688 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Cuma, 21 Aralık 2012 12:35
ABD’nin en büyük haber ajansı AP hafta başında muhaliflerin İdlib’deki eğitim kampına girerek, kampın ÖSO’ya ait olduğunu bildirdi. Övgü dolu sözlerle medyaya servis edilen haberde bahsedilen kampın El Kaide’ye ait olduğu iki gün sonra anlaşıldı.

ABD’li Associated Press (AP) ülkesinde 1500’den fazla, dünya çapında da yine binlerce medya kuruluşuna “hizmet veren”, ana akım medyanın en büyük haber ajansları arasında yer alıyor. AP, Pazartesi günü abonelerine Suriye’nin İdlib kentinden bir haber geçti.

Cuma, 28 Aralık 2012 20:45
Devrimci Karargah davasının bugün görülen duruşmasında mahkeme tutuklu 8 sanığın tahliye taleplerini reddetti, duruşma 4 Şubat'a ertelendi.

Aralarında Hanefi Avcı'nın da bulunduğu, beş ayrı dosyanın birleştirildiği Devrimci Karargah davasında tutuklu kalan 8 sanığın tahliye talepleri reddedildi.

Salı, 04 Aralık 2012 12:24
Metin Çulhaoğlu, ölümünün 29. yılında Avcıoğlu'nun politik ve düşünsel mirasını değerlendiriyor. Çulhaoğlu, kararlı bir devrimci demokrat ve derinlikli bir düşün insanı olarak Avcıoğlu'nun, demokrasiciliğe ve liberalizme hiç yaklaşmadığını belirtiyor.

Metin Çulhaoğlu, bugün soL Portal'daki yazısında Doğan Avcıoğlu'nun politik mirasını ele alıyor. Çulhaoğlu, kararlı bir devrimci demokrat ve derinlikli bir düşünür olarak Avcıoğlu'nun, soldaki savrulmalardan hep uzak kaldığı, eğer yaşasaydı bu tutumunun devam edeceğini belirtiyor.

Perşembe, 13 Aralık 2012 23:35
PYD ile Katar'da kurulan Suriye Muhalif ve Devrimci Güçler Ulusal Koalisyonu arasındaki görüşmenin ardından, Suriye'nin Serêkaniyê ilçesine Türkiye'den giren gruplar yine saldırdı.

ANF'nin haberine göre, Suriye'nin Serêkaniyê (Ras el-Ayn) kentinde, bölgeye Türkiye'den giriş yapan 20 çeteye mensup yüzlerce silahlı kişi ile YPG güçleri arasındaki çatışmalar sürerken, Yüksek Kürt Konseyi (YKK) bu grupları kenti derhal terk etmeye çağırdı. YKK, halkın güvenliği için bütün imkanların seferber edileceğini bildirdi.

Salı, 25 Aralık 2012 13:35
Amasya Cezaevi'nde 10 Aralık 1984'te katledilen Devrimci Yol davası sanığı öğretmen Halis Bilge'nin mezarı başında yapılan anma törenine katılanların polis tarafından fişlendiği ortaya çıktı.

Tokat'ın Turhal İlçesi'nde yapılan anma törenine katılanların polis tarafından fişlendiği ortaya çıktı.

Cumartesi, 01 Aralık 2012 16:08
Kemal Okuyan

Kemal Okuyan'ın "Suriye Devrimi!" başlıklı köşe yazısı 1 Aralık 2012 Cumartesi tarihli soL Gazetesi'nde yayımlanmıştır.

Devrim ve karşı devrim her zaman iç içedir.

Bütün devrimler, kendi bünyelerinde barındırdıkları karşı devrim tehlikesiyle hesaplaşarak, onu bertaraf ederek ya da ona boyun eğerek tarihe geçmişlerdir.

Çarşamba, 05 Aralık 2012 11:08
Aydemir Güler bugünkü yazısında geçtiğimiz hafta yitirdiğimiz Şahabettin Bakırsan'ın ardından açılmak istenen "kimlik" tartışmasını ele aldı.

Aydemir Güler bugünkü yazısında, Pazar günü toprağa verdiğimiz TKP emektarlarından Şahabettin Bakırsan'ın ardından açılmak istenen "kimlik" tartışmalarını ele aldı. Güler, "Kimlik uzmanlarımızın elinde daha sade formüller var. Şahap ağabeyin Gorbaçovculuğa, partinin likidasyonuna, marksizmin-leninizmin demode ilan edilişine nasıl karşı durduğunun bir önemi yok.

Pazartesi, 17 Aralık 2012 11:41
“Dindar Kürtler BDP’ye oy veriyor” açıklamasının ardından gelen tepkiler üzerine istifa eden AKP Diyarbakır İl Başkanı Halit Advan’dan beklenen açıklama geldi: “Erdoğan’ın askeriyim.”

Başbakan Erdoğan’ın sert eleştirilerine uğrayan ve görevinden ayrılmak zorunda kalan AKP Diyarbakır İl Başkanı Halit Advan, “Ben Recep Tayyip Erdoğan'ın askeriyim, beni nerede görevlendirirse orada görev yapmaya hazırım” diye konuştu.

Cumartesi, 08 Aralık 2012 09:47
Mısır'ın başkenti Kahire'de Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi'ye diktatörlük yetkisi veren düzenlemeye ve şeriat anayasasına yönelik tepkiler devam ederken Adalet Bakanı yaptığı açıklamadan Mursi'nin referandumu ertelemeye hazır olduğunu duyurdu.

Mısır'ın başkenti Kahire'de Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi'ye diktatörlük yetkisi veren düzenlemeye ve şeriat anayasasına yönelik tepkiler devam ediyor.

Çarşamba, 05 Aralık 2012 09:27
Aydemir Güler

Şahabettin Bakırsan'ı toprağa verirken mezarı başında birkaç söz söyledim. Diğer konuşmacılar, Naciye Babalık ve Cemal Kıral'ın aklına gelip gelmediğini bilemem, sormadım da benim aklıma Şahap ağabeyin babasının Ermeni olduğu gelmedi o an!

Cuma, 07 Aralık 2012 22:16
Mısır'da Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi'ye karşı protesto gösterileri devam ediyor. Bu akşam da başkanlık sarayı önünde kalabalıklar toplanırken, dikenli tellerden oluşan barikat yer yer delindi.

Güncelleme 21:57

Ulusal Kurtuluş Cephesi lideri Muhammed el-Baradey, Muhammed Mursi'yi anayasal düzenlemeyi hemen bu gece iptal etmeye çağırırken, referandumun da "ulusal konsensüs" sağlanana kadar yapılmamasını istedi.


Güncelleme 21:21

Cuma, 07 Aralık 2012 21:53
Denizle'de geçtiğimiz hafta tutuklanan 17 üniversite öğrencisi için "Tutuklu Öğrencilerle Dayanışma İnisiyatifi" tarafından bir eylem düzenlendi.

Açlık grevleri sürecinde Pamukkale Üniversitesi kampüsünde konuyla ilgili basın açıklaması yapmak isteyen öğrencilere yönelik polis müdahalesi olmuş, 91 öğrenci gözaltına alınmış ve 40 öğrenci hakkında tutuklama kararı çıkartılmıştı.

Salı, 04 Aralık 2012 12:52
Ankara Sanat Tiyatrosu bugün 50. yaşına girdi. Tiyatronun 50. yılı dolayısıyla yazarımız Orhan Aydın, tiyatronun kurucusu Asaf Çiğiltepe’ye bir mektupla seslendi.

“Bülent Akkurt, Güner Sümer, Ayberk Çölok, Tuncer Necmioğlu, Tunca Yönder, Şevket Altuğ, Gündüz Kılıç, Işık Toprak, Togan Tigin, Yurdan Köklü ve Aysan Sümercan ile yola çıkışınız olan 1963 tarihinden bugüne onlarca usta yaratıcıya ev sahipliği, okul görevi yapan AST, bugün tam 50 yaşında.

Çarşamba, 05 Aralık 2012 14:51
‘Dışarıdaki Gazeteciler’ tüm meslektaşlarını Çağdaş Gazeteciler Derneği’nde örgütlenmeye çağırıyor.

Çağdaş Gazeteciler Derneği İstanbul Şubesi’ni yeni bir anlayışla örgütlemek için meslektaşlarını 7 Aralık Cuma günkü toplantıya davet eden Dışarıdaki Gazeteciler’in çağrı metni şöyle:

Pazar, 30 Aralık 2012 11:03
Hayata Dönüş (Tufan) operasyonu nedeniyle 29 üst düzey jandarma hakkında takipsizlik kararı veren Savcı Demirel’in gerekçesi: "11 kişinin öldüğü Tufan planı mahkumların baskıdan kurtarılması amacıyla hazırlandı" oldu.

Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu müfettişlerinin raporu ile Hayata Dönüş operasyonu ile ilgili soruşturmayı savsakladığı gerekçesiyle ceza davası açılan savcı Ali İhsan Demirel’in, mahkumlara yönelik sert müdahale öngörerek ölümlerin önünü açan Tufan planına vahim gerekçelerle takipsizlik kararı verdiği ortaya çıktı.

Pages