6 sonuçtan 1 - 6 arası gösteriliyor
Salı, 31 Aralık 2013 10:28
Erbil Tuşalp

2013 “eski” oyunun “yeni” kadroyla sahnelendiği bir yıl oldu. Başroldeki iki imam değişmedi. Onların yanında okunup üflenmiş bir “doktoralı çavuş”, iki “e-general” ve birkaç “tane” paşa vardı. Sıradan rolleri birkaç ajan ve polis şefi, bilim ve sanat insanı ve de “refakatte” bir gazeteci-yazar takımı paylaştı.

Pazartesi, 08 Temmuz 2013 11:44
Erbil Tuşalp

HALK MAHKEMESİ: Türkiye’de “pala” Mısır’da “balta” sallayan Amerikan emperyalizmi işbaşında. Sandıktan çıkan, darbeyle geleni eşitleyip Ortadoğu’nun işbirlikçi diktatörlerine kol kanat geriyor. Bölerek ayrıştırarak iç savaş kışkırtıcılığı yapıyor.Eskileri “tahkim” ediyor, yeni can pazarları oluşturuyor. Mısır’da Tahrir ile Adeviya’dan iç savaş kıvılcımları çakıyor. Suriye’de kan akıyor.

Salı, 02 Temmuz 2013 13:07
Erbil Tuşalp

YÜZYILIN AYIBI: Yaşadığım ve yazdığım sürece elimi her yıl Sivas’ın alevine uzatacağım. Sivas’ta diri diri insan yakanları savunan kalemlerin iktidar hırsıyla harmaladıkları kin, öfke, intikam yazılarını yüzlerine vuracağım.

Kendileri gibi düşünmeyenlerin, kendi değerlerine uymayanların “katlini vacip...” gördüklerinden, o günden beri, o yüz kızartıcı alevler hiç umursanmadı.

Pazartesi, 13 Mayıs 2013 13:34
Erbil Tuşalp

Erbil Tuşalp'in “Dün Saddam bugün Esad” başlıklı yazısı 13 Mayıs 2013 Pazartesi tarihli soL Gazetesi'nde yayımlanmıştır.

ÇEVİRİ HATASI: Dedi mi demedi mi… Dedi dedi. Hayır demedi. Bal gibi dedi. Tayyip bey “Suriye’ye kara harekatı yapılmasını destekleriz” dedi. Demesine dedi ama öyle demedi. Dedi demedi tartışması başlamadan bitti.

Salı, 16 Nisan 2013 13:58
Erbil Tuşalp

Erbil Tuşalp'in “Bodrum-Yalıkavak 1992” başlıklı yazısı 16 Nisan 2013 Salı tarihli soL Gazetesi'nde yayımlanmıştır.

Salı, 09 Nisan 2013 16:17
Erbil Tuşalp

BİR ŞİŞKO İMAMCIK: Galerinin bugünkü konukları “psikolojik savaş unsuru” olarak hükümet adına ikna turuna katılan feleğin çemberinden geçmiş iki ünlü gazeteci. Biri “akil rekortmeni” Taraf’tan, öteki Yeni Şafak’la ikincilik kürsüsünü paylaşan Star’dan. İki yeminli yandaş. Gazeteleri ayrı gönülleri bir.