910 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Cuma, 09 Ağustos 2013 11:14
Kadir Sev

Anayasa’da, Türkiye’nin “demokratik, laik, sosyal bir hukuk devleti” olduğu yazıyor. Ayrıca AB Parlamentosu’nun Gezi Direnişi sırasında iktidarın sert tutumunu eleştiren kararından sonra, AKP kadroları bu terimleri sıkça kullanmaya başladı. Ama kimse düş kurmasın, yalanlara da aldanmasın Türkiye demokratik, laik, sosyal bir hukuk devleti falan değil.

Cuma, 02 Ağustos 2013 17:10
Üniversite Konseyleri Derneği, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi'nin skandal ilanına ilişkin bir açıklamada bulunarak, 'Türkiye tarihinde üniversiteler hiç bu kadar itibarsızlaşmadı' dedi.

(soL - Haber Merkezi) Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi'nin dün gazetelerde yayımlattığı öğretim üyesi ilanında yapılan torpil açıkça ortaya çıkmıştı. Bu skandalın ardından bugün bir açıklama yapan Üniversite Konseyleri Derneği, "Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi’nde yaşanan skandal sürpriz olarak kabul edilmemelidir" dedi.

Salı, 20 Ağustos 2013 17:32
Son dönemde, kurtuluş savaşından ve bunun anti-emperyalist niteliğinden, bir burjuva devrim olarak Cumhuriyet’in tarihsel anlamda ilerici bir içerik taşıdığından, bunun kazanımlarından söz edildiğinde sanki çok garip şeyler söyleniyormuş gibi yüzünüze tuhaf tuhaf bakan devrimciler zuhur etmiştir. Nasıl olabiliyor?

Metin Çulhaoğlu -soL

Oryantalizmin oryantal figürleri

“Adamlar (AKP kastediliyor) devleti yıkıyorlar işte, zaten biz de bunu istemiyor muyduk?”

Cuma, 02 Ağustos 2013 23:13
Ahmedinejad Dünya Kudüs Günü'nde yaptığı konuşmada Ortadoğu'daki ülkelerin, Türkiye'nin de tehlikede olduğunu ifade etti. Emperyalist güçlerin bölge üzerinde planları olduğunu vurguladı.

DHA'nın haberine göre Tahran Üniversitesi bahçesinde Cuma namazı öncesi konuşan Ahmedinejad, emperyalist ülkelerin bölgedeki bazı ülkeler için planlar hazırladığını ve aralarında Türkiye’nin de bulunduğu bu ülkelerin tehlikede olduğunu ileri sürdü. Ahmedinejad, “Türkiye tehlikededir. Irak, Ürdün, Suudi Arabistan, Körfez ve Kuzey Afrika ülkeleri tehlikededir.

Cuma, 23 Ağustos 2013 17:05
Mısır’daki gelişmeler, Türkiye ve Mısırlı Müslüman Kardeşlerin Suudi Arabistan’la işbirliği konusunda nasıl yanlış bir yol izlediklerini göstermiş oldu. Bu yanlış yol, Suriye konusundaki işbirliğinde daha açık şekilde kendini gösterdi. Ancak bu işbirliği, binlerce günahsız insanın ölümüne neden oldu.

Fars Haber Ajansı (18 Ağustos 2013) - soL
Çeviren: Ekber Zalperver

Cuma, 30 Ağustos 2013 13:48
ABD’nin “kesin Suriye yaptı” dediği ve BM soruşturmasını engellemeye çalıştığı kanıtı İsrail’in verdiği ortaya çıktı. 2013 boyunca ABD’ye sözde kanıtlar sunarak Suriye’ye saldırma gerekçesi bulmaya çalışan üç ülke vardı: İsrail, Suudi Arabistan ve Türkiye. Hedefe ulaştılar, ABD savaş baltasını çıkardı.

Yiğit Günay - soL

Pazartesi, 26 Ağustos 2013 22:41
Anayasa Yazım Komisyonu, mevcut anayasanın değiştirilemez hükümleri arasında yer alan "Devletin Şekli" başlıklı birinci maddeyi mevcut haliyle kabul etti.

TBMM Anayasa Uzlaşma Komisyonu'nda, Anayasanın ilk maddesi, mevcut şeklinde olduğu gibi, "Türkiye Devleti bir cumhuriyettir" olarak kabul edildi. İkinci madde için anlaşma sağlanamezken, BDP Batman Milletvekili Bengi Yıldız'ın "ilk defa halk bu dönemde kendi anayasasını yapmaya çalışıyor" sözleri dikkat çekti.

Pazartesi, 05 Ağustos 2013 01:08
ZMO, pembe tablo çizilen Türk tarımındaki 6 yıllık yıkımı gözler önüne serdi...

Yusuf Yavuz

Salı, 20 Ağustos 2013 15:35
Suriye Enformasyon Bakanı Omran el-Zoubi, Türkiye Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan’ın hezimet depresyonunu yaşadığını söyledi.

(soL - Dış Haberler) AKP'nin Suriye'ye karşı silahlı çetelere her türlü desteği sağlamasına rağmen başarı sağlayamamasına ilişkin Suriye Enformasyon Bakanı'ndan açıklama geldi.

SANA'nın haberine göre, gazetecilerin sorularını cevaplayan Zoubi, Erdoğan'ın sorumsuzca davrandığını ve dengeyi kaybettiğini ifade etti.

Pazar, 04 Ağustos 2013 20:55
Libya’da bulunan karadan havaya füzelerin Türkiye üzerinden Suriye’ye kaydırmak amacıyla CIA’nın örtülü çalışmalar yaptığı iddia ediliyor.

ANKA'nın aktardığı ve CNN International’ın “özel” logosu ile yayımladığı bir habere göre, Kongre üyeleri, CIA’nın Libya’nın Bingazi kentinde ne gibi faaliyetlerde bulunduğunun araştırmasını istedi.

Çarşamba, 28 Ağustos 2013 12:07
Suriye’ye yönelik kimyasal yalanlarının ardından emperyalist saldırı hazırlığı hızlanırken, Türkiye medyası batının ve AKP’nin çıkarları için kardeş Suriye halkının üzerine ABD bombası yağdırılmasını büyük bir iştahla bekler oldu.

(soL - Haber Merkezi) Uzun süredir Alevi düşmanı, şeriatçı çeteler eliyle Suriye’yi yangın yerine çeviren başta ABD olmak üzere batılı güçler şimdi de Suriye’yi bombalamaya hazırlanıyor. Suriye’deki dış destekli çetelere en büyük desteği veren AKP ise saldırı için ellerini ovuşturuyor.

Cuma, 16 Ağustos 2013 17:03
Mısır'ın geri çağırdığı Ankara Büyükeliçisi Abdurrahman Salahaddin ülkesine dönmeden önce Türkiye'ye "Tek taraflı olmayın" mesajı verdi.

ntvmsnbc'nin haberine göre, Türkiye'nin Kahire Büyükelçisini çağırmasının ardından Mısır da Ankara Büyükelçisi'ni çekmeye karar verdi. Mısır Ankara Büyükelçisi Abdurrahman Salahaddin ülkesine dönmeden önce NTV'ye konuştu.

Büyüelçi, "Polis merkezlerine, devlet binalarına saldırıyorlar" diyerek, Mısır'da yaşananları "terörist eylem" olarak değerlendi.

Perşembe, 01 Ağustos 2013 18:03
ABD ve NATO kuvvetlerinin Afganistan’dan çekilme süreci işlerken, Kırgızistan’daki Manas Askeri Üssü Türkiye’yi de ilgilendirecek bir biçimde yeniden gündeme geldi. Türkiye’nin yardımıyla bölgede “Osmanlı füze kalkanı” projesinin hayata geçirileceği iddia ediliyor.

Hürriyet'ten Nerdun Hacıoğlu'nun haberine göre füze kalkanı konusunu Rus Rosbalt haber ajansına bir açıklama yapan Gürcü diplomat Hamlet Çipaşvili gündeme getirdi.

Çarşamba, 28 Ağustos 2013 01:52
Facebook, AKP'nin istediği 173 kullanıcıya ait toplam 96 başvurudan 45'i hakkında bilgi verdiğini duyurdu.

(soL-Haber Merkezi) Microsoft ve Twitter'ın yaptığı gibi şeffaflık raporu yayınlayan Facebook, 74 ülkeden 38 bin kullanıcıya ait bilgiler için kendilerine yaklaşık 26 bin başvuru yapıldığı belirtildi.

Cumartesi, 31 Ağustos 2013 14:53
Kuveyt'li diplomatlar , ABD'nin Suriye saldırısına saatler kaldığını ve saldırı üsleri olarak da Kıbrıs ile Türkiye'yi kullanacağını iddia etti.

(soL - Dış Haberler) İsrail Radyosu'nun haberine göre, Kuveyt basınına konuşan Kuveyt'li diplomatlar, ABD'nin Suriye saldırısının saatler içerisinde başlayacağını ve üs olarak da Kıbrıs, Yunanistan ve Türkiye'nin kullanılacağını iddia etti.

Pages