36 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Pazartesi, 11 Şubat 2013 00:37
Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Fransa'nın Libya'da silahlandırdığı İslamcı militanlarla Mali'de savaştığını söyledi.

AFP'nin haberine göre, Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Fransa'nın Libya'da Muammer Kaddafi hükümetine karşı silahlandırdığı İslamcı militanlarla şu anda Mali'de karşı saflarda savaştığı İslamcı militanların aynı olduğunu söyledi.

Salı, 26 Şubat 2013 15:09
Bangladeş’te İslamcı militanlar, üç kentte 18 gazeteciyi hastanelik etti. AKP hükümetinin serbest bırakılması için girişimde bulunduğu İslamcılar için yapılan eylemi haberleştiren bir gazeteci evinin önünde palalarla doğranarak öldürüldü.

AKP’nin Bangladeş’te desteklediği İslamcı militanlar gazetecileri hedef aldı.

Bugün konuya ilişkin soL gazetesinde yer alan haberde, Bangladeş’te 22 Şubat Cuma günü üç kentte düzenlenen saldırılarda en az 18 gazetecinin yaralandığı belirtildi.

Pazartesi, 25 Şubat 2013 14:35
Muhalifleri silahlandıran dış güçlerin Suriye'de radikal İslamcı grupların güçlenmesine karşı ılımlı Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) gruplarına daha fazla ağır silah göndermeye başladığı bildirildi.

Washington Post gazetesinin haberine göre, Muhalifleri silahlandıran dış güçler Suriye'de radikal İslamcı grupların güçlenmesine karşı Özgür Suriye Ordusu'ndaki (ÖSO) diğer gruplara daha fazla ağır silah göndermeye başladı.

Söz konusu gruplara verilen silahlar arasında antitank silahları ve geri tepmesiz tüfekler olduğu belirtildi.

Cumartesi, 09 Şubat 2013 00:15
Tunuslu kaçak Selefi liderlerinden Ebu İyad, iktidardaki Müslüman Kardeşler kökenli Ennahda Partisi'ne "laiklere taviz vermeme" çağrısı yaptı.

Geçen Eylül ayında Tunus'taki ABD Büyükelçiliği'ne yapılan saldırı nedeniyle aranan Selefi liderlerden Ebu İyad, iktidardaki Müslüman Kardeşler bağlantılı Ennahda Partisi'ni "laiklere taviz vermekle" suçladı.

Perşembe, 21 Şubat 2013 10:00
Neslişah Başaran

İki gün önce Salı günü, Kamerun’un kuzeyinde, Nijerya sınırındaki bir bölgede, yedi Fransız vatandaşı kaçırıldı. Bölgedeki bir doğa parkını ziyaretten dönerken kaçırıldıkları tahmin edilen Fransız turistlerin dördü yaşları 5 ila 12 arasında çocuklar.

Perşembe, 14 Şubat 2013 12:59
Osman Çutsay

Osman Çutsay'ın “İslamcılık morfini: Made in Germany” başlıklı yazısı 14 Şubat 2013 Perşembe tarihli soL Gazetesi'nde yayımlanmıştır.

Perşembe, 07 Şubat 2013 09:34
Neslişah Başaran

Görünen o ki Tunus’ta dün yaşanan siyasi cinayet kimse için beklenmedik bir olay değildi. Hatta Tunus’ta “biz demiştik” diyen haber kanalları bile mevcut.

Demokratik Yurtseverler Partisi lideri Şükrü Belayid’in dün sabah evinin önünde İslami kıyafetli bir kişi tarafından kafasına ateş edilerek öldürülmesi, son aylarda Tunus’ta yaşanmakta olan siyasi krizin son halkası oldu.

Salı, 05 Şubat 2013 12:29
Mehmet Erdemli

Mehmet Erdemli'nin “Artık böyle” başlıklı yazısı 05 Şubat 2013 Salı tarihli soL Gazetesi'nde yayımlanmıştır.

Mümkün olduğu kadar kaçırmamaya çalışırım. İzlediğim çok önemli üç dergiden biridir İngiliz Economist. Bazen kısa analizleri, uzun uzun yazdıklarından daha da çarpıcı olan bu derginin sayfalarında, Türkiye de konuk edilir sık sık.

Cumartesi, 23 Şubat 2013 12:37
ABD askerlerinin insansız hava aracı üssü kurmak için Nijer topraklarında olduğu bildirildi.

Washington Post'un haberine göre, ABD Başkanı Barack Obama, Batı Afrika ülkesi Nijer'e 100 civarında ABD askerinin yerleştirilmeye başlandığını söyledi. Savunma yetkilileri, bölgedeki El Kaide militanlarını gözlemek için bir İnsansız Hava Aracı (İHA) üssü kurulacağını belirtiyorlar.

Cuma, 22 Şubat 2013 17:20
Tunus'ta başbakanlık koltuğuna İçişleri Bakanı Ali Larayedh geçti.

Tunus'un iktidardaki İslamcı Ennahda partisi, geçtiğimiz günlerde başbakanlık görevinden istifa eden Hamadi Cibali'nin yerine İçişleri Bakanı Ali Larayedh'i yeni başbakan adayı olarak önerdi.

Tunus Cumhurbaşkanı Munsif el-Merzuki'nin de Larayedh'i yeni başbakan olarak atadığı bildirildi. Larayedh'in 15 gün içinde yeni yönetimi oluşturması bekleniyor.

Pazar, 17 Şubat 2013 23:11
Nijerya’da bir inşaat şirketine ait şantiye alanına yapılan saldırıda 8 yabancı uyruklu işçi rehin alınıp kaçırılırken bir güvenlik görevlisi hayatını kaybetti.

Nijerya’nın kuzeyinde yer alan Bauchi Eyaleti’nde bir inşaat şirketine ait şantiye alanına yapılan saldırıda 8 yabancı uyruklu işçi rehin alındı ve bir güvenlik görevlisi hayatını kaybetti. Yetkililerden gelen açıklamaya göre rehin alınan ve kaçırılan işçiler arasında bir İtalya, bir Yunanistan ve iki Lübnan vatandaşı bulunuyor.

Cuma, 15 Şubat 2013 11:11
THY’nin yeni kıyafetleri ve içki yasağına ilişkin bir değerlendirme yazısına yer veren Economist dergisi, bu adımlarda amacın Erdoğan’ı memnun etmek olduğuna dikkat çekti.

İngiltere’de yayınlanan Economist dergisi, Türkiye ve İslam üst başlıklı değerlendirmesinde, Türk Hava Yolları'nın tasarlanan yeni kabin ekibi kıyafetleriyle ilgili tartışmaları değerlendirdi

Cuma, 08 Şubat 2013 21:43
Belçikalı milletvekili Laurent Louis, Fransa'nın Mali'de gerçekleştirdiği askeri müdahaleye Belçika'nın verdiği mali ve lojistik desteği ağır sözlerle eleştirdi.

Belçikalı Milletvekili Laurent Louis’in ülkesinin Fransa’nın Mali müdahalesine lojistik destek sağlama kararı almasına gösterdiği tepki, diğer vekilleri şaşırttı.

Perşembe, 07 Şubat 2013 13:58
Türkiye Dışişleri Bakanlığı Tunus'ta muhalif lider Şükrü Belıyd’ın öldürülmesinin ardından bir açıklama yayınladı.

Türkiye Dışişleri Bakanlığı Tunus'ta solcu muhalif lider Şükrü Belıyd’ın öldürülmesi ile ilgili bir açıklama yayınladı.

Perşembe, 07 Şubat 2013 12:22
Tunus'ta önde gelen sol muhalefet lideri Şükrü Belıyd’ın öldürülmesinin ardından ülke karışırken, Başbakan Cibali hükümeti feshettiğini açıkladı.

Dün sabah Tunus'un önde gelen sol muhalif liderlerinden Demokrat Yurtseverler partisi sekreteri Şükrü Belıyd, evinin önünde silahlı bir kişi tarafından başından ve omuzundan vurularak öldürülmüştü.

Pages