1090 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Cumartesi, 20 Temmuz 2013 00:49
Taraf'tan ayrılan Yıldıray Oğur ve Melih Altınok'un transfer olduğu Türkiye gazetesinin ismi değişiyor. Gazetenin yeni isminin 'Yeni TÜrkiye' olacağı belirtiliyor.

Geçtiğimiz Şubat ayında yaşamını yitiren Enver Ören'in kurucusu olduğu, Ören'in vefatının ardından oğlu Ahmet Mücahid Ören'in başına geçtiği Türkiye gazetesinin ismi değişiyor.

Edinilen bilgiye göre önümüzdeki günlerde Türkiye gazetesinin adının "Yeni Türkiye" olacağı, bu değişiklikle birlikte gazetenin logosunun da değişeceği belirtiliyor.

Çarşamba, 24 Temmuz 2013 18:28
İsrail Savunma Bakanlığı Yabancı Savunma Yardım ve İhracat Dairesi (SIBAT) Başkanı Tuğgeneral Shmaya Avieli Türkiye ile İsrail arasındaki silah ihracatının her zaman devam ettiğini açıkladı.

T24'ün İsrail gazetesi Haaretz'den aktardığı bir habere göre, İsrail Savunma Bakanlığı Yabancı Savunma Yardım ve İhracat Dairesi (SIBAT) Başkanı Tuğgeneral Shmaya Avieli, Türkiye ile silah ticareti konusunda bir sorunları olmadığını, yaşanan siyasi krizlerin ticareti etkilemediğini belirtti.

Salı, 09 Temmuz 2013 00:52
Bu akşam Taksim'de yaşanan polis terörünü protesto etmek ve gözaltına alınanların serbest bırakılması talep etmek amacıyla bir araya gelen yurttaşlar yine meydanlarda.

Bu akşam "Gezi Parkı'nın halka açıldığı" iddiasına karşı parkın açılışına gidenlere terör estiren AKP'ye karşı halk yine sokaklara çıktı.

Güncelleme 00:11

Ankara Keçiören "Hükümet istafa" sloganlarıyla yürüdü:

kecioren.jpg

Çarşamba, 24 Temmuz 2013 17:59
Adı doping skandalları ile anılan Türkiye, şimdi de bir başka büyük skandala imza attı. Rieti'deki Avrupa Atletizm Şampiyonası'nda Kenya asıllı Türk atlet Ali Kaya'nın yerine başka bir atleti ödül törenine sokan Türkiye, olay ortaya çıkınca zor durumda kaldı.

İtalya'nın Rieti kentinde düzenlenen Avrupa Gençler Atletizm Şampiyonası'nda Türkiye, ödül töreni skandalına imza attı.

Salı, 02 Temmuz 2013 13:08
Korkut Boratav

Bozuk plak gibi “yüksek faiz lobisi” teranesine takılmış olanlara soralım: FED’in Batı finansal piyasalarında faizlerin yükselmesine yol açan tavır değişikliği, parazit finans kapital çevrelerini niçin tedirgin etti?

Çarşamba, 24 Temmuz 2013 12:54
Onur Seçkin

Yeni Türkiye derken, Haziran Direnişi ile birlikte girdiğimiz yeni dönemden bahsediyorum. Direnişte yaklaşık iki ay geride kaldı. AKP'nin gittikçe daha fazla yönetemediği, yönetmek için sadece baskı unsurunu kullandığı, diğer taraftan yeni Türkiye'nin, ayağa kalkan halkın AKP'nin attığı her adımı boşa çıkardığı bir dönemden geçiriyoruz.

Perşembe, 18 Temmuz 2013 19:28
Suriye ordusunun ülkenin güneyinde kontrolünü artırması, ülkenin kuzeyindeki gruplar arasındaki çatışmaları tırmandırdı. PKK’ye yakınlığı ile bilinen PYD ve El Kaide bağlantılı gruplar, Ras El Ayn’da savaşıyor.

Humus, Şam ve Dera’da Suriye ordusunun kontrolünü artırmasıyla ülkenin kuzeyindeki gruplar arasındaki çatışmalar tırmanışa geçti. Önceki gün PKK’ye yakınlığı ile bilinen Demokratik Birlik Partisi’ne (PYD) bağlı Halk Savunma güçleri ile El Kaide bağlantılı gruplar arasında Türkiye sınırındaki Ras El Ayn’da (Serekaniye) çatışma çıktı. Çatışma dün de devam etti.

Cumartesi, 20 Temmuz 2013 17:54
AKP hükümetinin IMF’ye olan borcu kapatmak ve kamu borcunun toplam içindeki payını azaltmak ile övünmesi, borca-dayanmaksızın büyüyemeyen, büyüdüğünde ise istihdam yaratamayan bir ekonomi inşa eden bir iktidar için önemli bir “başarı” olsa gerek.

Nilgün Erdem - soL

Pazartesi, 29 Temmuz 2013 14:16
Mısır Dışişleri Bakanlığı, Türk vatandaşlarının Mısır'a girişlerindeki vize uygulamasında herhangi bir değişikliğin olmadığını belirtti.

AA muhabirinin Mısır Dışişleri Bakanlığı yetkililerinden aldığı bilgiye göre, havaalanında vize alma uygulamasının, turizmi canlandırmak için kafilelere yönelik bir işlem olduğu, ülkeye ferdi giriş yapanların ise Mısır büyükelçilikleri ve konsolosluklarından vize almaları gerektiği kaydedildi.

Çarşamba, 03 Temmuz 2013 19:27
Türkiye, 2 Nisan 2013 tarihinde Birleşmiş Milletler Genel Kurulu'nda kabul edilen Silah Ticareti Antlaşması'nı dün imzaladığını duyurdu.

Dışişleri Bakanlığı, yaptığı açıklamayla Türkiye'nin 2 Nisan 2013 tarihinde Birleşmiş Milletler Genel Kurulu'nda kabul edilen Silah Ticareti Antlaşması'nı dün imzaladığını duyurdu.

Dışişleri açıklamasında şu ifadeler yer aldı:

Pazar, 07 Temmuz 2013 03:41
PEN Türkiye Yönetim Kurulu TDK'nın "darbe" tanımını değiştirmesiyle ilgili bir açıklama yayınlayarak, "Bu tanım değişikliği tam bir rezalettir. Bütün dünyada alay konusu olacaktır" dedi ve TDK yönetimini istifaya çağırdı.

PEN Türkiye Yönetim Kurulu'ndan TDK'daki "darbe" tanımı skandalıyla ilgili bir açıklama geldi. Açıklama şu şekilde:

Çocuğunuzu emanet ettiğiniz bakıcı tacizde bulunursa sözleşme sonuna kadar susmanız beklenebilir mi?

Pazartesi, 29 Temmuz 2013 13:48
Hükümete Gezi'yle ilgili sunulan anketten çıkan sonuçlar, "böyle olur yandaşın anketi" dedirtiyor. 10 milyona yakın kişinin katıldığı eylemlerin amacının "kaos çıkarmak" olduğu sonucunu veren anket, sadece 5 bin "seçilmiş" kişiyle yapılmış. Sabah gazetesi de anketi, "Türkiye'nin görüşü" diye sunarak manşetine almış.

(soL - Haber Merkezi) Sabah gazetesinin bugünkü manşetinde, Haziran ayındaki direniş eylemleriyle ilgili şaşırtıcı bir ankete yer verildi. AKP'ye sunulduğu ifade edilen Pollmark anketine göre, eylemlerin amacı kaos çıkarmaktı, polis orantısız güç uygulamadı ve AKP başarılı bir parti.

Salı, 23 Temmuz 2013 22:42
Dışişleri Bakanı Davutoğlu, Suriye sınırındaki son gelişmeler üzerine yaptığı açıklamada “Türkiye sınır güvenliğini korumak üzere her türlü tedbiri alma hakkına sahiptir” dedi.

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, temaslarda bulunmak üzere geldiği Polonya'nın başkenti Varşova'da, gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.

AA’nın haberine göre Suriye sınırındaki gelişmelere ilişkin soru üzerine Davutoğlu, konunun dün Bakanlar Kurulu'nda detaylı şekilde ele alındığını söyledi ve şöyle devam etti:

Pazar, 07 Temmuz 2013 15:56
Yandaş basının yalan haber kıvraklığı hız kesmiyor. Türkiye gazetesi Gezi Parkı’na girmek isteyen halka polisin vahşi saldırısını, 'Gezi’ye izinsiz girişe müdahale' başlığıyla haberleştirdi. Polisin sırtını sıvazladığı palalı caniye ise 'öfkeli şahıs" dendi.

Taksim Dayanışması’nın çağrısıyla bir araya gelen on binlerce insanı “bir grup” olarak adlandıran gazete, zaten halka ait olan parka “izinle” girilebileceğini iddia etmiş oldu.

Pazartesi, 29 Temmuz 2013 12:31
Şimdi Türkiye solu deklarasyonda bulunma, evinin önünde iş görme, mütevazı inşaatına küçük ekler yapma defterini kapatabilir. Şimdi Türkiye solu, onurlu ve pek doğru hedefleri kendisi gerçekleştirebilir.

Aydemir Güler -soL

Yenilmemekten kazanmaya

Taksim Direnişi’nin bir ilginç özelliği daha var: Yenilmezlik!

Afaki bir söylem değil bu. Daha Haziran’ın ilk günlerinde Duman’ın dilden dile yayılan şarkısında tespit kendini hissettirmişti: Ezilmedim, azalmadım.

Pages