362 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Salı, 11 Aralık 2012 19:18
İslami oteller kendilerini diğer otellerden ayırmak için yıldız yerine hilalle derecelendirilecek. Bu kapsamda Türkiye'deki Caprice otel 7 hilal alırken, yapacağı yeni otelde 24 saat Kuran okunacağını duyurdu.

AA'ya konuşan Evrensel Hilal Standartları Merkezi Başkanı Prof. Dato İsmail İbrahim, İslami standartlarda otelcilik ve helal damgası konusunda bilgi verdi.

Pazartesi, 03 Aralık 2012 16:25
Eğitim Sen Genel Başkanı Ünsal Yıldız, 5 Aralık’ta eğitim emekçilerinin sivil itaatsizlikte bulunarak işyerlerine eşofmanlarla gideceklerini duyurdu.

Eğitim Sen Genel Başkanı Ünsal Yıldız, 5 Aralık’ta yapacakları sivil itaatsizlik eylemine ilişkin bir basın toplantısı yaptı.

AKP’nin eğitim alanındaki politikalarının eleştirildiği açıklamada, 4+4+4 düzenlemesi ile yeni "zorunlu seçmeli" din dersleri getirilerek belli bir inanç grubunun değerleri tüm topluma dayatılmaya devam edildiği belirtildi.

Çarşamba, 05 Aralık 2012 11:25
Milli Eğitim Bakanlığ (MEB), Eğitim Sen'in 5 Aralık eşofman eylemi nedeniyle eşofmanla basın toplantısına Eğitim Sen Genel Başkanı Ünsal Yıldız ve Merkez Basın Yayın Sekreteri Tuğrul Culfa'nın eşofmanlı fotoğrafını sansürledi.

Eğitim Sen'in eğitimde dinsel dimgelere karşı eşofmanla okula gitme kararını duyurduğu basın açıklaması, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından sansürlendi.

Eğitim Sen Genel Başkanı Ünsal Yıldız ve Merkez Basın Yayın Sekreteri Tuğrul Culfa'nın eşofmanlı fotoğrafı MEB sansürüne takıldı.

Çarşamba, 12 Aralık 2012 19:54
Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, halkı kentsel dönüşüm projelerine ikna etmenin yollarını gazetecilerle birlikte arayacak. Yıldız Teknik Üniversitesi’nde yapılacak sempozyumda AKP’liler ve gazeteciler söz alarak kentsel dönüşümü anlatacak.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, tarihi yapıların, yaşam alanlarının talan edildiği kentsel dönüşüm uygulamalarıyla ilgili gazetecilerle birlikte “ikna” toplantısı gerçekleştiriyor. 14 Aralık’ta Yıldız Teknik Üniversitesi Beşiktaş Kampusu’nda yapılacak toplantının amacı kentsel dönüşüme karşı gösterilen tepkileri azaltmayı ve ikna edilirliği artırmayı barındırıyor.

Pazar, 16 Aralık 2012 17:18
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Müsteşarı Metin Kilci'nin "Ocak'ta elektrik ve doğalgaza zam gerektirecek bir baskı öngörmüyoruz" şeklindeki açıklamalarına ilişkin konuşan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Kilci'nin kendisine "ben zam yok demedim" dediğini söyledi.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Müsteşarı Metin Kilci'nin elektrik ve doğalgaza zam yapılmayacağına ilişkin açıklamalarına Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız'dan yalanlama geldi.

Cumartesi, 08 Aralık 2012 14:00
AKP'li Esenler Belediyesi ve Yıldız Teknik Üniversitesi işbirliğiyle yürütülen "Anne Üniversitesi" projesi ilk mezunlarını verecek. Kadını anneliğe indirgeyen bir anlayışın ürünü olarak ortaya çıkan "üniversite"nin tanıtım broşüründe aile içi şiddetten kadının da sorumlu olduğuna ilişkin ifadeler yer alıyor.

Yıldız Teknik Üniversitesi ve AKP’li Esenler Belediyesi tarafından gerçekleştirilen, 13 Ekim’de başlayan “Anne Üniversitesi” projesi bugün ilk mezunlarını verecek. Katılımcı annelere 8 hafta boyunca toplam 48 saat toplum, iletişim becerileri, girişimcilik, çevre bilinci ve sağlık bilgisi ile eğitimde ailenin rolü ve ev ekonomisi dersleri verildi.

Salı, 04 Aralık 2012 13:25
Erzurum Atatürk Üniversite’sinde ülkücü bir grubun Kürt öğrencilere saldırması sonucunda 4 öğrenci yaralandı.

ANF’nin haberine göre, Erzurum Atatürk Üniversite’sinde okuyan Kürt öğrencilere, ülkücü grup saldırdı. Saldırı sonucunda 4 öğrenci ağır yaralandı. Kampüs içerisinde yapılan saldırı sırasında olay yerine gelen polisler saldırgan grup yerine Kürt öğrencilerine biber gazıyla müdahale eti.

Salı, 11 Aralık 2012 16:44
Eğitim Sen, ÜKD, DİSK, KESK ve siyasi partiler Mülkiyeliler Birliği’nde toplanarak yeni YÖK Yasa Taslağı’nı değerlendirdiler.

Eğitim-Sen'in çağrısı üzerine bir araya gelen Üniversite Konseyleri Derneği, DİSK, KESK ve siyasi partiler, yeni YÖK Yasa Taslağı’nı değerlendirdiler.

Çarşamba, 12 Aralık 2012 18:03
AKP İstanbul'da yeşil alan bırakmamaya kararlı. Taksim, Çamlıca ve Büyükada’nın ardından şimdi de Üsküdar’da bir yeşil alan cami yapılmak isteniyor.

Başbakan Erdoğan'ın cami istekleri bir yeşil alanı daha yok ediyor. Üsküdar Altunizade Mahallesi'ndeki 1150 metrekarelik alanın yaklaşık 350 metrekarelik bölümüne cami yapılmasına ilişkin imar planı tadilatı teklifi, İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi'nde oy çokluğuyla kabul edildi.

Salı, 04 Aralık 2012 16:37
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız'ın petrol ve gaz konferansına katılmak için Erbil'e yapacağı ziyaret Irak yönetiminin engeline takıldı.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız’ın, petrol ve gaz konferansına katılmak üzere yapacağı Erbil ziyareti, Bağdat yönetiminin son dakika engeline takıldı.

Hürriyet'in haberine göre Bakan Yıldız ve resmi heyeti taşıyan GAP uçağı, İstanbul Atatürk Havalimanı’nda pist başına geldiğinde Irak’ın başkentinden uçuş iznine iptal haberi geldi.

Pazartesi, 03 Aralık 2012 12:31
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in bugünkü Türkiye ziyaretinin ağırlıklı gündem maddesini ekonomi ve Suriye konuları oluşturacak.

AA'nın haberine göre Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Rusya Federasyonu Devlet Başkanı Vladimir Putin ile Başbakanlık Ofisi'nde görüşecek.

Görüşmenin ardından 3. Üst Düzey İşbirliği Konseyi Toplantısı yapılacak. Erdoğan ile Putin, daha sonra ortak basın toplantısı düzenleyecek.

Salı, 11 Aralık 2012 15:38
Niğde'de patatesleri ayıklamaya giden işçileri taşıyan minibüsün devrilmesi sonucu meydana gelen kazada, 11 kişi yaralandı.

DHA'nın haberine göre Niğde'nin Kayırlı Beldesi yakınlarında, depolardaki patatesleri ayıklamaya giden işçileri taşıyan minibüsün devrilmesi sonucu meydana gelen kazada, 11 kişi yaralandı.

Pazar, 30 Aralık 2012 17:38
Karaburun Bilim Kongresi Düzenleme Kurulu yayınladığı bildiriyle ODTÜ'lü öğrenci ve akademisyenlere teşekkür etti. Kurul ODTÜ'yü kınayan üniversite yönetimlerine tepki gösterilirken, ODTÜ'nün yanında yer alan akademisyen ve öğrencilere ise destek verdi.

Karaburun Bilim Kongresi Düzenleme Kurulu bir bildiri yayınlayarak ODTÜ'lü öğrenci ve akademisyenler ile birlikte ODTÜ'ye destek veren Galatasaray Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi, İstanbul Teknik Üniversitesi, Marmara Üniversitesi, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi, Yıldız Teknik Üniversitesi öğretim elemanları ve öğrencilerini selamladı.

Salı, 25 Aralık 2012 23:03
Recep Tayyip Erdoğan, ODTÜ’de polisin öğrencilere saldırmasıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Tunus başbakanıyla ortak bir basın toplantısı yapan Recep Tayyip Erdoğan, ODTÜ’de yaşanan olaylarla ilgili açıklamalarda bulundu.

Görevlerini yapmış olmaları nedeniyle emniyet güçlerini kutladığını belirten Erdoğan şunları söyledi:

Cuma, 21 Aralık 2012 19:12
Boğaziçi Üniversitesi’nden 134 öğretim üyesi ODTÜ’deki polis şiddetini kınayan bir metin yayınladı.

Boğaziçi Üniversitesi Öğretim Üyeleri, ODTÜ'deki polis saldırısını kınadı.

Konuya ilişkin yapılan açıklama ve metnin imzacıları şöyle:

Pages