1193 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Pazartesi, 09 Aralık 2013 21:47
Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Mustafa Balbay'ın tahliye kararına ilişkin "Hayırlı olsun, 3 yıl önce söylediğim şimdi gerçekleşti" dedi.

Hükümetten Balbay'ın tahliyesi sonrası ilk açıklamalar geldi.

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Mustafa Balbay'ın tahliye kararına ilişkin "Hayırlı olsun, 3 yıl önce söylediğim şimdi gerçekleşti" dedi.

Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı da "Demokrasi açısından doğru bir karar, hayırlı olsun" açıklamasını yaptı.

Cumartesi, 21 Aralık 2013 16:40
BDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Abdullah Öcalan'ın medyaya verilen fotoğraflarının kaynağını bilmediklerini söyledi.

Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Abdullah Öcalan'ın sosyal medyada yayımlanan fotoğrafının kendilerinden kaynaklanmadığını söyledi.

Salı, 10 Aralık 2013 10:59
Erbil Tuşalp

Hoşgeldin Mustafa Balbay

Eskiyen zaman, İnsan Hakları Evrensel Bildirgesi’ne başka bir pencereden bakmayı zorunlu kıldı. Yaşlı bildiriyi köşesine çekilmeye zorlayan güncel koşullar “yeni pencere-yeni bakış” gereğini kaçınılmaz olarak gündeme getirdi.

Perşembe, 05 Aralık 2013 12:54
Vatan gazetesi yazarı Ruhat Mengi'nin işine son verildi. Gazete daha önce Can Ataklı ve Mustafa Mutlu'nun yazılarına son vermişti.

Sözcü gazetesine konuşan Ruhat Mengi şunları söyledi: “Diğer arkadaşlarımızdan sonra sıranın bana geleceğini biliyordum. Fakat diğer arkadaşlardan bir farkım şu: Benim bugüne kadar hiçbir yazıma itiraz edilmedi, tüm meslek hayatımda yayımlanmamış tek bir yazım yok. Bunun yanında, patrondan gelen ‘uyarı’ da olmadı.

Cumartesi, 28 Aralık 2013 10:24
Ömer Faruk Eminağaoğlu

Hükümet çevrelerine yakın kişilerle ilgili bazı soruşturmalar nedeniyle, yargı şimdi bağımsız mı oldu ya da yapılanlar hükümete bir tuzak mı soruları gündemi meşgul ediyor!

* * *

Cuma, 27 Aralık 2013 22:34
Gülen Cemaati'nin önemli isimlerinden olarak bilinen Zaman gazetesi yazarı Hüseyin Gülerce, Twitter'da Başbakan Erdoğan'a destek çıktı.

(soL - Haber Merkezi) Gülerce'nin Başbakan Tayyip Erdoğan'ı savunduğu mesajlar şöyle

"Sulhda hayır vardır. Hayır için hiçbir zaman geç kalınmaz. Makul siyaset, normal gazetecilik ve hasmane degil insaflı eleştiri hayra gider. Yargıdaki direncin hukuk ve adalet adına yapıldığına inanmıyorum. Savcılar ellerinde kağıtla inip bildiri okuyorsa bu davranış militanlıktır"

Cumartesi, 14 Aralık 2013 10:14
Ömer Faruk Eminağaoğlu

Ülkemizde mevcut iktidar partisi, demokrasi kavramını hep sadece sandığa indirgiyor. “Sandık varsa ve sandıktan çıkılmışsa, bu demokrasinin varlığı için yeterlidir” diyor. Sandıktan güçlü çıkılmasını da demokrasinin gücü olarak ifade ediyor. Keşke her şey bu kadar basite indirgenebilse...

* * *

Perşembe, 26 Aralık 2013 00:12
Radikal yazarı Oral Çalışlar, yolsuzluk ve rüşvet operasyonunda safını belirledi. Erdoğan'a sahip çıkan Çalışlar, yaşananları “darbe girişimi” olarak nitelendirdi.

Habertürk Tv'ye konuşan Radikal gazetesi yazarı Oral Çalışlar, Başbakan'a arka çıktı. Yapılanların darbe girişimi olduğunu ve siyasi iradenin yanında durulması gerektiğini öne süren Çalışlar şöyle konuştu:

Cumartesi, 07 Aralık 2013 17:17
Yüksekova'daki katliam hakkında bir açıklama yapan HDP Eşbaşkanları, "AKP’nin cesaretsizliği, ‘çözüm ve barış’ı baltalamak için fırsat kollayan üniformalı ve sivil bürokrasi mensuplarıyla bazı siyasi parti temsilcilerinin oluşturduğu bozguncular ittifakına güç veriyor" dedi.

(soL - Haber Merkezi) Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eşbaşkanları Sebahat Tuncel ve Ertuğrul Kürkçü, Yüksekova'da polis kurşunuyla ölen iki yurttaş hakkında bir açıklama yaptı.

Açıklama şöyle:

"Gever katliamının ‘çözüm ve barış süreci’ni baltalamasına izin vermeyeceğiz...

Salı, 31 Aralık 2013 11:00
Neslişah Başaran

Her sene sonunda, geride bırakılan senenin muhasebesini yapmak adettendir. 2013 nasıl başladı, sene boyunca yaşanan gelişmeler bizi nereye getirdi… Bazen her şey çok çabuk değişir. Sene başında bazıları tarafından takdirle izlenen, parmakla gösterilen, model olduğu iddia edilen bir devlet adamısınızdır, sene sonunda bir bakmışsınız adınız “istenmeyenler” listesinin ilk sıralarına yazılmış.

Çarşamba, 25 Aralık 2013 10:26
Tunç Sipahi

Bir ay önce şu tespitleri yapabilirdim ve CHP’li dostlardan pek itiraz gelmezdi: “Önümüzde 3 seçim var. Ve evet, ülkenin kaderi seçimlerde belli olacak. Seçim demokrasi denilen hikayenin tek belirleyicisi değildir ve asla “sandıktan ben çıktım, ne yaparsam o olur” diye demokrasi olmaz. Ama sandıkta yenilenin de temsil gücü zayıftır. Sonuçta sandık belirleyici.

Cuma, 06 Aralık 2013 11:05
Kadir Sev

Yerel seçimler yaklaşıyor. Şu bildik sözleri yine işitmeye başladık “Bu sefer durum çok vahim, laiklik elden gidiyor, önce AKP’den kurtulmalıyız. Aman oyları bölmeyin...” İçimize sinmese de işlerin daha kötüye gitmemesi için oylarımızı sosyal demokrat partilerde birleştirmemiz gerektiği öğütlerini 45 yıl dinledim.

Cumartesi, 28 Aralık 2013 10:19
Külyutmaz Okur

Fark eden olmuştur, birkaç gündür bu köşeyi yazamadım.

Nasıl yazayım?

17 Aralık’ta başlatılan operasyondan beri ülke gündeminde o kadar önemli gelişmeler oluyor ki, bir köşe yazarının yorumu veya bir haberin tuhaflığını nasıl öne çıkarsam bilemedim.

Cuma, 13 Aralık 2013 11:23
Duru Tiyatrosu'nun polis tarafından basılmasının ardından yaşadıklarını anlatan oyuncu Emre Kınay, siyasal iktidarın tiyatroya karşı tavır aldığını belirtti.

Duru Tiyatrosu'nun sahibi oyuncu Emre Kınay, CNN TÜRK'te Aykırı Sorular'a konuk oldu. Enver Aysever'in sorularını yanıtlayan Kınay, Duru Tiyatrosu'nun polisler tarafından basılmasına, tiyatronun geleceğine yönelik kaygılarına yönelik açıklamalar yaptı.

Pazartesi, 02 Aralık 2013 14:19
Af Örgütü, Gezi Parkı eylemleri sırasında polisin gözünü çıkarıp, ateşe attığı servis şoförü Hakan Yaman için Çağlayan Adliyesi’ne projeksiyonla "Hakan Yaman'a ne oldu?", "Bağımsız ve tarafsız soruşturma talep ediyoruz" yazılarını yansıttı.

zete.com'un haberine göre servis şoförü Hakan Yaman, 3 Haziran 2013 akşamı, Sarıgazi Demokrasi Caddesi üzerinde Gezi eylemcilerine saldıran çevik kuvvet polisleri tarafından eylemci sanılarak feci şekilde dövülmüş, işkenceyle gözü çıkarılarak ateşin üzerine atılmıştı.

Pages