490 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Cumartesi, 01 Aralık 2012 18:40
Sinop'ta buluşan çevre dostları, siyasi partiler ve demokratik kitle örgütleri termik santral yapma planını ve AKP'yi protesto ettiler.

Sinop'ta AKP poltikalarına karşı KESK, DİSK, Belediye-İş, CHP, ÖDP ve TKP tarafından düzenlenen miting başladı. Çevre il ve ilçelerden de katılımın olduğu mitingde Sinoplular bölgede yapılmaya çalışılan termik ve nükleer santrallere karşı seslerini yükselttiler.

Salı, 04 Aralık 2012 16:37
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız'ın petrol ve gaz konferansına katılmak için Erbil'e yapacağı ziyaret Irak yönetiminin engeline takıldı.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız’ın, petrol ve gaz konferansına katılmak üzere yapacağı Erbil ziyareti, Bağdat yönetiminin son dakika engeline takıldı.

Hürriyet'in haberine göre Bakan Yıldız ve resmi heyeti taşıyan GAP uçağı, İstanbul Atatürk Havalimanı’nda pist başına geldiğinde Irak’ın başkentinden uçuş iznine iptal haberi geldi.

Perşembe, 06 Aralık 2012 16:13
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız'ın Erbil'e yapacağı ziyaretin Başbakan Maliki'nin son Dakka müdahalesiyle engellendiği iddia edildi.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız'ın Erbil'e yapacağı ziyaretin, Irak Dışişleri'nin iznine rağmen Irak Başbakanı Nuri el Maliki'nin son Dakka müdahalesiyle engellendiği iddia edildi.

AA'nın haberine göre Irak Meclisi'ndeki Kürdistan Listesi'nin Grup Başkanı Yardımcısı Muhsin Sadun yaptığı açıklamada şunları söyledi:

Pazar, 16 Aralık 2012 17:18
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Müsteşarı Metin Kilci'nin "Ocak'ta elektrik ve doğalgaza zam gerektirecek bir baskı öngörmüyoruz" şeklindeki açıklamalarına ilişkin konuşan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Kilci'nin kendisine "ben zam yok demedim" dediğini söyledi.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Müsteşarı Metin Kilci'nin elektrik ve doğalgaza zam yapılmayacağına ilişkin açıklamalarına Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız'dan yalanlama geldi.

Pazartesi, 17 Aralık 2012 13:51
Ankara Başsavcılığı, yoksul ailelere dağıtılan kömür alımlarında “611 milyon lira yolsuzluk yapıldığı” iddiasına ilişkin soruşturmada takipsizlik kararı verdi. Soruşturmanın bir numaralı şüphelisi dönemin Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Hilmi Güler'di.

Cumhuriyet'in haberine göre, Ankara Başsavcılığı, AKP'in "seçim yatırımı" olarak yoksul ailelere dağıttığı kömürlerin alımlarında “611 milyon lira yolsuzluk yapıldığı” iddiasına ilişkin soruşturmada takipsizlik kararı verdi. Soruşturmanın bir numaralı şüphelisi dönemin Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Hilmi Güler'di.

Cumartesi, 01 Aralık 2012 20:36
İran’ın Uluslararası Atom Enerjisi Kurumu’ndaki (UAEK) Daimi Temsilcisi Ali Asker Sultaniye, ülkesinin nükleer enerji faaliyetlerini durdurmasının söz konusu dahi edilemeyeceğini, tesislere yönelik muhtemel bir saldırının da ağır sonuçları olacağını bildirdi.

Milliyet'in haberine göre, Ali Asker Sultaniye, İran’da yayın yapan Press TV’ye verdiği demeçte, ülkesinin nükleer enerji faaliyetlerinin barışçıl olduğunu yineledi ve uranyum zenginleştirme işleminin süreceğini kaydetti. ”Uranyum zenginleştirmeyi asla durdurmayacağız.

Perşembe, 13 Aralık 2012 18:38
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Müsteşarı Metin Kilci'nin "Ocak'ta elektrik ve doğalgaza zam gerektirecek bir baskı öngörmüyoruz" açıklaması burjuva basını coşturmaya yetti. Haber "Vatandaşa müjde", "Vatandaş rahat bir nefes alacak" şeklinde sunulurken, sene başından beri yapılan fahiş zamlara değinilmedi.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Müsteşarı Metin Kilci, 1 Ocak 2013 tarihinde elektrik ve doğalgaza zam gerektirecek bir baskı öngörmediklerine ilişkin açıklaması bir çok yayın organında "Vatandaşa müjde" olarak sunuldu. Yapılan haberlerde 2012 Ocak ayından bu yana elektriğe yüzde 19, doğal gaza ise yüzde 28,5 oranında zam yapılmasına ise değinilmedi.

Cuma, 28 Aralık 2012 17:52
AKP hükümeti 2012’ye veda etmeye sayılı günler kala yeni bir özelleştirme ihalesi için kolları sıvadı. Kamu varlıklarını yok pahasına bir bir satan hükümet, 2012’nin son özelleştirmesi olan Seyitömer Termik Santrali ihalesini bugün yapacak.

Kütahya'nın Seyitömer ilçesinde bulunan Elektrik Üretim AŞ'ye ait 600 megavat gücündeki Seyitömer Termik Santrali'nin özelleştirilme ihalesi bugün yapılacak. 2012'nin son büyük ihalesine, 16 firma katılacak.

Salı, 04 Aralık 2012 14:09
AKP’li yıllarda hız kesmeden büyüyen ve Başbakan Erdoğan'ın damadı Berat Albayrak'ın üst düzey yönetici olarak görev yaptığı Çalık Holding, petrol ticaretinde sağlam adımlar ile ilerliyor.

AKP hükümetine yakınlığı ile dikkat çeken ve AKP’li yıllarda enerjiden telekomünikasyona, finanstan tekstile, inşaattan medyaya kadar birçok sektörde faaliyet göstererek hızla büyüyen Çalık Holding, son olarak uluslararası petrol ticaretine de dâhil oldu.

Cuma, 14 Aralık 2012 15:54
Dün akşam saatlerinde çevik kuvvet müdahalesi ile karşılaştıkları haberleri BEDAŞ işçilerinden bugün sevindirici haber geldi.

DİSK'e bağlı Enerji Sen'de örgütlü oldukları gerekçesiyle BEDAŞ tarafından işten çıkarılan ve taşeronlaşmaya karşı mücadele eden işçilerin 208 gündür devam eden direnişi kazanımla sonuçlandı.

Cuma, 28 Aralık 2012 21:37
2012’nin son büyük özelleştirmesi olarak anılan Seyitömer Termik Santrali ihalesi bugün yapıldı. Seyitömer ihalesini Çelik İnşaat kazanırken, özelleştirmeye karşı durmanın yurtseverlik görevi olduğunu kaydeden yapan meslek örgütleri ve sendikalar ÖİB önünde eylemleydi.

Seyitömer Termik Santralı’nın kömür sahasıyla birlikte özelleştirilmesine yönelik bugün gerçekleştirilen ihale Türk Enerji-Sen, Elektrik Mühendisleri Odası, Enerji Sanayi ve Maden Kamu Emekçileri Sendikası, Jeoloji Mühendisleri Odası ile Maden Mühendisleri Odası tarafından düzenlenecek ortak kitlesel basın açıklamasıyla protesto edildi.

Pazartesi, 17 Aralık 2012 18:55
İran Devrim muhafızları Deniz Kuvvetleri Komutanı Fadavi yaptığı açıklamada, Basra Körfezi üzerinde bilgi toplamaya çalışırken ele geçirdiklerini iddia ettikleri “Scan Eagle” tipi casus uçağının seri üretimine başladıklarını öne sürdü.

İran merkezli Press TV'nin haberine göre, İran Devrim muhafızları Deniz Kuvvetleri Komutanı Ali Fadavi, ABD’ye ait casus uçak Scan Eagle’nin seri üretimine başladıklarını duyurdu.

Cuma, 14 Aralık 2012 22:42
BEDAŞ işçileri işe iade mücadelesini son defa cuma günleri yaptıkları yürüyüşle Taksim Meydanında halay ve türkülerle kutladı.

Bugün öğle saatlerinde BEDAŞ yetkileri ile Enerji Sen Başkanı Kamil Kartal yapılan toplantıda uzlaşmaya varıldı. İşçiler 3 Ocak'tan itibaren iş başı yapacakları öğrenildi.

Pazartesi, 10 Aralık 2012 16:18
Financial Times gazetesi Kuzey Irak’ta petrol ve doğalgaz yatırımlarını mercek altına aldı. Gazetenin konuyla ilgili yayımladığı ekte Türkiye ile Kuzey Irak arasındaki gaz anlaşmasına da değinilerek, Kuzey Irak’ın Türkiye’ye yılda 10 milyar metreküp gaz ihraç edebileceği belirtildi.

Financial Times gazetesinin bugün yayımladığı “Kürdistan: Petrol ve Doğalgaz 2012” başlıklı ekte, Türkiye ile Kuzey Irak arasında devam eden gaz anlaşmalarına da değinildi.

Pazartesi, 24 Aralık 2012 12:46
İzmir ve Manisa illerinin elektriğini tedarik eden Gediz Elektrik Dağıtım'ın özelleştirilme ihalesini kazanan Elsan’ın kamu ihalelerinden yasaklı Bereket Enerji'nin grup şirketi olduğu öğrenildi.

Geçen hafta Gediz Elektrik Dağıtım'ın özelleştirilme ihalesinde en yüksek teklifi veren Elsan Şirketi’nin kamu ihalelerinden yasaklı Bereket Enerji’nin grup şirketlerinden biri olduğu ortaya çıktı. Özelleştirme İdaresi Başkanlığı’nın ise ihale şartnamesine “ihale yasaklı” şirketin girmeme şartına yer verdiği öğrenildi.

Pages