287 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Cumartesi, 22 Aralık 2012 13:57
Sinan Sönmez

Sinan Sönmez'in "Tek bir kare fotoğraf" başlıklı yazısı 22 Aralık 2012 Cumartesi tarihli soL Gazetesi'nde yayımlanmıştır.

Salı, 18 Aralık 2012 22:55
Bugün Başbakan Erdoğan'ın ODTÜ'ye gelmesi üzerine okula binlerce polis girdi. Öğrencilere sabahtan itibaren gaz bombaları ile saldırıldı. Günün sonunda elimize ulaşan bir fotoğraf ise her şeyi özetler nitelikte...

Erdoğan'ın ODTÜ'ye bir polis ordusu ile gelmesi ve okulda yaşananlar bugünün en çok konuşulan konusuydu. Öğrencilerin Erdoğan'ı protesto etmesine karşılık polisler sabahtan itibaren ODTÜ'yü gaza boğdular. Bir çok öğrenci yaralandı.

Perşembe, 06 Aralık 2012 18:31
Kocaeli Üniversitesi'nde yeni YÖK yasa tasarısına karşı imza toplayan Öğrenci Kolektifleri'nin standına Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Üyesi bir grup tarafından saldırı gerçekleştirildi. Saldırıyı gerçekleştirenlerden çember sakallı, sarıklı bir şahıs özel güvenlik şefi eşliğinde yol ortasında namaz kıldı.

Dün Kocaeli Üniversitesi’nde Anadolu Gençlik Derneği (AGD) üyesi bir grup, yeni YÖK yasa tasarısına karşı imza toplayan Öğrenci Kolektifleri’nin standına demir ve çivili sopalarla saldırdı. “Üniversiteyi camiye çevireceğiz” diyen yaklaşık 30 kişilik grubun saldırısında Öğrenci Kolektifleri üyesi öğrenciler yaralandı.

Pazartesi, 24 Aralık 2012 17:25
Siirt’te bir ailenin evinin cinler tarafından yakıldığı şeklindeki akıl dışı haberlere Sabah gazetesinden fotoğraf galerili bir haberle destek geldi.

Son günlerde medyaya yansıyan akıl dışı cin haberlerine Sabah gazetesinden aynı şekilde destek geldi.

Siirt’te bir ailenin evinin 300 kere yandığı ve olayın failinin “cinler olduğunu” ileri sürdüğü, Siirt müftüsünün de durumu onayladığını içeren haberler geçtiğimiz günlerde basına yansıdı.

Çarşamba, 26 Aralık 2012 12:58
ODTÜ’deki yaşanan olayların ardından rektörlerin utanç bildirisine imza atan Galatasaray Üniversitesi Rektörü bugün yapılacak eylemle protesto edilecekken, üniversite yönetimi bugüne özel TC kimlik no ve fotoğraf kontrolü yapıyor. Öğrenciler tepkili.

ODTÜ ile ilgili rektörlerin utanç bildirisine imza atan üniversitelerde tepki eylemleri sürüyor. Dün Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nin ardından bugün Galatasaray Üniversitesi’nde eylem var.

Eylem öncesi bu sabah okulda yaşananlar ise Erdoğan’ın rektörlerinin icraatlarına yeni bir örnek oluşturdu.

Perşembe, 06 Aralık 2012 00:40
The New York Post’un manşetine taşıdığı bir fotoğraf bugün dünyanın en çok konuşulan konularından birisi oldu. Tiraj uğruna gazetecilik ahlakının çiğnenmesinden, fotoğrafı çeken kişinin ölmek üzere olan adama neden yardım etmediğine kadar bir dizi tartışma yapıldı...

The New York Post’un manşetine taşıdığı bir fotoğraf bugün dünyanın en çok konuşulan konularından birisi oldu. Tiraj uğruna gazetecilik ahlakının çiğnenmesinden, fotoğrafı çeken kişinin ölmek üzere olan adama neden yardım etmediğine kadar bir dizi tartışma yapıldı. Oysa meselenin Türkiye’yi de kesen önemli birkaç noktası daha var.

Cumartesi, 01 Aralık 2012 21:56
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan 5. Türk Arap İşbirliği Forumu toplantısında Filistin bayrağı şeklinde hazırlanmış bir pastayı Suudi Arabistanlı bakanla birlikte kesti. ABD'nin bölgedeki en yakın iki müttefiki "Filistin pastalı" görüntüleri ile oldukça manidar bir fotoğraf verdiler.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan 5. Türk Arap İşbirliği Forumu toplantısında Filistin bayrağı şeklinde hazırlanmış bir pastayı Suudi Arabistanlı bakanla birlikte kesti. Erdoğan'ın kesilen pastayı Filistin'in yıllardır verdiği mücadele karşısında her zaman ABD ve İsrail'in yanında yer almış Suudi Bakan'a elleriyle yedirmesi ise oldukça manidar kareler ortaya çıkardı.

Çarşamba, 12 Aralık 2012 23:27
MHP lideri Devlet Bahçeli'nin Somalili bir genç ile çekildiği fotoğrafa getirdiği yorum bugün sosyal medyanın en çok tartışılan konularından birisi oldu. Bahçeli o fotoğrafı MHP'nin "ırkçı olmadığının" kanıtı kanıt olarak yorumladı.

Habertürk gazetesinin Devlet Bahçeli ile ilgili haberi bugün sosyal medyada tartışılan konulardan birisi oldu. Haberde Bahçeli Somalili bir genç ile birlikte görülüyor. Bahçeli'ye göre bu fotoğraf MHP'nin ırkçı olmadığının kanıtı.

Haber Habertürk gazetesinde şu şekilde yer alıyor:

Perşembe, 27 Aralık 2012 21:45
ODTÜ'de Başbakan Erdoğan'ı protesto eden öğrenciler için "bir grup marjinal" ifadesini kullananlara bugün en güzel cevap ODTÜ'den geldi. Binlerce ODTÜ'lü Devrim Stadyumu'nu doldururken, İstanbul Üniversitesi önündeki bir grup marjinal öğrenci ise ODTÜ'lüleri kınadı!

Erdoğan, AKP'li yetkililer ve AKP yandaşı rektörler ODTÜ'de Başbakan'ı protesto eden öğrencileri küçük bir grup gibi göstermek için bir haftadır çabalıyorlar. Öğrencilerin ne teröristliği kaldı ne marjinalliği...

Perşembe, 13 Aralık 2012 17:49
Suriyeli muhalifler, Suriye ordusunun muhtelif bölgelerde kimyasal silah kullandığını iddia etti. İddianın üzerine atlayan yandaş basın, 2009’da İsrail’in Gazze saldırısında fosfor bombası kullandığını gösteren fotoğrafları Suriye’de çekilmiş gibi servis etti.

Bugün “Suriye Genel Devrim Konseyi” (SRGC) adlı muhalif yapılanma, Suriye ordusunun ülkenin muhtelif yerlerinde fosfor bombası kullandığını iddia eden bir açıklama yaptı.

Çarşamba, 26 Aralık 2012 00:25
Kocaeli Üniversitesi'nde YÖK yasa tasarısını protesto etmek isteyen öğrencilere polis saldırdı. 10'un üzerinde öğrenci gözaltına alındı.

YÖK yasa tasarısını protesto etmek için yemekhane önünde toplanan öğrenciler, rektörlüğe yürüyerek basın açıklaması yapmak istedi.

ÖGB barikatıyla karşılaşan öğrenciler, barikatı aşarak yürüyüşe geçti. Öğrenciler bir süre yürüdükten sonra ÖGB ve çevik kuvvet saldırısıyla karşılaştı.

Pazar, 02 Aralık 2012 16:10
Uludere Alt Komisyonu Başkanı AKP’li Şener, ''Önceki operasyonlarda emri kim verdiyse, Uludere'de de o vermiştir. Bizim 'mehmet tetiği çekmiştir, hüseyin ateş etmiştir' gibi fantezi yapacak halimiz yok'' dedi.

TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu bünyesindeki alt komisyon, bu ayın 15'inde çalışmalarını tamamlayarak, raporunu üst komisyona sunacak. Yazımı devam eden raporla ilgili soruları yanıtlayan Uludere Alt Komisyonu Başkanı AKP Ordu Milletvekili İhsan Şener, raporun 60 ile 80 sayfa arasında olacağını söyledi.

Çarşamba, 26 Aralık 2012 18:42
Ahmet Özal bugün Turgut Özal’ın ölümüyle ilgili bir basın toplantısı daha düzenledi. Oğul Özal, toplantıda babasının öldürüldüğü ile ilgili kuşkulara işaret ettiğini savunduğu bazı fotoğraflar gösterdi. Ancak fotoğrafların aslı Ahmet Özal’ı yalanladı.

Ahmet Özal bugün bir kez daha basının karşısına çıkarak Turgut Özal’ın öldürüldüğü ile ilgili iddialarını yineledi. Adli Tıp Kurumu tarafından yayımlanan raporun güvenilir olmadığını savunan Özal, "Adli Tıp Kurumu'nun teknik bulguları sadece ihtisas kurumunun elinde olmamalı. Yurtiçi yurtdışında teknik uzmanlara da inceletilmeli. Bir teknik bilgi nasıl olur da oylanabilir" diye konuştu.

Salı, 25 Aralık 2012 15:16
El Cezire çalışanları, kanalın Doha’daki merkezinde bir eylem gerçekleştirdi. Kanalın yayın politikasını protesto eden bazı çalışanlar, kanala “neden gerçekleri söylemiyorsun” diye sordu.

Katar merkezli yayın organı El Cezire’nin haber spikerlerinden biri olan Rula İbrahim, geçtiğimiz hafta sonu Facebook sayfasından paylaştığı bir fotoğrafla, kanala ilişkin önemli iddialar gündeme getirdi. Bir süredir El Cezire ekranlarında görünmeyen İbrahim’in paylaştığı fotoğrafta bir grup kanal çalışanı ellerinde “Neden gerçeği söylemiyorsunuz?” yazılı dövizler tutarak eylem yapıyor.

Pazar, 23 Aralık 2012 14:04
ODTÜ’de Başbakan Erdoğan’ın protesto edilmesi ile başlayan süreç AKP’nin kendisine karşı muhalefete nasıl bir hınçla saldırdığını gözler önüne sererken, öğrencilerin direnişi büyük destek gördü.

İşte ODTÜ’de yaşanan olayların gelişimi:

Pages