64 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Pazar, 16 Aralık 2012 12:46
Fidel Castro, Venezuela Devlet Başkanı Hugo Chavez'i, ameliyatından sonra, ziyaret etti.

Fidel Castro'nun Küba'da kanser ameliyatı olan Hugo Chavez'i ziyaret ettiği öğrenildi.

Bilim ve Teknoloji Bakanı Jorge Arreaza, Chavez'in ameliyatı sonrası Castro tarafından ziyaret edildiğini belirtirken, Chavez'in, ameliyattan sonra durumunun iyiye gittiğini söyledi.

Cumartesi, 15 Aralık 2012 21:15
Küba'da kanser ameliyatı olan Venezuela lideri Hugo Chavez'in durumunun iyiye gettiği belirtiliyor.

Venezuela İletişim Bakanı olan Ernesto Villegas, Chavez'in bir yıl içindeki dördüncü kanser ameliyatını "memnuniyet verici biçimde" atlattığını söyledi. Daha önce Chavez'in ameliyat sırasında geçirdiği kanamanın durdurulduğu açıklanmıştı.

Pazar, 23 Aralık 2012 13:07
Venezuela Devlet Başkanı Hugo Chavez'in Küba'da olduğu ameliyattan sonra oluşan komplikasyonlarda iyileşme görüldüğü ve sağlık durumunun istikrarlı olduğu açıklandı

AA'nın haberine göre, Venezuela Devlet Başkanı Yardımcısı Nicolas Maduro, Yaracuy eyaletinde seçmenlere yaptığı konuşmada, Chavez’in durumunun her geçen gün daha iyiye gittiğini ve Küba’da en iyi tedaviyi gördüğünü söyledi.

Pazartesi, 31 Aralık 2012 23:22
Chavez’in sağlık durumu ile ilgili açıklamalarda bulunan yardımcısı Nicolas Maduro, “fiziksel ve zihinsel gücü sayesinde” Venezuela Devlet Başkanı’nın hastalığı ile mücadele ettiğini söyledi.

Venezuela Devlet Başkanı Hugo Chavez'i tedavi gördüğü Küba'da ziyaret eden yardımcısı Nicolas Maduro, Chavez’in sağlık durumu ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Salı, 18 Aralık 2012 20:37
Brezilya Dışişleri Bakanı Antonio Patriota, Venezuela Devlet Başkanı Hugo Chavez'in kanser ameliyatı sonrasında sağlık durumunun iyiye gittiğini açıkladı.

Brezilya Dışişleri Bakanı Patriota, Chavez'in sağlık durumunu günlük olarak takip ettiğini ve durumunun iyiye gittiğini dile getirdi.

Pazar, 09 Aralık 2012 11:55
Venezuela Devlet Başkanı Hugo Chavez, yaptığı televizyon konuşmasında vücudunda tekrardan kötü huylu kanser hücrelerine rastlandığını açıklarken, bunun için Küba’ya ameliyat olmaya gideceğini duyurdu.

Uzun süre kanserle mücadele eden ve geçtiğimiz Temmuz ayında kanseri yendiğini açıklayan Hugo Chavez, yaptığı açıklamada vücudunda yeniden kanserli hücreye rastlandığını söyledi.

Ameliyat için Küba’ya gideceğini belirten Chavez, sağlığının kötüleşmesi durumunda Dışişleri Bakanı Nicolas Maduro'nun görevini vekâleten yürüteceğini söyledi.

Salı, 25 Aralık 2012 12:28
Küba'da yeniden ameliyat olan Hugo Chavez'in durumu iyiye gidiyor. Chavez'in sağlık durumuna ilişkin konuşan Venezuela Devlet Başkanı Yardımcısı Nicolas Maduro, Chavez'in ameliyat sonrası ayağa kalktığını söyledi.

Venezuela Devlet Başkanı Yardımcısı Nicolas Maduro, Chavez'in ameliyattan sonra ayağa kalktığını ve yürüdüğünü söyledi. Devlet televizyonuna konuşan Maduro, dün akşam Chavez ile 20 dakika kadar süren bir telefon görüşmesi yaptığını belirtti.

Çarşamba, 12 Aralık 2012 13:03
Venezuela Devlet Başkanı Hugo Chavez, tekrarlayan kanser hastalığı nedeniyle Küba'da altı saat süren bir ameliyat geçirdi. Devlet Başkanı Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Nicolas Maduro, ameliyatın başarıyla tamamlandığını duyurdu.

Yeniden kansere yakalanan Chavez, Küba’da dördüncü kez kanser ameliyatı geçirdi.

Çarşamba, 26 Aralık 2012 15:31
Türkiye’de Suriye karşıtı yayın çizgisine sahip ana akım ve yandaş basın, Suriye ile ilgili yalan ve çarpıtma dolu haberlerine doymuyor. Bugün basına yansıyan haberlerde Esad’ın Venezuela’dan sığınma istediği iddiasının "doğrulandığı" iddia edildi ancak iddianın nasıl doğrulandığı anlaşılamadı.

Daha önce Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad’ın Venezuela hükümetine bir mektup göndererek sığınma talebinde bulunduğu iddiaları ortaya atılmış ve bu iddialar Türkiye basınında da epeyce ilgi görmüştü. Suriye’de yapılan açıklamada ise iddialar yalanlanmıştı.

Pazartesi, 10 Aralık 2012 19:21
Üç kıtadan 10 komünist parti tarafından yıllık olarak yayımlanan International Communist Review’un (Uluslararası Komünist Dergi) 3. sayısı yayımlandı.

2009 yılında İstanbul’da yapılan toplantıda karar altına alındıktan sonra 10 komünist partinin ortak yayını olarak okurlarla buluşan International Communist Review’un (Uluslararası Komünist Dergi – ICR) üçüncü sayısı yayımlandı.

icr3.jpg3. sayının konusu işçi sınıfı

Salı, 18 Aralık 2012 13:52
Gözde Kök

Gözde Kök'ün “O iş o kadar kolay değil!” başlıklı köşe yazısı 18 Aralık 2012 Salı tarihli soL Gazetesi'nde yayımlanmıştır.

Cuma, 14 Aralık 2012 00:20
İlk kez Haziran 2011'de kanser teşhisi konulan Chávez, aynı yıl ilk ameliyatını Küba'da olmuştu. Şubat ayında tekrar ameliyat olan Chávez, Küba'da gördüğü kemoterapi ve radyoterapinin ardından kanserden tamamen kurtulduğunu seçimlerden önce Ekim ayında açıklamıştı.

27 Kasım günü Chávez, Ulusal Meclis’ten tedavi olmak için Havana’ya gitme izni istemişti. 9 Aralık günü Ulusal radyo ve televizyona yaptığı konuşmasında da vücudunda tekrar kanser hücresine rastlanıldığını açıkladı.

Pazar, 09 Aralık 2012 12:50
Kemal Okuyan

Kemal Okuyan'ın “Beşer, Hugo, Aleksandr ve Fatih Alaylı” başlıklı köşe yazısı 9 Aralık 2012 Pazar tarihli soL Gazetesi'nde yayımlanmıştır.

Pazar, 30 Aralık 2012 19:00
Kemal Okuyan

Kemal Okuyan'ın "Arkadaş deli mi?" başlıklı yazısı 30 Aralık 2012 Pazar tarihli soL Gazetesi'nde yayımlanmıştır.

Türkiye’nin diplomaside gerçek bir “bela” haline geldiğini kabul etmek gerekiyor.

Cumartesi, 01 Aralık 2012 13:51
Newsweek dergisinin değerlendirmesinde Türkiye kadın haklarında 87. sırada yer alıyor.

Newsweek dergisi Dünyada Kadın ekinde, kadın hakları konusunda kapsamlı bir değerlendirme yayınladı.

Sağlık, eğitim, ekonomik ve hukuksal veriler üzerinden yapılan değerlendirmede Türkiye 132 ülke arasında 87. sırada yer aldı. 100 üzerinden 56.2 puan alan Türkiye Gabon, Zimbabwe, Gambia ve Madagaskar gibi Afrika ülkelerinin gerisinde kaldı.

Pages