31 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Pazar, 12 Mayıs 2013 14:03
Alper Birdal

Alper Birdal'ın “İslamcı hegemonya” başlıklı yazısı 12 Mayıs 2013 Pazar tarihli soL Gazetesi'nde yayımlanmıştır.

Çarşamba, 22 Mayıs 2013 19:43
Hürriyet gazetesi dün yazar Mehmet Y. Yılmaz’ın "Faşist yasaklar, demokrat ikna eder" başlıklı yazısının son kısmına sansür uyguladı.

AKP’nin alkol yasağı kararını köşesinden eleştiren Mehmet Y. Yılmaz’ın yazısının bir kısmı dünkü köşesinde yer almadı.

Bugün köşesinde dünkü yazının devamı paylaşan Yılmaz, şu ifadeleri kullandı:

Cumartesi, 25 Mayıs 2013 21:42
Bu haftaki soL Bakış sayfalarında İslamcı Hegemonya ve Laiklik konusu işlendi.

Efe Peker, Hakan Güneş ve Hakan Mertcan gibi isimlerin önemli yazılarla katkıda bulunduğu bu sayıda bir de Mısır ve Türkiye’deki İslamcı hareketler üzerine uzun zamandır çalışmalar yürüten Kaliforniya Üniversitesi öğretim üyesi Cihan Tuğal ile yapılmış bir söyleşi yer alıyor.

Çarşamba, 29 Mayıs 2013 01:41
Nijerya'daki İslamcı örgüt Boko Haram, ordunun saldırısını püskürterek zafer kazandıklarını iddia etti.

AFP tarafından yayınlanan bir videoda, Nijerya'daki İslamcı örgüt Boko Haram'ın lideri Ebubekir Şekau ordu saldırısını püskürttüklerini, askerlerin geri çekildiklerini iddia etti.

Cumartesi, 11 Mayıs 2013 10:22
Şair İsmet Özel, Samsun'da katıldığı bir fuarda İstiklal Marşı'nı "yeniden yorumladı".

Şairlik kariyerine en sonunda "Türk-İslamcı" olarak devam eden İsmet Özel, Samsun Çarşamba'da katıldığı kitap fuarında İstiklal Marşı'nı "ilahi" formunda yeniden yorumladı. Özel, daha önce de marşın daha "milli" bir şekilde bestelenmesi gerektiğini söyleyerek örnek göstermişti. Yorumsuz sunuyoruz.

İşte o video:

Salı, 28 Mayıs 2013 16:47
Mehmet Erdemli

Mehmet Erdemli'nin “Satırlı katiller” başlıklı yazısı 28 Mayıs 2013 Salı tarihli soL Gazetesi'nde yayımlanmıştır.

Salı, 14 Mayıs 2013 00:57
Solcu Liseliler bugün Ankara'da birçok lisede eylemdeydi. Reyhanlı'daki saldırıda hayatını kaybeden yurttaşların anıldığı eylemlerde, AKP'ye tepki vardı.

11 Mayıs günü Hatay Reyhanlı'da gerçekleşen saldırının ardından başta Hatay olmak üzere her yerde AKP karşıtı protestolar düzenlenmeye başladı.

Cuma, 17 Mayıs 2013 16:04
Suriye karşıtı yayıncılığıyla bilinen Milliyet gazetesi, muhaliflerin gerçekleştirdiği katliamlara katliam diyemiyor. Gözü dönmüş muhalif grupların bu katliamlarını “intikam infazı” diye nitelendirdi.

Milliyet gazetesi Suriye ile ilgili skandal bir haber daha imza attı. Gazete, İslamcı çetelerin gerçekleştirdiği katliamlar için “katliam”, “vahşet” vb sıfatla kullanmak yerine “intikam infazı” demeyi tercih etti.

Pazar, 19 Mayıs 2013 21:44
Suriye’de yürütülen kirli savaşın mağduru olan Hıristiyanlar, silahlı çetelere karşı çıkıyor. Türkiye, bunu engellemek için Süryaniler’e kanca attı. AKP Süryaniler’i Türkiye’ye çekmek için Midyat’ta 4 bin kişilik kamp kurdu, isteyene vatandaşlık vereceğini açıkladı.

soL Gazetesi'nin haberine göre, Suriye'nin Halep kenti kırsalında Halep Süryani Ortodoks Metropoliti Yuhanna İbrahim ile Rum Ortodoks Metropoliti Pavlos Yazıcı'nın Nisan ayında Türkiye'den giriş yaptıktan hemen sonra kaçırıldılar.

Çarşamba, 22 Mayıs 2013 16:03
Kemal Okuyan

Kemal Okuyan'ın “Yeni AKP’ye hazır mısınız?” başlıklı yazısı 22 Mayıs 2013 Çarşamba tarihli soL Gazetesi'nde yayımlanmıştır.

Salı, 07 Mayıs 2013 11:58
Birleşmiş Milletler Bağımsız Suriye Araştırma Komisyonu Başkanı Carla Del Ponte, Suriyeli muhaliflerin "sarin" gazı kullandığına inandıklarını söyledi. Ponte'nin bu çıkışı, muhaliflerin destekçisi ülkelerin Şam yönetimine yönelik suçlamalarını boşa düşürse de ABD müdahalesine alan açıyor.

Birleşmiş Milletler (BM) Bağımsız Suriye Araştırma Komisyonu Başkanı Carla Del Ponte, Suriye ordusunun muhaliflere karşı kimyasal silah kullandığına dair kanıt olmadığını söyledi. Buna karşın İsviçreli savcı, kimyasal silah kullanımıyla ilgili muhalifleri suçladı.

Salı, 21 Mayıs 2013 15:42

Türkiye iki yıl önce kirli bir savaşa tutuştu.Türkiye bu savaşta başarısız olmaya mahkum. Arap Baharı sınırına dayandı. Sadece bu da değil mevcut iktidar da kısa sayılamayacak bir süredir attığı adımların arkasında duramıyor. Arap baharı AKP ile başlamıştı, tökezlemelerinin de beraber olması bunun bir kanıtı sayılabilir.

Pazartesi, 20 Mayıs 2013 16:41
İngiliz gazeteci Neil Clark, Başbakan Tayyip Erdoğan'ın Suriye'de yönetime karşı savaşan muhaliflere dönük desteği sürdüğü sürece, Türkiye topraklarında daha çok bomba patlayacağını ileri sürdü.

Rus Russia Today'e (RT) verdiği mülakatta, Erdoğan'ın Suriye politikasını yeniden düşünmesi ve Reyhanlı'da yaşanan saldırılardan dolayı Suriye yönetimini suçlamayı bırakması gerektiğini belirten Clark, Şam yönetiminin böyle bir saldırıda bulunmasının oldukça “saçma” olacağını ifade etti.

Pazar, 19 Mayıs 2013 01:08
Reyhanlı konusunda yaptığı açıklamalarına büyük tepki gelen Hakan Albayrak bugün bir özür yazısı kaleme aldı. Yazısında MHP'lilerden özür dileyen Albayrak, Aleviler'den ise özür dilemedi. Kendisine dava açacağını söyleyen yurttaşı suçlamayı da ihmal etmeyen Albayrak, ÖSO'cu olduğunu da açıkladı.

Reyhanlı'da yüzün üzerinde yurttaşın bombalı saldırılarla öldürülmesinin ardından bölge halkını linçci ve Neo-Nazi ilan eden, ÖSO'ya hedef gösteren İslamcı yazar Hakan Albayrak halktan gelen büyük tepki üzerine bugün bir "özür yazısı" yazmak zorunda kaldı.

Perşembe, 30 Mayıs 2013 11:45
Osman Çutsay

Osman Çutsay'ın "Savaş makinesi olarak AB" başlıklı yazısı 30 Mayıs 2013 Perşembe tarihli soL Gazetesi'nde yayımlanmıştır.

Pages