık sınırının üzerine çekilmesi, sosyal hakların verilmesi ve senelik izinlerin ikişer gün artırılması talepleriyle bu sabah 08.00′dan itibaren iş bıraktı.

Cumartesi, 14 Aralık 2013 12:53
ÖSO'ya bağlı "Özgür Suriye Tugayı" isimli çetenin lideri, "devrimci başarıları"ndan kazandığı paralarla zengin oldu, Mersin'de bir otelin bütün katlarını tutarak hayatını yaşıyor.

(soL - Dış Haberler) Lübnan'dan yayın yapan El Ahbar gazetesinden Suhaib Anjarini, ibretlik bir "Özgür Suriye Ordusu" haberine imza attı.

Çarşamba, 04 Aralık 2013 14:00
Şimdi hükümet kanadınca, Ahmet Şık, Nedim Şener ve Hanefi Avcı üzerinden, utangaçca “cemaatin” hukuksuzlukları eleştiriliyor. Cemaat kanadı ise, “sahte CD günahtır” fetvası veriyor. Odatv davasında Yalçın Küçük, Soner Yalçın ve diğer sanıklarla, Devrimci Karargah davasındaki diğer sanıklar özenle ayıklanarak.

İlhan Cihaner - soL

Öfke ve cesaret...

“Kusun...en iyisi kusmaktır, her şeyi temizler”
Kusma Kulübü

Çarşamba, 25 Aralık 2013 18:35
DSİP MK üyesi Doğan Tarkan, geçirdiği kalp krizi sonucu yaşamını yitirdi.

(soL - Haber Merkezi) 3 yıl önce by-pass ameliyatı geçiren Devrimci Sosyalist İşçi Partisi (DSİP) MK üyesi Doğan Tarkan, saaat 15.00 sıralarında Taksim Metrosu girişinde kalp krizi geçirdi.

Şişli Etfal Hastanesi’ne kaldırılan Tarkan yapılan müdahalelere karşın kurtarılamadı.

Perşembe, 26 Aralık 2013 10:44
Osman Çutsay

Türkiye’den, hem de sol adına, çok kolay vazgeçenler var bunlar eğer şimdiye kadar başarılı olamadılarsa, bu, bazı yüksek insanların gölgesinden bir türlü kurtulamadıkları içindir. Bugün, bu insanlardan birine ve ona şu Batı demokrasisinin bakma ihtimaline değineceğiz: Sedat Göçmen.

Cumartesi, 21 Aralık 2013 10:12

“Örgütlü mücadelenin içinde yer alan bütün bireyler emperyalizmin karşısına en cüretkâr meydan okumayla çıkmış demektir”.

Ben bu meydan okuyuşu tek bir çift gözde gördüm. O gözler anlattı bana onurlu bir yaşam sürmenin devrimci bir mücadeleden geçtiğini.

Pazartesi, 16 Aralık 2013 17:53
İşten atılmalarının ardından direnişe başlayan Hacettepe Üniversitesi Hastanesi işçileri işe geri alınacak.

(soL - Haber Merkezi) Hacettepe'de işten atılmalarının ardından direnişe geçen hastane işçilerinin işe geri alınması süreci başladı.

İşçilerin, Rektörlük tarafından Hacettepe Üniversitesi Sıhhiye Kampüsü ve Beytepe Kampüsü'nde istihdam edileceği belirtildi.

Çarşamba, 11 Aralık 2013 10:56

Öncelikle bir tarihi düzeltmeyle başlayalım. Çağımızın en önemli devrimcilerinden birisi olan Fidel Castro ve 26 Temmuz Hareketi çoğu zaman hiç de mensup olmadıkları izmlerle anılır oldular. 1960’lı yıllarda CIA tarafından yayınlanan Soğuk Savaş edebiyatının kitaplarında onun adına “Castrizm” bile icat edilmişti.

Pazartesi, 30 Aralık 2013 21:40
TFF, Roboski'de ölenlerle ilgili attığı tweetlerle kamuoyunun tepkisini çeken hakem Ümit Çınarlı'nın, Amatör Futbol Disiplin Kurulu'na sevk edildiğini açıkladı.

(soL - Haber Merkezi) Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Roboski katliamının ikincı yıldönümünde Twitter hesabından "ölen katırlar sizden daha değerliydi onlara üzülün" şeklinde tweet atan hakem Ümit Çınarlı hakkında açıklama yaptı.

Perşembe, 26 Aralık 2013 15:43
ÖDP Eşgenel Başkanları Alper Taş ve Bilge Seçkin Çetinkaya, “Buradan artık geri dönüş yoktur. Ne bakanların istifası ne de kabine revizyonu yetmez. Başbakan da istifa etmeli ve erken seçim kararı alınmalıdır” dedi.

Birgün'ün haberine göre, ÖDP Eşgenel Başkanları Alper Taş ve Bilge Seçkin Çetinkaya, dün 3 bakanın istifa ettiğini ve kabinede değişik yapıldığını hatırlatarak, “Buradan artık geri dönüş yoktur. Ne bakanların istifası ne de kabine revizyonu yetmez. Başbakan da istifa etmeli ve erken seçim kararı alınmalıdır” dedi.

Pages