1203 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Çarşamba, 12 Haziran 2013 14:25
Aşkın Süzük

Türkiye’nin 2001 Krizi’nin ardından başlayan ve AKP eliyle sürdürülen dönüşüm süreci, 2010 Referandumu ve arkasından 2011 Genel Seçimi ile önemli bir virajı almıştı.

Çarşamba, 12 Haziran 2013 16:04
Aşkın Süzük

Türkiye’nin 2001 Krizi’nin ardından başlayan ve AKP eliyle sürdürülen dönüşüm süreci, 2010 Referandumu ve arkasından 2011 Genel Seçimi ile önemli bir virajı almıştı.

Çarşamba, 12 Haziran 2013 02:04
İstanbul'da sabah saatlerinden itibaren devam eden saldırılar Türkiye'nin dört bir yanında protesto ediliyor.

Güncelleme 00:53

Cumartesi, 01 Haziran 2013 17:05
Gezi Parkı direnişine, bir ses de Safranbolu halkından geldi.

Taksim Gezi Parkı için 4 gündür yapılan eylemlerin tüm yurda yayılmasıyla birlikte Safranbolu'da da direnişe destek başladı. Akşam 21.00'de, internet üzerinden örgütlenen eyleme 100 kişiye yakın bir katılımla başlandı. Eylem TKP EMEP TGB ve Safranbolu halkının katılımıyla yapıldı.

Cumartesi, 01 Haziran 2013 16:24
Gezi Parkı direnişi tüm Türkiye'ye sıçradı. Dün akşam Türkiye'nin pek çok kentinden "AKP istifa" sesleri yükseldi.

Akşam 20.00 saatlerinde toplanan Sakarya halkı bir basın açıklaması yaparak AKP politikalarını eleştirildi. Açıklamasının ardından kalabalık beş dakika oturma eylemi gerçekleştirdi. Oturma eyleminin ardından Çark Caddesi'ne doğru yürüyüşe geçmek isteyen halkı polis engellemeye çalıştı.

Cumartesi, 08 Haziran 2013 14:21
Odysseas Roussos

Odysseass Roussos'un “Çırk Harry Potter ve Türkiye” başlıklı yazısı 8 Haziran 2013 Cumartesi tarihli soL Gazetesi'nde yayımlanmıştır.

Salı, 25 Haziran 2013 19:31
Türkiye Komünist Partisi ülke çapında yapacağı toplantılarla, AKP diktatörlüğüne boyun eğmeyenlerle bir araya geliyor. TKP Merkez Komite tarafından yapılan açıklamada, “Yapacak bir işimiz daha var” denirken, AKP’ye boyun eğmeyen “dirençli halk” parti saflarına çağrılıyor.

Türkiye Komünist Partisi Merkez Komite tarafından yapılan açıklama şöyle:

Örgütlü Bir Halkı Hiçbir Kuvvet Yenemez
Türkiye Komünist Partisi örgütlenmeye çağırıyor

Cumartesi, 01 Haziran 2013 20:02
TKP tarafından yapılan açıklamada, hükümet istifaya çağrılırken "Bu ses, yalnızca Taksim'i değil, memleketin bütününü kurtaracak yolu açacaktır. Bütün İstanbulluları Taksim'e, diğer kentlerde ise yaygın olarak sürmekte olan protesto gösterilerine katılmaya" çağrıldı.

TKP Genel Merkez'inden yapılan açıklama şu şekilde:

"HÜKÜMET İSTİFA

Günlerdir halkın büyük bir kararlılıkla direndiği Taksim'den polisin çekilmesi ne hükümetin iyi niyeti olarak görülebilir ne de bir bayram olarak değerlendirilebilir.

Pazar, 16 Haziran 2013 22:33
Dün Taksim'de uygulanan polis terörüne karşı Türkiye'nin dört bir yanından protesto sesleri yükseliyor.

Güncelleme 02:04

İskenderun Anıt Meydanı:

iskenderun-anit.jpg


Güncelleme 00:20

Samsun'daki yürüyüşten görüntüler:

Pazar, 16 Haziran 2013 01:52
Polisin Gezi Parkı'na şiddetli müdahalesinin ardından tüm Türkiye'de halk AKP'ye karşı sokağa çıktı. Yurdun çeşitli illerinde halk "AKP istifa!" sloganları eşliğinde yürüyüş yapıyor.

Güncelleme: 04:30
Halk köprüde...
kopruoico.jpg


Güncelleme: 03:59
Avcılardan harekete geçen kitle Sefaköy ile buluştu. Şu an yürüyüşte ve Bakırköy'ü geçti, Taksim'e doğru devam ediliyor.

Perşembe, 20 Haziran 2013 17:18
Brezilya Dışişleri Bakanı, ülkesindeki süren eylemler için "Burası Türkiye değil" dedi. Brezilya halkı, ulaşım zamlarına karşı başlattığı eylemlerde "Aşk bitti, burası artık Türkiye" pankartı açmıştı.

ABD’li gazeteci Christiane Amanpour’a konuşan Brezilya Dışişleri Bakanı Patriota, iki ülkede de devam eden protestolara ilişkin, “Bence durum farklı. Buradaki gösteriler ağırlıklı olarak barışçıldı” dedi. Patriota, son haftalarda Türkiye’de yaşanan şiddet ve çatışmanın ülkesinde görülmeyeceğini belirtti.

Salı, 04 Haziran 2013 02:21
Yunanistan Komünist Partisi (KKE) ve Yunanistan Komünist Gençliği (KNE), Atina'da Türkiye halkının mücadelesiyle dayanışmak ve devlet terörünü kınamak amacıyla büyük bir eylem düzenledi.

Yunanistan Komünist Partisi (KKE) ve Yunanistan Komünist Gençliği (KNE), Atina'da Türkiye halkının mücadelesiyle ve Türkiye Komünist Partisi ile dayanışmak ve halka uygulanan devlet terörünü kınamak amacıyla büyük bir eylem düzenledi. Atina Metrosu'nun Evangelismos durağında buluşan beş bin kişilik kalabalık, buradan Rigillis Sokağı'nda bulunan Türkiye Büyükelçiliği'ne yürüdü.

Salı, 04 Haziran 2013 03:10
İstanbul'da başlayan ve tüm Türkiye'ye yayılmış olan direnişe Hollanda'dan destek büyüyerek devam ediyor. Hollanda'nın farklı kentlerinde yapılan protesto gösterilerine yüzlerce kişi katıldı.

İstanbul'daki direnişi desteklemek ve AKP'yi protesto etmek için birçok ülkede düzenlenen eylemler devam ediyor. Hollanda'nın farklı kentlerinde de birçok eylem düzenlendi. Ağırlıklı olarak sol örgütlerin öncülüğünü yaptığı eylemlere halkın ilgisi de yoğundu. Amsterdam'da ilk gün 300 kişi ile başlayan eylemde ikinci gün binden fazla kişi toplandı.

Cumartesi, 15 Haziran 2013 23:34
Polis, Tayyip Erdoğan'ın Sincan'daki konuşmasından birkaç saat sonra Gezi Parkı'na saldırdı. Saldırılar sürüyor. İstanbul ve Türkiye sokaklara döküldü.

Güncelleme: 09.15
Polisin saldırıları sabaha kadar aralıksız sürerken, Harbiye tarafında çatışma sürüyor.

Güncelleme: 07:30
AKP talimatıyla sabaha kadar halka saldıran polis, Taksim Meydanı'nı kuşatmış durumda.

taksa367g.jpg

Cuma, 14 Haziran 2013 14:48
Türkiye Biyoetik Derneği, İstanbul ve yurdun çok sayıda noktasında yaşanmakta olan Gezi Parkı olayları üzerine yaptığı açıklamada, polisin ve medya kuruluşlarının olaylara ilişkin tutumunu eleştirdi.

Türkiye Biyoetik Derneği, 31 Mayıs’ta polisin Gezi Parkı’ndaki vatandaşlara müdahale etmesinden bu yana Taksim Meydanı ve Türkiye’nin çok sayıda noktasında yaşanmakta olan olaylara ilişkin bir açıklama yaptı.

Pages