414 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Çarşamba, 26 Aralık 2012 19:12
ODTÜ’de yaşanan saldırıların ardından ortaya çıkan onlarca komik açıklamaya bir yenisi daha eklendi. Türk Hava Kurumu Üniversitesi Rektörü, “Göktürk 2’yi beğenmeyenler, Göktürk 3’ü yapsın, terör estirmesin” dedi.

ODTÜ protestosunun uzaya uydu gönderilmesi nedeniyle yapıldığının iddia edilmesinin ardından, bir komik ve skandal açıklama da Türk Hava Kurumu Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Ünsal Ban’dan geldi.

Perşembe, 20 Aralık 2012 18:43
Başbakan Erdoğan, Birgün gazetesinin yeni yazarlarının katılımına ilişkin yaptığı tanıtım reklamına tazminat davası açtı.

Birgün gazetesinin yeni yazarlarını tanıtmak amacıyla ilk sayfasında yayınladığı reklama Başbakan Erdoğan'ın kişilik haklarını zedelendiği gerekçesiyle dava açıldı.

Çarşamba, 19 Aralık 2012 16:37
Müslüman Kardeşler örgütünün Katar’da yaşayan şeyhi Yusuf el Karadavi, Suriye’deki çatışmalara “çözüm” buldu: Esad yanlılarını ayrım gözetmeden öldürün, nasılsa suçluyla suçsuz ahirette ayrılır!

Müslüman Kardeşler örgütünün ideolojik önderlerinden Yusuf el Karadavi, El Cezire’de yayınlanan programında Suriye’yle ilgili kan donduran sözler sarf etti. Esad yanlısı herkesin ayrım gözetilmeksizin “öldürülmesinin caiz olduğunu” savunan Karadavi, “masum olanların nasılsa ahirette hakkının verileceğini” söyledi.

Perşembe, 20 Aralık 2012 14:46
Ali Rıza Aydın

Ali Rıza Aydın'ın “AKP ve başkanlık sistemi” başlıklı köşe yazısı 20 Aralık 2012 Perşembe tarihli soL Gazetesi'nde yayımlanmıştır.

Cuma, 14 Aralık 2012 18:03
Ahmet Altan ve Yasemin Çongar’ın Taraf’tan istifa etmesi bugünün en çok tartışılan konusu oldu. Gazete tarafından yapılan açıklamada Taraf’ın yayın hayatına devam edeceği söylenmesine rağmen genel kanı Altan’ın olmadığı bir Taraf’ın ömrünü doldurduğu yönünde.

2007 yılında yayın hayatına başlayan Taraf için söylenecek çok şey var elbette. Bunlardan ilki Taraf’ın herhangi bir gazete olmadığı, belki bir gazete bile olmadığı… Taraf, Türkiye’nin çok kritik bir sürecinde görevini yerine getirmesi için tasarlanan bir operasyon aygıtıydı ve bunu çok iyi başardı.

Pazartesi, 10 Aralık 2012 23:10
Star gazetesinden Mustafa Karaalioğlu bugünkü yazısında AKP döneminde medya düzeninin değişmesine ve yandaş medyanın kapladığı hacmin artmasına rağmen hala büyük şirketlerin reklam politikasının değişmediğinden yakındı ve daha fazla reklam istedi.

AKP döneminde anaakım medyada yaşanan büyük dönüşüm, hükümete yakın medya odaklarının da büyümesini sağladı. Bunlardan birisi olan Star gazetesinin yazarlarından Mustafa Karaalioğlu, bugünkü yazısında değişen medya düzeninden bahsetti.

Salı, 25 Aralık 2012 12:43
Gözde Kök

Gözde Kök'ün “Kübalı gençlerin regeton merakı üzerine” başlıklı yazısı 25 Aralık 2012 Salı tarihli soL Gazetesi'nde yayımlanmıştır.

Cumartesi, 22 Aralık 2012 23:36
DEİK Genel Kurulu’nda konuşan Tayyip Erdoğan’ın gündeminde yine ODTÜ’de protesto edilmesi vardı. Öğrenciler arasında terör gruplarıyla ilişkili insanlar olduğu iddiasını yenileyen Erdoğan, öğrencilere destek veren ODTÜ’lü akademisyenlere de “Bize böyle hocalar lazım değil” diye seslendi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ODTÜ'lü öğrencilerin sorgusunun sürdüğü sırada DEİK Genel Kurulu'nda yaptığı konuşmasında ODTÜ'deki olaylara tekrar değindi.

Perşembe, 13 Aralık 2012 13:07
Suriye Ulusal Koalisyonu lideri Muaz El Hatib, ABD’nin El Nusra Cephesi’nin terör örgütü listesine alınması kararını yeniden gözden geçirmesi gerektiğini söyledi.

Russia Today'in haberine göre, Suriye’de muhaliflerin yeni çatı örgütü Suriye Ulusal Koalisyonu lideri Muaz El Hatib, ABD’nin EL Kaide bağlantılı El Nusra Cephesi’ni terör örgütü listesine alması kararını “yeniden değerlendirmesi” gerektiğini söyledi.

Pazartesi, 10 Aralık 2012 19:21
Üç kıtadan 10 komünist parti tarafından yıllık olarak yayımlanan International Communist Review’un (Uluslararası Komünist Dergi) 3. sayısı yayımlandı.

2009 yılında İstanbul’da yapılan toplantıda karar altına alındıktan sonra 10 komünist partinin ortak yayını olarak okurlarla buluşan International Communist Review’un (Uluslararası Komünist Dergi – ICR) üçüncü sayısı yayımlandı.

icr3.jpg3. sayının konusu işçi sınıfı

Perşembe, 06 Aralık 2012 12:09
Milli Eğitim Bakanlığı'nın Alo 147 hattına gelen ihbarların değerlendirilmesi sonucu bugüne kadar ülke genelinde 500 öğretmen ve okul yöneticisi hakkında soruşturma ve inceleme başlatıldı.

muhalifgazete.com'un haberine göre Milli Eğitim Bakanlığı, öğrencilerin, öğretmenlerin ve velilerin “talep, şikâyet, görüş, öneri ve ihbar”larını bakanlıkla paylaşabilmesi için 1 Mart’ta Alo 147 şikâyet hattını açtı. Eğitim-Sen yetkililerinin aktardığı bilgiye göre, Alo 147 zamanla “ideolojik olarak kelle alma sistemine” döndü.

Cumartesi, 15 Aralık 2012 12:59
Sinan Sönmez

Sinan Sönmez'in "Neo-liberal tarikat ve devlet" başlıklı köşe yazısı 15 Aralık 2012 Cumartesi tarihli soL Gazetesi'nde yayımlanmıştır.

Pazar, 09 Aralık 2012 14:56
Barış Derneği yayınladığı basın açıklamasıyla Nobel Barış Ödülü'nün Avrupa Birliği'ne verilmesine tepki gösteri. Açıklamada, "Avrupa Birliği, savaş karşıtı olmak bir yana savaş suçlusudur" denildi.

Barış Derneği Nobel Barış Ödülü'nün Avrupa Birliği'ne verilmesine tepki gösterdi. Dernek tarafından yapılan açıklamada "Avrupa Birliği, savaş karşıtı olmak bir yana savaş suçlusudur" denildi.

Cumartesi, 29 Aralık 2012 13:37
Kemal Okuyan

Kemal Okuyan'ın "Erdoğan’ın gençleri, Erdoğan’ın üniversiteleri..." başlıklı yazısı 29 Aralık 2012 Cumartesi tarihli soL Gazetesi'nde yayımlanmıştır.

Bildiriler, açıklamalar ardı ardına geliyor. Herkes gençliği ve üniversiteleri temsil derdinde… Rektörlük yalakalık ilanı mı verdi, hemen ardından güçlü bir ses yükseliyor: “Biz üniversite olarak öyle düşünmüyoruz.”

Çarşamba, 26 Aralık 2012 12:41
Emrah Kartal

Emrah Kartal'ın “SYRIZA heyetinin Brezilya'ya gitmesine gerek var mıydı?” başlıklı yazısı 26 Aralık 2012 Çarşamba tarihli soL Gazetesi'nde yayımlanmıştır.

Pages