871 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Pazar, 29 Eylül 2013 16:24
E. Attila Aytekin

Türkiye gazetesi iki hafta önce büyük bir ‘hamle’ yaptı. Çoğunluğu eski Taraf yazarı bir dizi yeni isim transfer etti, logosunu değiştirdi ve bunları bir reklam filmiyle duyurdu. Şaşırtıcı değil yeni logo berbat ve ‘milli irade neylerse güzel eyler’ temalı reklam filmi gazete reklamıyla siyasi propagandayı karıştıran kalitesiz bir iş.

Cuma, 20 Eylül 2013 16:33
Komşuda kullanılan kimyasal silahları kimin kullandığı kesin olarak kanıtlanamadı ama uluslararası camiada ibre AKP hükümetine doğru dönüyor.

(soL - Haber Merkezi) Rusya açıkça Türkiye’yi suçladı. İran da Türkiye’yi ima etti. ABD’de sızdırılan bir rapora göre “kimyasal Türkiye’den gitti”. Bir diğer ABD analizi, “Türkiye teröre yardım listesine alınabilir” dedi.

Pazar, 08 Eylül 2013 22:03
ODTÜ ve Tuzluçayır'daki polis saldırılarını protesto etmek için eylemler sürüyor.

Güncelleme: 01.14
Gazi mahallesi...
gazide_direnis.jpg

Salı, 24 Eylül 2013 23:27
Hizbullah Genel Sekreteri Hasan Nasrallah Pazartesi akşamı yaptığı açıklamada, örgütün Suriye'den kimyasal silah aldığı iddialarını reddetti ve Türkiye ve diğer Körfez ülkelerine seslenerek, "Askeri zafere inanarak hiçbir yere varamayacaksınız" dedi.

T24 haber sitesinin çevirisine göre, Lübnan'ın Hizbullah Partisi ve örgütünün Genel Sekreteri Hasan Nasrallah, örgütün Suriye'den kimyasal silah aldığına dair iddiaları "gerçekten gülünç" olarak tanımlayarak, "Dinsel sebepler, kimyasal silahlara sahip olmamızı ve kullanmamızı engelliyor" diye konuştu.

Pazartesi, 02 Eylül 2013 18:06
İngiliz Observer gazetesi, Türkiye’de lira ve borsada yaşanan düşüşlere dikkat çektiği analizinde, Türkiye’nin son 10 yılın çoğunda “parlak bir finansal geleceğe ilerlediği” gibi göründüğünü ama uygulanan modelin “kırılgan olduğunu savundu.

(soL - Ekonomi) Finansal kriz öncesi Türkiye’nin yabancı yatırımcıları çekecek “olgunluğa” ulaştığı ancak şimdi durumunun değiştiği, lira ve borsanın önemli düşüşler yaşadığı belirtilirken “Batılı finansal reçeteler, Türkiye’yi hasta etti” görüşü öne sürülüyor.

Salı, 17 Eylül 2013 00:24
Bülent Arınç'ın "helikopteri biz düşürdük" açıklamasının ardından ÖSO'ya bağlı çeteler bazı görüntüler paylaştı. Görüntülerin helikopterin düşüşünden hemen sonra çekildiği iddia ediliyor.

Görüntülerde helikopterin düşüşünün kendisini Özgür Suriye Ordusu diye adlandıran çeteler tarafından "allahuekber" sesleriyle karşılandığı görülürken, paraşütle atlayan pilotlara da yere inişlerinin ardından ateş açıldığı görülüyor. Görüntülerin düşürülen helikoptere ait olduğu kesinleştiği takdirde, Türkiye'nin cihatçı gruplarla birlikte operasyon yaptığı da tescil edilmiş olacak.

Pazartesi, 09 Eylül 2013 12:05
Aslı Kayabal

Arnavutluk’ta yayımlanan Shekulli gazetesi, geçtiğimiz günlerde İslami çizgideki İnsani Yardım Vakfı’nın (İHH) yüz dolayında Müslüman Arnavut’u Şam rejimine karşı cihatçı miltanların yanında savaşmak üzere topladığını iddia etti. İtalyan haber portalı Contropiano’da yer verilen habere göre, Arnavut militanlar Ankara’da eğitildi.

Çarşamba, 04 Eylül 2013 15:28
Suriye Dışişleri Bakanı Yardımcısı Faysal Mikdat, ABD'nin Suriye'ye saldırması halinde İsrail'le birlikte ABD'nin müttefikleri Ürdün ve Türkiye'yi de vuracaklarını söyledi.

(soL - Dış Haberler) Wall Street Journal'dan Sam Dagher'e bir mülakat veren Suriye Dışişleri Bakanı Yardımcısı Faysal Mikdat, ABD Kongresi üyelerine çağrı yaparak, "Amerika'nın temsilcilerinin akılla hareket edeceklerini, provokatif faaliyetlerin değil, adaletin sesini dinleyeceklerini umuyoruz" dedi.

Perşembe, 19 Eylül 2013 17:15
Türkiye, sınıra çok yakın bölgede El Kaide ile ÖSO arasında yaşanan çatışmalar nedeniyle Öncüpınar sınır kapısını kapatma kararı aldı.

Ntvmsnbc'nin haberine göre, Suriye’nin Azez kasabasında yaşanan çatışmalar, Türkiye’nin Öncüpınar sınır kapısını kapatmasına neden oldu.

Reuters’ın verdiği bilgiye göre karar, Azez kasabasında El-Kaide’nin uzantısı bir muhalif gruplar, Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) arasında yaşanan çatışmaların şiddetlenmesi üzerine alındı.

Perşembe, 12 Eylül 2013 17:27
Fransız istihbarat dergisi “Intelligence Online”a göre Türkiye, PYD ile savaşması için Kürtlerden oluşan cihatçı bir tabur kurdu. Taburdakilerin bir kısmının Fethullah Gülen yurtlarından geldiği öne sürüldü.

(soL - Haber Merkezi) “Intelligence Online” dergisinde “Türkiye ve Suriye arasındaki sınırın bir kısmını tutan Suriye Kürt hareketi PYD birlikleri ile savaşmak için, Ankara neredeyse tamamı Kürtlerden oluşan ve adı Ketibet el-Taliban (KaT) olan cihatçı bir taburun kurulmasını teşvik etti” haberine yer verildi.

Çarşamba, 18 Eylül 2013 18:52
Tahran-Ankara ilişkileri, en zor dönemlerde bile kesilecek duruma gelmedi. Ancak ikili, hiçbir zaman çok yakın bir ilişki de yürütemedi. İki ülkenin inişli çıkışlı bir seyir izleyen ilişkisi, Erdoğan’ın nükleer sorununda arabuluculuğuyla zirve yaparken, Suriye kriziyle birlikte sert düşüşe geçti.

Ekber Karabağ - soL

Cumartesi, 21 Eylül 2013 11:23
Sinan Sönmez

Başlıktaki sorunun yanıtını vermeden önce, Fed kararının ne anlama geldiğini açıkça ortaya koymakta yarar var.

Pazar, 15 Eylül 2013 11:21

Suriye'ye yönelik emperyalist müdahale konusunda savaş cığırtkanlığının başını çeken iki ülke Türkiye ve İsrail. İsrail'in bunun için kendince tutarlı sebepleri olsa da Türkiye neden savaş istiyor buna mantıklı bir açıklama getirebilecek kimse yok, devletin başındakiler dahil.

Perşembe, 19 Eylül 2013 00:51
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Suriye helikopterinin düşürülmesiyle ilgili, Türkiye Cumhuriyetinin angajman kurallarını değiştirdiğini bütün dünyaya duyurduğunu söyleyerek, "Kuralların ihlal edildiğini Suriye tarafı da kabul ediyor. Türkiye de gereğini yaptı, olaya böyle bakmak gerekir" dedi.

CHP lideri Kılıçdaroğlu, Gaziler Günü dolayısıyla Bilkent Otel'de akşam yemeğine katıldı. Kılıçdaroğlu, etkinliğe gelişinde, gazetecilerin Suriye helikopterinin düşürülmesine ilişkin sorularını yanıtladı.

Çarşamba, 04 Eylül 2013 15:54
Mısır geçici Cumhurbaşkanı Adli Mansur, Mısır devlet televizyonunda katıldığı programda "Türkiye ile aramızda güzel ilişkilerin hakim olmasını temenni ediyoruz" dedi.

AA'nın haberine göre Mısır devlet televizyonunda katıldığı programda konuşan geçici Cumhurbaşkanı Mansur, "Ne biz ne de Türk halkı, Türkiye yönetiminden, belirli bir grup ya da hizip perspektifinden bakan bir tutum beklemiyorduk. Türkiye ile aramızda güzel ilişkilerin hakim olmasını temenni ediyoruz ancak hiç bir Mısır işlerine karışılmasını kabul etmeyiz.

Pages