136 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Cuma, 20 Aralık 2013 11:36
Kemal Okuyan

Sistemi sorgulamadan işin içinden çıkın bakalım!

11 yıldır uluslararası sermaye adına, Türkiye gericiliği adına ve onların desteğiyle bu ülkeyi karanlığa boğan bir iktidar, büyük ölçüde aynı güçler tarafından kuşatılıyor, kemiriliyor.

“Önce, kurtulalım şunlardan” diyenler mutlu. Gün sayıyor.

Perşembe, 05 Aralık 2013 10:18
Kemal Okuyan

Kadir Topbaş, Melih Gökçek, Binali Yıldırım… Bunlar üç büyük kentte AKP’nin belediye başkan adayları. Biri kesin, diğer ikisi büyük olasılık...

Bu üç kentte, geçtiğimiz yaz ne olmuştu?

Perşembe, 19 Aralık 2013 10:37
Kemal Okuyan

Türkiye siyaset tartışıyor. Yolsuzluğu tartışmak istemiyor. Kötü. Bir yandan da iyi. Yolsuzluk kanıksandı, bir ayıp olmaktan çıktı. Kötü olan kısmı bu. Toplum başka “ayıp”lar arıyor. Ama yine de önceki günkü operasyon çok ses getirdi çünkü AKP’nin “kozmik odaları”na, mahremine girildi. Bir bakan çocuğunun evinde altı adet kasa, bir adet para sayma makinası bulundu.

Pazartesi, 30 Aralık 2013 10:43
Kemal Okuyan

Bugün pazartesi. Hafta mutlaka yeni ve bir bölümü öngörülemez gelişmelerle açılacak. Öte yandan geride bıraktığımız haftanın yarattığı dengeler var ve bu haftaya boş bir sayfa açarak girmiyoruz.

Salı, 31 Aralık 2013 11:10
Kemal Okuyan

Öncekilere benzemedi, fırtınalar eksik olmadı, acı ve hüzün de… Kayıplar verdik, yoksulluk daha fazla insanın belini büktü, işsizlik gençliğin kabusuna dönüştü. Ülkemiz gericiliğe, bağımlılığa, piyasa terörüne mahkumdu 365 gün boyunca.

Ama yine de…

2013 iyi geldi.

Hakkımızı helal ediyoruz…

Salı, 24 Aralık 2013 10:48
Kemal Okuyan

“Tayyip’in Haziran Direnişi’nin lideri olduğu”nu söylemiştik şakayla karışık. Aynı politikaları bir başka liderle uygulamaya soksaydı AKP, bu kadar büyük tepki ortaya çıkmazdı anlamında… Öte yandan Erdoğan’sız bir AKP’nin karşıdevrimci misyonunu bu denli başarıyla sürdüremeyeceği de açıktı.

Salı, 17 Aralık 2013 10:20
Kemal Okuyan

Mansur Yavaş, “CHP’den aday olmak isterim” demiş. Teklifi kabul etmiş anlayacağınız. Demek ki alan memnun, veren memnun. Demek ki, Cumhuriyet Halk Partisi Ankara ve İstanbul’u kazanmayı kafasına koymuş.

Sağcı adaylarla bu mümkün mü? Elbette mümkün.

Perşembe, 12 Aralık 2013 11:01
Kemal Okuyan

İstanbul soğuk… Ankara soğuk… İzmir soğuk… Büyük kentler soğuyunca, Türkiye soğuğu fark ediyor. Kar mizahı başlıyor, kara mizah da eksik olmuyor.

Van’da ise, soğuğun soğuğunda insanlık yerlerde sürünüyor.

Salı, 03 Aralık 2013 10:42
Kemal Okuyan

- AKP yolun sonuna geldi mi, yoksa bu virajı da alıp bir 5-10 yılı daha götürür mü?
- Emekçi halka ve sola bağlı…
- Tamam canım ama ben onu sormuyorum, yani normalde ne olur?
- Normali halkın Haziran’da başladığı işi bitirmesi ve bu kabusa son vermesidir.
- Kalır diyorsun yani bu adamlar?

Pazar, 29 Aralık 2013 10:21
Kemal Okuyan

Analiz filan yok bugün, doğrudan dümdüz söylemenin zamanı geldi.

“Sağ bitti” deyince sağcılardan çok solcular itiraz ediyor. Vay efendim, solun gücünü çok abartıyormuşuz, Türkiye toplumu sağda duruyormuş, siyasi alanı sağ belirliyormuş.

Salı, 26 Kasım 2013 10:31
Kemal Okuyan

Zaman gazetesi, “dershanelerin kapatılması”ndan yana olanların açıklamalarını kocaman kocaman haber yapıyor. Öyle ki, TKP’nin KESK’in haberleri hiç bu kadar geniş ve çarpıtılmadan yer bulmamıştı Cemaat’in yayın organlarında.

Çarşamba, 13 Kasım 2013 10:33
Kemal Okuyan

AKP’nin elde edebileceğinden, “hak ettiği”nden fazlasını istediğini, Türkiye’nin bunu asla kabullenmeyeceğini yazıp duruyoruz. Bundan ibaret değil… AKP’nin çok ama çok büyük bir sorunu daha var: Kadrolaşma!

Salı, 12 Kasım 2013 10:43
Kemal Okuyan

Türkiye’nin gündeminde gericilik var. Türkiye’nin gündeminde ABD emperyalizmi var. Türkiye’nin gündeminde baskı ve zorbalık var.

Bütün bunlarla, Türkiye’de hüküm süren burjuva diktatörlüğü arasındaki bağ bizim açımızdan açık. Ayrıca bu gündemlere “sınıf perspektifi” ile yaklaşılması gerektiğini söylüyor ve bu doğrultuda elimizden geleni yapıyoruz.

Cuma, 08 Kasım 2013 12:19
Kemal Okuyan

Çıkış hazırlıklarımız sürerken, bazı yazarlarımıza “TKP’nin gazetesi, ne işin var ki soL’da” diye fısıldanmış, hatta “orada değil, şurada yaz” denmişti. Kimse oralı olmadı.

Çarşamba, 27 Kasım 2013 10:30
Kemal Okuyan

Her şey yine kitabına uygun gelişmeye başladı. Suriye’de Esad’ı gerici koalisyonun silah gücüyle devirme planının suya düşmesiyle birlikte ABD’nin bölge politikalarında ciddi bir değişikliğe gideceği belliydi.

Aslında burada “ciddi” vurgusunu gerektiren ne varsa Türkiye ile ilgili…

Pages