953 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Perşembe, 25 Nisan 2013 14:22
Osman Çutsay

Osman Çutsay'ın “Sırbistanlaştırılan Türkiye” başlıklı yazısı 25 Nisan 2013 Perşembe tarihli soL Gazetesi'nde yayımlanmıştır.

Pazartesi, 22 Nisan 2013 13:55
Mavi Marmara katliamı nedeniyle İsrail'in Türkiye'den özür dilemesinin ardından, iki ülke temsilcileri bugün, tazminat ve İsrail askerlerine yöneltilen suçlamaların düşürülmesi konularını görüşmek üzere Ankara'da bir araya geliyor. Bu görüşmelerde İsrail'in İran'a karşı Türkiye'den bir üs isteyeceği de iddia ediliyor.

İsrailli ve Türkiyeli yetkililer 2010'da Mavi Marmara katliamıyla gerilen ikili ilişkileri “normalleştirmek” için bugün bir araya geliyor. Ankara'da yapılacak görüşe, İsrail'in ABD Başkanı Barack Obama aracılığıyla Türkiye'den “operasyonel hatalar” nedeniyle özür dilemesinden bir ay sonra gerçekleşiyor.

Pazar, 21 Nisan 2013 14:50
Hakkı Başgüney

Hakkı Başgüney'in “Türkiye edebiyatı ve Fransa” başlıklı yazısı 21 Nisan 2013 Pazar tarihli soL Gazetesi'nde yayımlanmıştır.

Cuma, 05 Nisan 2013 01:36
Mavi Marmara saldırısının ardından İsrail'in Türkiye'den özür dilemesi üzerine, İsrail'de de bir başka kampanya başladı. Kampanyanın gündemi, 1942 yılında Karadeniz'de batan "Struma" gemisine ilişkin olarak bildirilirken, konu gazetelere de yansıdı.

Anka'nın haberine göre, Jerusalem Post gazetesinde yayınlanan bir makalede, Romanya'daki rejimden kaçan yüzlerce Yahudi'yi Filistine'e taşıyan geminin, teknik arıza nedeniyle Türkiye kıyılarına yanaşmasına izin verildiği, birkaç ay sonra ise yetkililer tarafından "denize açılmaya zorlandığı", ardından ise battığı iddia ediliyor.

Salı, 16 Nisan 2013 14:02
Rıfat Okçabol

Rıfat Okçabol'un “Japonya-Türkiye: Benziyor, benzemiyor...” başlıklı yazısı 16 Nisan 2013 Salı tarihli soL Gazetesi'nde yayımlanmıştır.
.

Cuma, 19 Nisan 2013 14:07
Türkiye Komünist Partisi 1 Mayıs'a ilişkin bir açıklama yaptı.

Türkiye Komünist Partisi 1 Mayıs'ın yaklaşması üzerine her sene olduğu gibi başlayan "nerede kutlanacak?" tartışmalarına ilişkin bir açıklama yaptı.

Açıklama şu şekilde:

1 MAYIS’A ÇAĞRI

"1 Mayıs işçi sınıfının örgütlü gücünü temsil eder. Neye karşı? Sermayeye, uluslararası tekellere karşı.

Cuma, 26 Nisan 2013 16:40
Google Şeffaflık Raporu Temmuz-Aralık 2012 yayınlandı. Rapora göre Türkiye içerik kaldırma taleplerinde ön sıralarda yer aldı.

2012 yılında Temmuz ve Aralık ayları arasında Google'dan mahkeme, polis vb. kurumların isteklerinin istatistiki bilgilerinin yer aldığı raporda Türkiye yine üst sıralarda yer aldı.

Pazartesi, 15 Nisan 2013 18:05
Türkiye Komünist Partisi yaptığı açıklamada, "Bütün emekten yana devrimci güçleri, kararlı ve bugünün zorlu gündemlerine karşı sözünü esirgemeyen bir 1 Mayıs için seferberliğe çağırıyoruz" dedi.

Türkiye Komünist Partisi Merkez Komitesi, 1 Mayıs öncesi bir çağrı metni yayınladı. TKP, "gerici iktidarın Amerikancı ve piyasacı uygulamaları karşısında eğilip bükülmemeye, AKP'nin ekmeğine yağ sürmemeye" çağırdı.

Türkiye Komünist Partisi'nin açıklaması şöyle:

1 Mayıs için çağrımızdır

Cuma, 26 Nisan 2013 11:52
TKP Konya İl Örgütü, Konya Ereğli Ziraat Mühendisleri Odası Toplantı Salonu’nda "1 Mayıs’a Doğru Türkiye" adlı bir panel gerçekleştirdi.

TKP Konya İl Örgütü, yaklaşan 1 Mayıs öncesi Ereğli'de bir panel düzenlerken, panele soL portal yazarı İlker Belek konuşmacı olarak katıldı.

Salı, 09 Nisan 2013 14:45
Son günlerde Suriye'de yaşanan gelişmeler, adına "Barış süreci" denilen sürecin basitçe "silahlar sussun" başlığına indirgenemeyeceğini, burada çizilen perspektifin, yürütülen pazarlığın tüm bölgeye önemli etkileri olacağını bir kez daha gösterdi. Üstelik daha pazarlıklar sürerken...

soL gazetesinden Ali Örnek ve Yiğit Günay'ın haberi şu şekilde:

PKK’ye yakın PYD’nin Erbil temsilcisi, Suriye’de sorunun Esad rejimi olduğunu, muhalif dinciler iktidara geldiğinde planlarının Kuzey ve Güney Kürdistan’la sınırı açmak olduğunu açıkladı.

Salı, 23 Nisan 2013 00:11
soL gazetesinden Onur Emre Yağan'ın Gladio tipi yapılanmalar ile ilgili uzun yıllar çalışma yapmış ve NATO’nun gizli örgütlenmelerini Türkiye’de ve dünyada nasıl kullandığını anlattığı yazıları yayımlanmış Dr. Ataman Aksöyek ile yaptığı söyleşinin 4. bölümünü yayımlıyoruz


ONLAR HİÇBİR KOŞULDA ANLATMAYACAKLAR

Perşembe, 25 Nisan 2013 15:09
Suriye'de muhaliflerce kaçırılan yakınlarının serbest bırakılmasını isteyen Lübnanlılar, Beyrut'ta Türkiye Büyükelçiliği'nin önünde bir eylem düzenledi.

Suriye'de dış destekli militanlarca kaçırılan Lübnanlıların yakınları, başkent Beyrut'taki Türkiye Büyükelçiliği'nde ve THY ofislerinin önünde bir eylem düzenledi.

Cuma, 19 Nisan 2013 21:36
M. Kenan Aybastı, Zeynep Oral ve Emre Yeksan’ın katıldığı ‘Günümüz Türkiye Sineması’ başlıklı panelde, günümüz sinemacılarının film yapımında karşılaştıkları zorluklara ve katılımcıların bu zorlukları aşmaya dönük yaklaşımları tartışıldı.

İzmir Ekonomi Üniversitesi’nde dün gerçekleşen ‘Günümüz Türkiye Sineması’ adlı panele ‘Red!’ filminin yönetmeni M. Kenan Aybastı, 49. Altın Portakal Film Festivali’nde ‘En İyi İlk Belgesel Ödülü’ne layık görülen Zeynep Oral ve ‘Süt’ Filmi’nin yapımcısı Emre Yeksan katıldı.

Salı, 09 Nisan 2013 00:48
İsrail'de yayın yapan Yedioth Ahronoth gazetesinin haberine göre, Suriye konusunda Türkiye ile İsrail arasında gerçekleştirilen gizli görüşmeler sonucunda, Türkiye'nin Ürdün ve Irak'a yönelik ticari faaliyetlerini İsrail toprakları üzerinden yürütmesi konusunda anlaşmaya varıldı.

Yedioth Ahronot'tan Gad Lior'un haberine göre, Suriye konusunda Türkiye ile İsrail arasında gerçekleştirilen gizli görüşmeler sonucunda, Türkiye'nin Ürdün ve Irak'a yönelik ticari faaliyetlerini İsrail toprakları üzerinden yürütmesi konusunda anlaşmaya varıldı.

Cuma, 05 Nisan 2013 15:12
İran Meclis Dışişleri Komisyonu Başkanı Vahid Ahmedi, Türkiye'nin Batı'nın bölgedeki kuklası olduğunu söyledi.

İran Devlet Televizyonu Press TV'nin haberine göre Ahmedi, "Türkiye, Katar ve Suudi Arabistan gibi ülkeler Suriye'ye açıkça müdahale ederek Batı'nın bölgedeki kuklaları haline gelmişlerdir" dedi.

Pages