31 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Cumartesi, 13 Nisan 2013 10:35
Suriye Ulusal Koalisyonu'na yakın olan ve Özgür Suriye Ordusu adına savaşan cihatçı gruplar El Kaide liderine biat ettiğini açıklayan Nusra Cephesi'ne tepki gösterdiler.

Yakın Doğu Haber'in haberine göre, Suriye Ulusal Koalisyonu’na yakın İslamcı silahlı grupların oluşturduğu İslami Kurtuluş Cephesi, el-Kaide Lideri Eymen Zevahiri’ye biat eden Nusra Cephesi’ni eleştirdi.

Çarşamba, 17 Nisan 2013 13:59
Kerem Esenoğlu

Kerem Esenoğlu'nun “Karşıtı da geldi” başlıklı yazısı 17 Nisan 2013 Çarşamba tarihli soL Gazetesi'nde yayımlanmıştır.

Cumartesi, 27 Nisan 2013 18:01
Filistin Devlet Başkanı Mahmut Abbas, ulusal birlik hükümetini kurmak için görüşmelere bugün başladı. Buna göre, El Fetih ve Hamas uzlaşırsa bir teknokratlar hükümeti kurulacak ve sonrasında genel seçimlere gidilecek.

Wafa Haber Ajansı'nın haberine göre Filistin Devlet Başkanı Mahmut Abbas, ulusal birlik hükümetini kurmak için görüşmelere bugün başladı. Abbas, yeni hükümetin geçtiğimiz Şubat ayında imzalanan Doha Deklerasyonu'na ve ardından Kahire'de yapılan görüşmeler sonucunda belirlenen takvime uygun olarak yapılandırılacağını belirtti.

Pazartesi, 01 Nisan 2013 17:46
Suriyeli Hıristiyanlar, ülkede üçüncü yılına girilen kanlı savaşta buruk bir şekilde “Paskalya Bayramı”nı kutluyor.

Suriye'de dış destekli kanlı savaşta üçüncü yıla girilirken, Suriyeli Hıristiyanlar buruk bir şekilde Paskalya Bayramı'nı kutluyor.

Sİlahlı çetelerle yaşanan savaşta hayatını kaybedenlere saygı amacıyla sadece dini ayinlerle sınırlı tutulan kutlama törenlerinde ülkenin bir an önce güven ve istikrara kavuşması temennilerinde bulunuluyor.

Pazartesi, 29 Nisan 2013 18:47
İngiliz Times gazetesi, Türkiye’den ayrılan bin 500’den fazla PKK'linin Kürt bölgelerini korumak için Suriye’ye girdiğini öne sürerken, Suriye’deki Kürt kadınlarında Suriye yönetimine karşı silahlandığını ifade etti.

İngiliz Times gazetesi, Suriye’deki Kürt kadın militanların Şam yönetimine karşı savaştığını yazdı.

Cuma, 26 Nisan 2013 15:05
Aydemir Güler

Aydemir Güler'in “Ortadoğu'da ihmal” başlıklı yazısı 26 Nisan 2013 Cuma tarihli soL Gazetesi'nde yayımlanmıştır.

Çarşamba, 17 Nisan 2013 13:58
Kemal Okuyan

Kemal Okuyan'ın “Saçmalama” başlıklı yazısı 17 Nisan 2013 Çarşamba tarihli soL Gazetesi'nde yayımlanmıştır.

Çarşamba, 03 Nisan 2013 00:32
Hamas yaptığı açıklamada yapılan gizli seçim ile Halid Meşal’in uzun süredir önderliğini yaptığı örgütün tekrar lideri olarak seçildiğini duyurdu. Seçimler Meşal’in Ortadoğu’da Batı’ya kayan desteğinin örgüt içinde de onaylandığı yorumlarına neden oldu.

Bugün Hamas tarafından yapılan açıklamada Halid Meşal’in örgütün başına tekrar seçildiğini duyuruldu. Geçtiğimiz gün Gazze’deki lider kadroların oylamasının bitmesinin ardından İsrail hapishanelerinde ve sürgündeki yöneticilerin de oylamasının bitirildiği bildiği bildirilmişti

Cumartesi, 27 Nisan 2013 14:07
Türkiye Suriye'deki tarihi ve kültürel mirasın Suriye yönetimi tarafından yağmalandığını iddia ederek konuyu UNESCO gündemine taşıdı. Türkiye'nin iddiasına karşın bir çok tanık ve kanıt Suriye'deki insanlık dışı talanın faillerinin Türkiye'nin desteklediği silahlı muhalifler olduğunu ortaya koyuyor.

Suriye'de tarihi ve kültürel mirasın Suriye rejimi tarafından hedef alındığını savunan Türkiye, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu'nun talimatı üzerine konuyu Birleşmiş Milletler Eğitim Bilim ve Kültür Örgütü'nde (UNESCO) gündemine taşındı.

Cumartesi, 13 Nisan 2013 16:33
PYD lideri Salih Müslim, PYD-ÖSO işbirliği iddialarıyla ilgili olarak, Halep özelinde Faruk Tugayı ismini zikretti, bu grubun "Bir El Kaide olmadığını" söyledi. Oysa Faruk Tugayı, Humus'ta Hıristiyanlardan cizye alan, onların bölgeden kaçmasına neden olan örgüt.

PYD lideri Salih Müslim, ANF'de yayınlanan son röportajında, teklif gelirse Suriye Ulusal Koalisyonu'na katılabileceklerini söylemiş, aynı zamanda soL'un da gündeme getirdiği ÖSO-PYD işbirliğine ilişkin değerlendirmelerde bulunmuştu.

Perşembe, 18 Nisan 2013 11:17
Neslişah Başaran

Sonunda Arap Baharı Fransa’ya da sıçradı!

Salı, 16 Nisan 2013 16:17
ABD'nin Boston kentinde dün meydana gelen ve üç kişinin hayatını kaybettiği bombalı saldırılar öncesinde yaşanan gelişmeler ve sonrasında ABD'li yetkililerden gelen açıklamalar, ABD'nin Suriye'ye dönük planlarında yeni bir dönemin açıldığına işaret edebilir.

ABD'nin Boston kentinde düzenlenen Uluslararası Boston Maratonu'nu hedef alan bombalı saldırılarda biri çocuk 3 kişi hayatını kaybederken, 100'ün üzerinde kişi de yaralandı. Ancak saldırının zamanlaması ve ABD'li yetkililerin “terörist saldırı” açıklamaları kafalarda soru işareti yarattı.

Pazar, 14 Nisan 2013 23:55
Ankara Keçiören’de “eşit yurttaşlık ve anayasa paneli” düzenlendi. Keçiören halkının yoğun ilgi gösterdiği panelde, “anayasa sürecinde mücadeleyi yükselteceğiz” dendi.

soL Gazetesi tarafından Keçiören Yunus Emre Kültür Merkezi’nde düzenlenen panele soL Portal Haber Müdürü Can Soyer, Yargıçlar Sendikası Genel Başkanı ve soL Gazetesi yazarı Ömer Faruk Eminağaoğlu ve Türkiye Komünist Partisi Merkez Komite üyesi Kurtuluş Kılçer konuşmacı olarak katıldı.

Pazar, 28 Nisan 2013 15:10
Alper Birdal

Alper Birdal'ın “Kafası kıyak çünkü...” başlıklı yazısı 28 Nisan 2013 Pazar tarihli soL Gazetesi'nde yayımlanmıştır.

Pazar, 28 Nisan 2013 12:25
Suriye’nin komşusu Ürdün’de, Suriyeli "muhalif" çetelerin ABD'liler tarafından eğitildiğine dair bir önemli haber daha ortaya çıktı.

BBC muhabiri Gabriel Gatehouse'nun BBC Türkçe'de yayınlanan haberine göre, ÖSO adlı silahlı çetenin üyeleri Ürdün'de ABD tarafından eğitiliyor. Yine Ürdün'de konuşlanan El Nusra üyeleri ise "Mücadele, yeryüzünde şeriat kanunları hükmedene kadar devam edecek" diyor.

Pages