38 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Pazar, 27 Ekim 2013 20:12
Suriye'de yönetime karşı savaşan İslamcı çeteler tarafınadn yayınlanan bir bildiride, önümüzdeki ay yapılması planlanan Cenevre konferansına katılımın "ihanet" olduğu vurgulandı.

(soL - Dış Haberler) Suriye yönetimine karşı savaşan 19 İslamcı çete, Kasım ayında yapılması planlanan ikinci Cenevre konferansına katılımın "ihanet" olacağını söyledi.

Perşembe, 31 Ekim 2013 11:37
İslamcı yazar Hidayet Şefkatli Tuksal CNNTürk'te yayınlanan Tarafsız Bölge programında Sivas katliamıyla ilgili tuhaf bir yorumda bulunarak, "Yakmak da bir mağduriyettir" dedi.

İslamcı yazar Hidayet Şefkatli Tuksal CNNTürk'te dün yayınlanan Tarafsız Bölge programında "Yakmak da bir mağduriyettir" dedi.

Tuksal, programda tartışılan Sivas Katliamı ile ilgili olarak, "Alevi arkadaşlarla yaptığımız toplantılarda onların da anlamadığı şey buydu. Biz de sunniler olarak mağdur olduk." dedi.

Salı, 01 Ekim 2013 20:26
Suriye’deki savaşta ÖSO veya El Kaide çatısı altında yer almayan onlarca grup bulunuyor. Sıklıkla ÖSO veya El Kaide bağlantılı gruplarla ortak hareket eden radikal İslamcı bu gruplar, sanılanın aksine ihmal edilebilir güçte değiller.

Ali Örnek - soL
Suriye’de ÖSO ve El Kaide çatısı altında yer almayan ancak bu gruplarla ortak hareket edebilen radikal İslamcı bazı mühim gruplar da bulunuyor. Suriye’ye karşı savaşan grupları “ılımlılar” ve “radikaller” gibi basit bir ayrıma tabi tutanlar, anlattıklarıyla çeliştiği için bu grupların adını anmamaya gayret ediyor. İşte Suriye’de savaşan bu gruplar:

Pazar, 13 Ekim 2013 01:47
İslamcı yazar Hakan Albayrak, Tunus dönüşü Atatürk Havalimanı'nda gözaltına alındı. Bir yazısından dolayı ifade vermediği için gözaltına alındığı ifade edilen Albayrak, Başbakanlığın devreye girmesiyle serbest kaldı. Gözaltı kararı "Cemaat-AKP gerilimi" şüphesi doğurdu.

(soL - Haber Merkezi) Yazdığı bir yazıdan dolayı ifade vermediği için hakkında yakalama kararı olduğu ifade edilen Albayrak, Atatürk Havalimanı'nda göz altına alındı. Bir süre polis merkezinde tutulan Albayrak, Bakırköy Savcılığı'nda ifade verdikten sonra serbest bırakıldı. Albayrak'la ilgili Başbakanlığın da devreye girdiği ifade edildi.

Cumartesi, 05 Ekim 2013 17:38
Nijerya’da binlerce kişinin ölümünden sorumlu tutulan İslamcı Boko Haram örgütü saldırılarını yoğunlaştırdı. Saldırılar nedeniyle üç eyalette olağanüstü hal ilan edilen ülkede, insanlar Boko Haram korkusundan çocuklarını Batı tarzı eğitim veren okullara göndermeye çekiniyor.

Özlem Başarır - soL

Cumartesi, 26 Ekim 2013 11:11
Şam'da bir cami yakınında patlayan bomba yüklü araç, onlarca sivilin ölümüne neden oldu.

(soL-Dış Haberler) Şam'ın Barada kasabasında bir cami yakınında patlayan bomba yüklü bir araç en az 20 kişinin ölümüne, 100'den fazla kişinin de yaralanmasına neden oldu.

Cumartesi, 05 Ekim 2013 23:00
Somali'deki Türk büyükelçiliğine saldıran El Kaide bağlantılı Eş-Şebap örgütü, kendilerine yapılan operasyonda İngilizlerle birlikte Türk komandolarının da yer aldığını iddia etti. Dışişleri Bakanlığı bu iddiayı yalanladı.

Somalili İslamcı örgüt Eş-Şebap Cumartesi günü Barawe'deki sığınaklarına yapılan operasyonda İngiliz silahlı güçleriyle birlikte, Türk komandolarının da bulunduğunu iddia etti.

Salı, 22 Ekim 2013 20:44
İsrail’in ajanlık faaliyetlerini artırdığı Tunus’ta, öfke yüzyıllardır bu ülkede yaşayan Yahudi cemaatine yöneliyor.

(soL - Dış Haberler) İsrail’in ajanlık faaliyetlerini artırdığı Tunus’ta, öfke yüzyıllardır bu ülkede yaşayan Yahudi cemaatine yöneliyor. Ülkenin doğusundaki Dicerba’da bulunan Yahudi cemaati, polisin düzenli tacizleri ve İslamcı fanatiklerin saldırısı altında.

Cumartesi, 26 Ekim 2013 23:31
Alman istihbaratı, Suriye’de çatışmalar başladığından beri bu ülkeye giden, tespit ettikleri Alman militanların sayısının 210’dan fazla olduğunu, bunların 10 tanesinin kadın olduğunu söyledi.

İran’da yayın yapan Press TV’nin haberine göre Alman istihbarat örgütü başkanı Hans Georg Maassen Suriye’de çatışmalar başladığından beri bu ülkeye giden, tespit ettikleri Alman vatandaşı militanların sayısının 210’dan fazla olduğunu, bunların 10 tanesinin kadın olduğunu söyledi.

Cumartesi, 19 Ekim 2013 11:23
Külyutmaz Okur

Kurban bayramının gelmesiyle birlikte İslamcı yardım kuruluşlarının “yardım” sezonu da açılmış oldu.

Tüm medya grupları, kendi siyasetine yakın yardım kuruluşlarının reklamını yapıyor. Anadolu Ajansı da hepsinin birden…

Perşembe, 10 Ekim 2013 11:18
Libya Başbakanı Ali Zeydan, silahlı bir çete tarafından kaçırıldı.

Güncelleme 13:10

Libya Devlet Haber Ajansı'na konuşan Hükümet Sözcüsü Muhammed Kaabar, başbakanın serbest bırakıldığını açıkladı.

Zeydan'ın nasıl serbest kaldığına dair henüz net bir bilgi yok. Ancak güvenlik güçlerinin müdahale ettiği ve silahlı çetenin Zeydan'ı "gönüllü" olarak bırakmadığı şeklinde iddialar bulunuyor.

Perşembe, 17 Ekim 2013 18:51
Kuzey Irak’ta yayımlanan ve Barzani’ye yakınlığıyla bilinen Rudaw gazetesi, BDP’nin Demokratikleşme Paketi konusundaki tavrını eleştirerek “pakette yararlı şeyler olmasına rağmen BDP reformlara karşı çıkıyor” dedi.

(soL - Haber Merkezi) Rudaw gazetesi, Demokratikleşme Pake-ti’nde baraj konusunda yapılan yeni önerilere BDP’nin tepkisini değerlendirdiği haberinde, bazı analistlerin söz konusu önerilerin BDP için “kısa vadede bir hayli yararlı” olduğu şeklindeki değerlendirmelerini aktardı.

Salı, 08 Ekim 2013 15:41
ABD'nin Libya'da yaptığı operasyonla yakaladığı El Kaide yöneticilerinden Enes el-Libi'nin 90'larda İngiltere'den siyasi sığınma aldığı biliniyor.

(soL - Dış Haberler) ABD özel kuvvetlerinin Libya'nın başkenti Trablus'ta yaptığı operasyon sonucu yakalanan Enes el-Libi'nin, 90'lı yılların ortalarında İngiltere'den siyasi sığınma alan İslamcılardan olduğu belirtiliyor.

Pazar, 27 Ekim 2013 10:11
Mete Gönenç

Ülkemizde ise Osmanlı!dan devralınan enkaz üzerinde, devlet eliyle sermaye ve sermayedar yaratma çabaları ve 2. Dünya Savaşı’nın yarattığı zorlukların yavaş yavaş aşılmasıyla, büyük ölçüde aydınların hazırladığı 1962 Anayasası’nın getirdiği geniş özgürlük ortamında, sanırım en keyifli yıllarımız yaşanmıştır.

Pazartesi, 07 Ekim 2013 11:43
Candan Badem

İstanbul Boğazı'nda yeni bir çevre katliamı yaratan 3. Köprü'ye Alevi katili Yavuz Sultan Selim'in adının verilmesini meşrulaştırmak isteyen Türk-İslam sentezci gericiler şimdi koro halinde “Yavuz Alevi Katliamı Yapmadı” diyorlar. İktidarın reklamla beslediği tarih dergilerinden Derin Tarih denen varakparede bu başlıklı bir dosya yayımlandı Eylül 2013 sayısında.

Pages