964 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Pazartesi, 11 Mart 2013 13:07
AKP'nin yaptırdığı ankete göre başkanlık sistemine destek verenlerin oranı yüzde 27'de kaldı. AKP kendi seçmeninin % 52'si de başkanlık sistemine karşı.

Sözcü gazetesinden Veli Toprak'ın haberine göre AKP, yeni Anayasa çalışmaları kapsamında halkın eğilimlerini ölçmek için özel bir anket yaptırdı. Varyans Araştırma Şirketi'ne yaptırılan anket halkın başkanlık-yarı başkanlık sistemlerine destek vermediğini gösteriyor.

Cumartesi, 23 Mart 2013 17:21
Gündem Çocuk Derneği'nin hazırladığı rapora göre, 2012 yılında en az 609 çocuk, devletin elinde ya da devletin almadığı önlemler nedeniyle yaşamını yitirdi.

2005 yılında kurulan Gündem Çocuk Derneği, hazırladığı "Çocuğun Yaşam Hakkı 2012" raporunda çarpıcı veriler paylaştı. İkinci kez hazırlanan raporda, bu yıl devlet elinde ya da devletin almadığı önlemler nedeniyle 609 çocuğun yaşamını yitirdiği belirtildi.

Perşembe, 14 Mart 2013 23:10
Yılardır kirlilikle boğuşarak yetkililerin gözü önünde can çekişen Bafa Gölü sonunda isyan etti.

Yaz aylarında gölde oluşan alg patlamaları ve balık ölümleriyle gündeme gelen Bafa Gölü, şimdi de beyaz köpükler saçarak adeta ölümünü ilan ediyor. Uzmanlar gölde şimdiden ortaya çıkan beyaz köpüklerin yaz aylarında yaşanacak daha büyük tehlikenin sinyali olduğu konusunda uyarırken, göldeki kirliliği yıllardır izleyen yetkililer ise sadece açıklama yapmakla yetiniyor.

Cumartesi, 02 Mart 2013 09:27
Artvin’de temeli atılan ve dünyanın 3. en yüksek barajı olarak gösterilen Yusufeli Barajı’na ilişkin konuşan Bakan Eroğlu, “Biz istesek onu ikinciliğe yükseltebiliriz. Çünkü ikinci ile Yusufeli Barajı arasında 1.5 metrelik fark var” dedi.

Geçtiğimiz haftayı Ordu’dan Artvin’e Karadeniz kentlerinde geçiren Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, ‘dünyanın üçüncü en yüksek barajı’ olarak tanımladığı Yusufeli Barajı’nın temel atma töreninde uzun bir konuşma yaptı.

Cumartesi, 16 Mart 2013 12:02
Kemal Okuyan

Kemal Okuyan'ın "Büyük Türkiye kartı" başlıklı yazısı 16 Mart 2013 Cumartesi tarihli soL Gazetesi'nde yayımlanmıştır.

Pazar, 03 Mart 2013 12:12
Suriye Dışişleri Bakanı Muallim, silahlı muhaliflere diyalog çağrısını yinelerken, Türkiye'nin ise muhaliflere diyalog görüşmelerine katılmamaları için baskı yaptığını ifade etti. Muallim, "Suriye'nin geleceğine bizzat Suriye halkı karar verecekti" dedi.

İran'ın başkenti Tahran'da, İran Dışişleri Bakanı Ali Ekber Salihi'yle birlikte ortak basın açıklaması yapan Suriye Dışişleri Bakanı Velid Muallim, muhaliflerle diyalog çağrısını yineledi.

Yurt Gazetesi’nin haberine göre, Muallim, ''Biz diyaloga inanıyoruz, diyalogu reddeden şiddeti savunmuş olur'' dedi.

Perşembe, 14 Mart 2013 18:17
"Türkiye'nin ekonomik ve dini genişlemesine hayır" diyen Gürcistanlı bir grup, Batum'da yeni bir cami inşa edilmesini protesto etti.

Gürcistan'ın başkenti Tiflis'te bir grup Gürcü milliyetçi ve "Ulusal Cephe" isimli sivil toplum kuruluşu örgütü üyeleri, "Türkiye'nin ekonomik ve dini genişlemesine hayır" sloganıyla Gürcistan'da yeni bir cami inşa edilmesini protesto etti.

Cuma, 01 Mart 2013 12:54
Kıbrıs Cumhuriyeti'nin yeni başkanı Anastasiadis yemin ederek görevine başladı. Meclis'te düzenlenen yemin töreninin ardından bir konuşma yapan Anastasiadis, "Türkiye ile yeni dönemde yeni bir ilişkiye hazırız" dedi.

AA'nın haberine göre, Kıbrıs Cumhuriyeti'nin yeni başkanı Nikos Anastasiadis, görevine resmen başladı. Mecliste düzenlenen törenle yemin eden Anastasiadis, daha sonra yaptığı konuşmada, Türkiye'nin AB'ye üyeliğini desteklediklerini kaydederek, ''Türkiye ile yeni dönemde yeni bir ilişkiye hazırız'' dedi.

Cumartesi, 23 Mart 2013 21:34
Eskişehir'de 'Türkiye AKP'nin Anayasası'na sığmaz' paneli düzenlendi.

Eskişehir, Taşbaşı Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen ''Türkiye AKP'nin Anayasası'na sığmaz'' başlıklı panele TKP MK üyesi Kemal Okuyan ve Eskişehir Barosu avukatlarından Özgür Özlem Öngel ve moderatör Damla Ülker katıldı.

Etkinlik TKP Eskişehir İl Başkanı Oktay Yolsever'in açılış konuşması ile başladı.

Çarşamba, 06 Mart 2013 16:02
Türkiye Komünist Partisi Merkez Komitesi, Venezuela Devlet Başkanı Chavez'in hayatını kaybetmesinin ardından bir açıklama yaptı.

TKP Merkez Komitesi, devrimci lider Chavez'in hayatını kaybetmesi üzerine yaptığı açıklamada, "İlerici insanlığın başı sağolsun" dedi.

TKP MK imzalı açıklamada şu ifadeler yer aldı:

İLERİCİ İNSANLIĞIN BAŞI SAĞOLSUN

Venezuela halkının yiğit evladı, Başkan Hugo Chavez'i yitirdik. İnsanlığın ve Venezuela halkının başı sağolsun.

Pazartesi, 04 Mart 2013 15:26
Suriye Ulusal Koalisyonu lideri Muaz El Hatib'in Türkiye üzerinden Suriye'ye geçtiği bildirildi.

Suriye Ulusal Koalisyonu lideri Muaz El Hatib'in dün Türkiye üzerinden geçerek Suriye'de muhaliflerin kontrolü altında olduğu söylenen Cerablus ve Minbij'i ziyaret ettiği bildirildi. Hatib'in ziyaret gerekçesinin bazı muhalif komutanlar arasındaki güvensizliğin giderilmesi olduğu belirtiliyor.

Çarşamba, 27 Mart 2013 00:35
2014 Dünya Kupası Elemeleri'nde Macaristan'ı konuk eden Türkiye, 1-0 öne geçmesine rağmen sahadan 1-1'lik skorla ayrıldı ve Brezilya umutlarını sıfıra yaklaştırdı.

2014 Dünya Kupası Avrupa Elemeleri D Grubu 6. maçında Türkiye A Milli Futbol Takımı, Macaristan ile karşılaştı. Şükrü Saracoğlu Stadı'nda oynanan karşılaşmanın 90 dakikası 1-1 sona erdi.

Türkiye'nin golünü 63. dakikada Burak Yılmaz kaydederken, Macaristan'ın tek golü 71. dakikada oyuna ikinci yarıda giren Böde'den geldi.

Pazar, 24 Mart 2013 12:35
ABD Dışişleri Bakanı John Kerry, Türkiye ile İsrail arasındaki uzlaşıyı, bölgede barış ve istikrarın geliştirilmesine katkı sağlayacak önemli bir gelişme olarak niteledi.

Kerry, yaptığı yazılı açıklamada, "Türkiye ile İsrail arasındaki uzlaşı, bölgede barış ve istikrar hedefinin geliştirilmesine katkı sağlayacak çok önemli bir gelişme. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, bunu mümkün kılmak için gereken liderliği göstermelerinden dolayı büyük bir takdiri hak ediyor" ifadelerini kullandı.

Salı, 19 Mart 2013 18:09
Suriye resmi haber ajansı muhaliflerin Halep'te kimyasal silah kullandığını ve saldırı sonucunda hayatını kaybedenlerin sayısının 25'e çıktığını bildirdi. Suriye saldırıdan Türkiye ve Katar'ı sorumlu tuttu. Bir Türk yetkili iddiayı reddetti.

Suriye resmi haber ajansı SANA, silahı muhalif grupların geçen hafta Suriye Ordusu kontrolüne giren Halep kırsalının Han el-Asel bölgesine kimyasal maddeler içeren bir füze fırlattığını ve saldırı sonucu çoğu sivil 25 kişinin hayatını kaybettiğini bildirdi.

Ajans ilk haberinde ölü sayısının 15, yaralı sayısının ise 86 olduğunu duyurmuştu.

Salı, 26 Mart 2013 15:56
İran’ın önde gelen din adamlarından Hüccetülislam Kazım Sadigi Türkiye’nin Suriye konusunda “kâfirlere itaat ettiğini” söyledi.

İran kaynaklı Fars ajansının haberine göre, geçen hafta Suriye'nin başkenti Şam'da bir camiye düzenlenen intihar saldırısında öldürülen Sünni din adamı Muhammed Said El Buti için Tahran’da bir anma töreni düzenlendi.

Anma töreninde konuşan ülkenin önde gelen din adamlarından Hüccetülislam Kazım Sadigi Türkiye, Suudi Arabistan ve Katar'ın Suriye’ye yönelik politikalarını eleştirdi.

Pages