900 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Çarşamba, 06 Şubat 2013 14:16
Patriot bataryaları dün aktif hala getirildi. Patriotlarla birlikte Türkiye'ye gelen askerlerin masraflarını Türkiye karşılayacak.

Türkiye’ye yerleştirilen Patriot bataryaları dün saat 10.00’da aktif hale getirildi. Adana, Gaziantep ve Kahramanmaraş’da konuşlandırılan 6 Patriot bataryasının kontrolü NATO’da olacak.

Patriot bataryaları ile birlikte gelen askerlerin iaşe ve konaklama masraflarının ise Türkiye tarafından karşılanacağı öğrenildi.

Cuma, 15 Şubat 2013 13:53
Hatay'ın Yayladağı ilçesinde ormanlık alana sınırın Suriye tarafından atıldığı tahmin edilen havan topu mermisi düştü, Türkiye tarafından toplarla karşılık verildi.

AA'nın haberine göre, Hatay'ın Yayladağı ilçesinde ormanlık alana Suriye'den geldiği tahmin edilen havan topu mermisi düştü. Olayda ölen ya da yaralananın olmadığı, Türkiye tarafından karşı ateş açıldığı öğrenildi.

Perşembe, 14 Şubat 2013 15:31
İsrail'in AKP hükümeti tarafından "terörist devlet" olmakla suçlanmasına rağmen, kapalı kapılar ardında kurulan ticari ve askeri ilişkilerin gelişmekte olduğu görülüyor. Akdeniz'deki doğalgazın Avrupa'ya taşınması için Türkiye ile İsrail'in milyar dolarlık bir anlaşmanın müzakerelerini yürüttükleri ortaya çıktı.

Türkiye ve İsrail'in, Akdeniz'deki İsrail gazını Türkiye ve Avrupa'ya satmak için Türkiye üzerinden geçecek doğalgaz boru hattı projesi için müzakereler yürüttüğü bildirildi.

Cuma, 15 Şubat 2013 11:28
"Kişi başına düşen milli gelirin 19 bin dolara dayandığı, dünyanın en büyük 20 ekonomisi arasında yer alan ve IMF’ye borç almak bir yana artık borç verir duruma gelen" ülkedeki korkunç gerçek: Böbreğini satmak isteyenlerin sayısı her geçen gün artıyor

Hükümet istatistikî verileri manipüle etmenin yanı sıra söylem düzeyinde de yaptığı “Güçlü ekonomi, güçlü Türkiye” propagandasında ısrar etse de her geçen gün bir yenisi açıklanan veriler gerçekleri gün yüzüne çıkarıyor. Son olarak böbreğini satmak isteyenlerin sayısının arttığı yönündeki korkutucu gerçek ortaya çıktı.

Salı, 19 Şubat 2013 10:40
Norveç'in Austin Radyosu tarafından yayımlanan bir habere göre Türkiye, Katar ve Suudi Arabistan'la birlikte bazı muhalif güçlerin Irak Başbakanı Maliki'ye suikast hazırlığı içinde olduğu iddia edildi.

Norveç'te yayın yapan Austin Radyosu, bazı muhalif güçlerin Irak Başbakanı Nuri Maliki'ye dönük bir suikast hazırlığı içinde olduğunu iddia ederken, haberde, Batılı güçlerin Türkiye, Katar ve Suudi Arabistan'ın bu plana ortak olmasından duyduğu endişe dile getirildi.

Pazartesi, 25 Şubat 2013 00:41
İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'nun, Savunma Bakanı Ehud Barak tarafından kendisine sunulan "Türkiye'den özür dileme" teklifini reddettiği iddia edildi.

Haaretz gazetesinin haberine göre, ismini açıklamak istemeyen bir Dışişleri Bakanlığı yetkilisi, Mavi Marmara'dan beri çok düşük düzeyde seyreden Türkiye ile ilişkileri düzeltmek isteyen Savunma Bakanı Ehud Barak, Başbakan Netanyahu'ya bir teklif götürdü. Ancak Binyamin Netanyahu, bu öneriyi reddetti.

Cumartesi, 16 Şubat 2013 21:32
AKP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin Ege Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Rennan Pekünlü'nün aldığı cezayı, "Artık Türkiye, başörtülü kızlarımızın değil, onların okuma hakkını engelleyenlerin cezalandırıldığı bir Türkiye haline gelmiştir" sözleriyle değerlendirdi.

Partisinin Nevşehir Ticaret Borsası konferans salonunda düzenlediği Gençlik Kolları Bölge Toplantısı'nda konuşan AKP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, Ege Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr.

Pazartesi, 11 Şubat 2013 19:35
Rusya'nın Ankara Büyükelçisi İvanovskiy, Suriye meselesindeki farklı politiikaların Rusya-Türkiye arasındaki ilişkilier kötü etkilemediğini söyledi. Büyükelçi ayrıca, Rusya'nın Türkiye’nin hava savunma sistemi ihalesine katıldığını ifade etti.

Rusya'nın Sesi Radyosu'nun haberine göre, Rusya’nın Ankara Büyükelçisi Vladimir İvanovskiy, Suriye konusunda fikir ayrılığının Rusya-Türkiye ilişkilerini kötü etkilemediğini ifade etti.

Cumartesi, 09 Şubat 2013 18:52
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan katıldığı Haliç Kongre Merkezi'nde konuşmada Avrupa Birliği ve ABD'yi eleştirerek "Türkiye, hiçbir ülkenin şamar oğlanı değildir" dedi. Erdoğan, PKK'nin silahlı gücünü başka bir ülkeye taşıması durumunda müsamaha göstereceklerini söyledi.

Yeni Şafak'ın haberine göre, Başbakan Erdoğan, Haliç Kongre Merkezi'nde, partisinin 'İlk Hedef 2014-Seçim Sürecini Başlatıyoruz' sloganıyla düzenlenen İstanbul İl Danışma Meclisi Toplantısı'na katıldı.

Perşembe, 07 Şubat 2013 12:14
Suriye Muhalif ve Devrimciler Ulusal Koalisyonu’nun Başkanı olan Muaz El Hatip’in, Beşar Esad’a yaptığı diyalog çağrısı Türkiye’yi gerdi.

Çetelerin Suriye’ye yaptığı saldırılara açık destek veren ve diyalog yolunun artık kapandığını belirten Türkiye, dış destekli Suriyeli “muhaliflerin” Esad’a yaptığı diyalog çağrısından rahatsız oldu.

Çarşamba, 27 Şubat 2013 16:55
24-25 Şubat tarihleri arasında Suudi Arabistan Silahlı Kuvvetlerine ait nakliye uçakları Ankara’da ne arıyordu?

CHP Konya Milletvekili Atilla Kart, Başbakan Erdoğan’ın yanıtlaması talebiyle önemli bir soru önergesi verdi.

Kart’ın soru önergesinde söz konusu olay şöyle anlatılıyor:

Perşembe, 28 Şubat 2013 12:35
Muhalifler Türkiye’nin kendilerine ağır silah sağladığını açıkladı. Türkiye ise iddiaları bir kez daha reddetti.

Suriye Ulusal Koalisyonu (SUK) üyesi ve Gaziantep Büro Şefi Muhammed Sarmini, Ankara ve Washington'un Suriyeli silahlı gruplara modern silahlar verdiğini açıkladı.

Pazartesi, 04 Şubat 2013 22:12
Suriye’de süren saldırılara değinen Financial Times, Suriye muhalefetinin başlıca finansman ve silah sağlayıcıları olan Katar, Türkiye ve Suudi Arabistan arasındaki rekabete dikkat çekti.

Financial Times gazetesi, İsrail’in geçen hafta Suriye’ye gerçekleştirdiği saldırıyı ele aldığı analiz haberinde, Suriye krizinin bölge ülkelerine sıçrama riskinin arttığını belirtti.

Cuma, 15 Şubat 2013 22:00
Suriye Dışişleri Bakanlığı BM'ye Türkiye'yi suçlayan iki mektup gönderdi. Mektuplarda, Türkiye'nin Suriye'deki krize yönelik siyasi diyalog ve çözüm yollarını tıkadığı söylenirken, Ankara yönetimi El Kaide'yi desteklemekle suçlandı.

SANA'nın haberine göre, Suriye Dışişleri ve Gurbetçiler Bakanlığı bugün BM genel sekreteri ve Uluslararası Güvenlik Konseyi başkanına Türkiye hükümetinin Suriye krizinde oynadığı yıkıcı role ilişkin iki eş mektup gönderdi.

Cuma, 22 Şubat 2013 17:39
Maltepe Nâzım Kültürevi’nde düzenli olarak yapılan Memleket Tartışmaları bu kez “AKP iktidarının dayattığı anayasa süreci ve Türkiye solunun tutumu” başlığıyla yapıldı.

TKP Merkez Komite üyesi Aydemir Güler’in sunumuyla gerçekleştirilen toplantıya ilgi oldukça yoğundu.

Pages