1227 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Cuma, 11 Ocak 2013 21:48
Türkiye, Müşterek Taarruz Uçağı Projesi kapsamında siparişi verilen ilk iki F-35 uçağının tedarikinin önümüzdeki yıl tekrar değerlendirilmek üzere ertelenmesine karar verildiğini bildirdi.

AA'nın haberine göre, Savunma Sanayii Müsteşarlığı (SSM), Müşterek Taarruz Uçağı (JSF) Projesi kapsamında siparişi verilen ilk iki F-35 uçağının tedarikinin önümüzdeki yıl tekrar değerlendirilmek üzere ertelenmesine karar verildiğini bildirdi.

Cuma, 11 Ocak 2013 12:16
Suriye hükümeti Türkiye'nin, Halep'teki birçok fabrikanın muhaliflerce yağmalanmasında ve buradaki mal ve teçhizatların Türkiye'ye taşınmasında rol aldığını iddia etti.

Dışişleri ve Gurbetçiler Bakanlığı, BM Güvenlik Konseyi Başkanı ve BM genel sekreterine, silahlı muhalif grupların AKP hükümetinin bilgisi dahilinde Halep kentindeki birçok fabrikayı yağmalayıp mal ve teçhizatlarını Türkiye’ye naklettiklerini anlatan iki mektup gönderdi.

Pazar, 27 Ocak 2013 13:15
Mersin Akkuyu'da nükleer santral istemeyen bölge halkı, Ankara'da Çevre ve Şehircilik Bakanlığı önünde bir eylem yaparak toplanan 200 bin imzalı dilekçeyi ve bazı raporları bakanlığa iletti.

Eylemin ardından yapılan basın açıklamasında, ÇED süreci devam eden projede uygulanması planlanan reaktör modelinin dünyada denenmemiş bir teknoloji olduğu ve yaratacağı risklerin bilinmediği öne sürülerek santralin iptal edilmesi istendi.

Çarşamba, 09 Ocak 2013 16:45
İran ve Rusya’dan temin edilen gaza olan bağımlılığını azaltmak ve hızla artan nüfusun enerji ihtiyacını karşılayabilmek için Türkiye, Birleşik Arap Emirlikleri’nden bir şirket ile kömür anlaşması yaptı.

İran ve Rusya'dan temin edilen pricier gaza olan bağımlılığından endişe eden Türkiye’nin, artan enerji ihtiyacı karşısında kömüre döndüğü öğrenildi. Bu çerçevede kömür yakıtlı enerji kapasitesini artırmak için Türkiye’nin, Birleşik Arap Emirlikleri’nden (BAE) bir firma ile anlaşma sağladığı ifade ediliyor.

Cumartesi, 12 Ocak 2013 09:30
Kemal Okuyan

Kemal Okuyan'ın "Türkiye bir kırılma noktasında…" başlıklı yazısı 12 Ocak 2013 Cumartesi tarihli soL Gazetesi'nde yayımlanmıştır.

Cumartesi, 19 Ocak 2013 13:09
Türkiye Gazeteciler Sendikası bir açıklama yayınlayarak, Çağdaş Hukukçular Derneği ve Halkın Hukuk Bürosu avukatlarıyla birlikte gazeteci Sami Menteş'in de gözaltına alındığı operasyona tepki gösterdi.

Türkiye Gazeteciler Sendikası dün gerçekleşen gözaltılara yayınladığı bir basın açıklaması ile tepki gösterdi. Açıklama da şunlar kaydedildi:

Çağdaş Hukukçular Derneği ve Halkın Hukuk Bürosu ile çok sayıda avukata yönelik olarak bu sabah 7 ilde birden gerçekleştirilen operasyonda Yurt Gazetesi muhabiri Sami Menteş de İstanbul’daki evinde gözaltına alındı.

Salı, 22 Ocak 2013 10:47
NATO askerlerinin ardından dün de Patriot füzelerinin Türkiye’ye gelmesine karşı TKP bugün TBMM’ye yürüyecek.

Dün İskenderun Limanı’nda önemli bir eylem gerçekleştirip Patriot füzelerinin Türkiye’ye getirilmesine tepki gösteren TKP, bugün TBMM’ye yürüyecek.

Çarşamba, 23 Ocak 2013 00:54
Beyaz Saray'ın resmi internet sitesine konan bir dilekçe, Türkiye'nin Ermenistan sınırı ile ilgili bir tartışma başlattı. Dilekçede, Türkiye'nin Suriye'den kaçan Ermenilerin Ermenistan'a geçişi için sınır kapısının açılması talep edilirken, Türk Dışişleri'nin cevabı sınırın açılıp açılmadığı konusunda muğlak.

5 Ocak tarihinde, ABD Beyaz Saray internet sitesinde, Türkiye Cumhuriyeti hükümetinden Ermenistan sınırını açmasını talep eden bir dilekçe yayınlandı.

Salı, 08 Ocak 2013 12:48
Kar yağışları nedeniyle çok sayıda ilde okullar tatil edilirken Meteoroloji yaptığı açıklamada yağışlar nedeniyle vatandaşlardan dikkatli olmalarını istedi.

Türkiye’nin pek çok yerinde etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle çok sayıda ilde okullar tatil edildi. Meteoroloji yaptığı uyarıda vatandaşları yoğun kar yağışı nedeniyle dikkatli olmaları yönünde uyardı.

Çarşamba, 02 Ocak 2013 13:09
İran merkezli Press TV’de yayınlanan “In Focus” programı, Türkiye’nin Suriye’deki çatışmalar konusunda üstlendiği rolü mercek altına aldı.

İngilizce yayın yapan İran merkezli Press TV, geçtiğimiz günlerde Türkiye’nin Suriye’deki çatışmalarla ilgili üstlendiği rolü mercek altına aldı. Serena Shim’in sunduğu programda muhalif militanların askeri eğitim kamplarından, Hatay halkının sürece gösterdiği tepkiye kadar pek çok konu ele alınıyor.

Salı, 01 Ocak 2013 16:51
Irak basını, Anbar eyaletinde yaşanan huzursuzluktan Türkiye’yi sorumlu tuttu. Türkiye’nin Bağdat’a mesaj göndererek Ürdün’le petrol veya doğalgaz anlaşması yapmaması karşılığında, “buradaki karışıklığı bir saatte sonlandırırım” dediği öne sürüldü.

Ankara ile Irak merkezi hükümeti arasındaki gerginlik sürerken Irak basını, Sünnilerin yoğun olarak yaşadığı Anbar eyaletinde baş gösteren huzursuzluktan Türkiye’yi sorumlu tuttu.

Pazartesi, 14 Ocak 2013 19:03
İran’ın Türkiye Büyükelçisi Hosseinpour, ABD öncülüğünde uygulanan yaptırımlara rağmen iki ülkenin de 2015’te ticaret hacmini 30 milyar dolara taşımayı planladığını ifade etti.

İran İslam Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Bahman Hosseinpour, Ankara ile Tahran arasındaki ticaret hacminin yılda 100 milyar dolar gibi yüksek düzeye taşınabileceğini dile getirdi.

Pazar, 06 Ocak 2013 12:57
Lübnan’ın El Manar televizyon kanalına konuşan İran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Ramin Mihmanperest, Patriotların, İsrail’in İran’a saldırması durumunda İran’ın yapacağı karşı atağa karşın İsrail’i korumak amacıyla Türk topraklarında yerleştirmek istendiğini söyledi.

Mihmanperest, “Türkiye’ye yaptığım ziyarette Türk makamları Türkiye topraklarını Suriye füzelerine karşı koruma maksadıyla Patriotların Türkiye’ye konuşlandırılacağını söyledi. Fakat İran’a göre bu sistem Batı ve NATO tarafından İsrail’i koruma amacıyla Türkiye’ye yerleştiriliyor” diye konuştu.

Cumartesi, 19 Ocak 2013 12:54
Suriye'nin Raselayn kentinde PYD'ye bağlı güçlerle Özgür Suriye Ordusu arasındaki çatışmalar devam ediyor. Ölü sayısına dair iki taraftan farklı bilgiler gelirken, ÖSO'lular kentte ev baskınları yaparak Kürtleri gözaltına alıyor.

Suriye'nin Türkiye sınırında yer alan Raselayn (Serêkaniyê) kentinde ÖSO ve Nusra Cephesi ile PYD'ye bağlı YPG birlikleri arasındaki çatışmalar devam ediyor.

Salı, 15 Ocak 2013 12:10
Enerji Verimliliği Haftası dolayısıyla TEMA tarafından yapılan açıklamada Türkiye'nin ürettiği elektriğin yarıdan fazlasını yitirdiği belirtildi.

Enerji Verimliliği Haftası nedeniyle yazılı bir açıklama yapan Tema Rize Temsilcisi Nevzat Özer, enerji alanındaki en büyük sorunun enerji açığı değil, nakilden kullanıma uzanan verimsizlik sonucu ortaya çıkan kayıplar ve savurganlık olduğunu ve bu nedenle Türkiye'nin ürettiği elektriğin yarıdan fazlasını yitirdiğini öne sürdü.

Pages