48 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Cuma, 30 Kasım 2012 09:45
Suriye’deki silahlı İslamcı çetelerin heykel yıkarken çekilen görüntüleri dün medyada yer aldı. Bu saldırılar ilk kez gerçekleşmiyor. İslamcı gruplar pek çok ülkede, heykel, kilise, cami, müze ayırd etmeksizin her türlü insanlık mirasına saldırıyorlar.

Dün Suriye’deki El Kaide ve ÖSO üyesi silahlı çetelerin bir heykeli yıkarken çekilen görüntüleri soL’da yer almıştı. Tekbirler eşliğinde gerçekleştirilen eylem, Türkiye, Katar, Suudi Arabistan gibi ülkelerce desteklenen radikal İslamcı grupların ilk eylemi değil.

Pazartesi, 05 Kasım 2012 13:30
Yeni Akit gazetesi yazarı Abdurrahman Dilipak, İslamcı erkeklere seslenerek, “Beyaz kadın ticaretinden uzak durun” dedi.

İslamcı yazarlardan Abdurrahman Dilipak, dün kaleme aldığı"Seviyeli ilişki" mi dediniz!” başlıklı yazısında İslamcı erkeklere seslendi ve “kadın ticaretinden uzak durun” dedi.

İşte Dilipak’ın İslamcı erkeklere tavsiye ve taktikleri:

Pazar, 18 Kasım 2012 14:41
Gazze'de 8'i çocuk 46 kişinin ölümüne yol açan saldırılarının ardından İsrail, büyük bir kara harekatına hazırlanıyor. Mısır'ın İslamcı lideri Mursi'nin İsrail karşısındaki ikircikli tutumu ise İslamcı iktidarların yürüttüğü hamasi politikanın sınırlarını bir kez daha gösterdi.

İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarında dördüncü gün geride kaldı. 8'i çocuk 46 kişinin ölümüne yol açan saldırılar sırasında Mısır yönetiminin benimsediği tutum, İslamcı hamasetin sınırlarını bir kez daha gösterdi.

Salı, 20 Kasım 2012 13:41
Suriye Ulusal Koalisyonu'nun uluslararası alanda Suriye halkının "meşru temsilcisi" olarak tanınması devam ederken, Suriye'deki islamcı gruplar, Halep'te tek taraflı olarak islam devleti ilan ederek koalisyon planlarını reddettiler.

Russia Today'in haberine göre, askeri üniformalar giymiş 13 islamcı grubun temsilcileri, bir video mesajı yayınlayarak "batının bir aracı" olarak ifade ettikleri koalisyonu reddettiklerini açıkladılar. Gruplar arasında öne çıkan El Kaide bağlantılı Jabhat al-Nusra militanları, Halep'teki bombalı saldırıların sorumlusu ve saldırıların lider grubu olarak biliniyor.

Cumartesi, 10 Kasım 2012 00:29
Mısır'daki Tahrir Meydanı'nda buluşan İslamcı grupları, "demokratları ve liberalleri" eleştirerek şeriat istedi.

Mısır'ın başkenti Kahire'nin Tahrir Meydanı'nda toplanan "İslami Grup" mensupları şeriat istedi.

Salı, 27 Kasım 2012 14:01
Mısır’ın İslamcı Cumhurbaşkanı Mursi’nin, Yüksek Yargı Konseyi hakimleri ile görüşmesinin ardından Mursi’ye firavun yetkileri tanıyan kararnamede bir değişiklik yok.

Mısır’ın Müslüman Kardeşler’e yakınlığıyla bilinen İslamcı Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi’nin kendisini ve Kurucu Meclis’i yargı denetiminden muaf tutacak düzenlemesine karşı muhalefet dört gündür eylemlerini sürdürüyor.

Cuma, 09 Kasım 2012 09:51
ABD'de David Horrowitz Freedom Center tarafından yayınlanan bir broşürde Obama yönetiminde görev yapan Müslüman Kardeşler üyeleri anlatılıyor. Broşür ayrıca, ABD ile İslamcı örgütler arasındaki ilişkileri kadrolar ve kurumlar düzeyinde ifşa ediyor.

ABD'de Yahudi lobisiyle bağlantılı bir organizasyon olan David Horrowitz Freedom Center'ın yayınladığı broşürün yazarı Frank Gaffney, bir diğer muhafazakar oluşum olan ve islamofobik özellikleriyle bilinen Center for Security Policy'nin başkanı.

Pazar, 25 Kasım 2012 20:59
Zaman gazetesi İstanbul Kitap Fuarı’na onur yazarı olarak Gülten Dayıoğlu’nun davet edilmesiyle ilgili bir haber yaptı. Fuara hep solcu yazarların davet edilmesinin tartışma yarattığını savunan gazeteye görüş aldığı İslamcı yayıncılardan da destek geldi.

Bu yıl 31. kez düzenlenen İstanbul Kitap Fuarı’na onur konuğu olarak Gülten Dayıoğlu’nun davet edilmesi Zaman Gazetesi’nin ve İslamcı yayıncıların canını sıktı. Konuya ilişkin bir haber yapan Zaman gazetesi, “İstanbul Kitap Fuarı, bugüne kadar yaptığı ‘onur yazarı’ seçimiyle hep tartışılageldi.

Pazar, 25 Kasım 2012 20:29
Ras el Ayn'da Kürtlerin silahlı gücü YPG ile çatışan ve iki günlük ateşkes sonunda kenti terk etmeleri istenen İslamcı çeteler bölgeyi terk etmeye başladı.

ANF'nin haberine göre, Serêkaniyê'de (Ras el Ayn) YPG güçlerinin çetecilerin ilçeyi terk etmesi için verdiği sürenin dolmasına saatler kala karargahlarında bir araya gelen 100 yakın çete üyesi açıklama yaptı. Açıklamanın ardından grup adına bir temsilci sınırda Arapça açıklama yaparak Kürtler ile anlaştıklarını ve bugün Serêkaniyê'yi terk edeceklerini duyurdu.

Perşembe, 22 Kasım 2012 22:35
4-6 yaş arasındaki çocuklara medrese eğitim vereceğini açıkça duyuran İslamcı derneği şikayet üzerine denetleyen İçişleri Bakanlığı, denetimi bir gün önceden haber vererek yasaya aykırı eğitim faaliyetine rastlamamayı başardı.

Milliyet Gazetesi yazarı Melih Aşık, bugün köşesinde 4-6 yaş arasındaki çocuklara medrese eğitimi verilmesi karşısında İçişleri Bakanlığı'nın tutumunu eleştirdi.

Aşık'ın köşesinde konuya ilişkin kaleme aldığı yazı şu şekilde:

Salı, 13 Kasım 2012 18:06
Mısır’daki Selefilerin lideri, “Büyük Sfenks” ve piramitlerin “put” oldukları gerekçesiyle yıkılması gerektiğini söyledi. Mısırlı güvenlik yetkilileri ise radikal İslamcı grubun tehditlerini ciddiye aldıklarını ve önlem almaya çalışacaklarını belirtti.

Jerusalm Post gazetesinin Mısır’ın günlük gazetesi El-Masri El-Yum’a dayandırdığı habere göre, Selefi grubun lideri Murgan Salem el-Gohari, başkent Kahire yakınlarındaki Gize kentinde bulunan sfenks ve piramitlerin “put” oldukları gerekçesiyle imha edilmesi gerektiğini savundu.

Çarşamba, 07 Kasım 2012 00:40
2010 yılında İsrail'in Mavi Marmara gemisine saldırısı nedeniyle açılan dava görülmeye başlandı. Davada tanık olarak dinlenenlerin ifadelerinde İslamcı dozajın yüksek olduğu görülürken, İsrail davayı "kukla şovu" olarak nitelendirdi.

2010 yılında İsrail'in Gazze'ye uyguladığı ablukayı delmek için yola çıkan Mavi Marmara gemisine yapılan İsrail saldırısı nedeniyle İsrailli sorumlular adına açılan dava bugün görülmeye başlandı. Yargılananlar arasında dönemin Genelkurmay Başkanı Gabi Aşkenazi, Deniz Kuvvetleri Komutanı Eliezer Marom, eski Askeri İstihbarat Şefi Amos Yadlin ve Hava Kuvvetleri'nden Avişai Levi yer alıyor.

Pazartesi, 26 Kasım 2012 11:58
Resulayn’da İslamcı muhaliflerle Kürtler arasında çıkan çatışmanın ardından, Kürt Ulusal Konseyi ile Demokratik Birlik Partisi yeni bir anlaşmaya vardı. Erbil’de buluşan Kürt gruplar, askeri güçlerin birleştirilmesi kararı aldı. Cuma günü Peşmerge’nin Kamışlı’ya geçtiği kaydedildi.

Geçtiğimiz hafta El Kaide’ye bağlı El Nusra Cephesi ile Guraba el Şam adlı İslamcı muhalif grupların Resulayn’da Suriye Kürtlerine düzenlediği saldırılar sonrasında, Kürt gruplar yeni bir anlaşma yaptı. Kuzey Irak’ın Erbil kentinde buluşan Demokratik Birlik Partisi (PYD) ve Kürt Ulusal Konseyi (KUK) temsilcileri, Suriye Kürtlerinin askeri güçlerini birleştirmesi doğrultusunda karar aldı.

Cuma, 23 Kasım 2012 19:22
BDP Mersin Milletvekili, Suriye’nin Resulayn ilçesinde Kürtlerle İslamcı muhalifler arasında devam eden çatışmalar hakkında Meclis’te bir basın toplantısı düzenledi. Kürkçü, “Suriye sınırında bekleyen 3 bin Kürde kapılar kapatılırken, ÖSO muharipleri Ceylanpınar’da tedavi ediliyor” dedi.

BDP Mersin Milletvekili Ertuğrul Kürkçü, Suriye-Türkiye sınırında yer alan Resulayn (Serêkaniye) ilçesinde Kürtlerle İslamcı militanlar arasında devam eden çatışmalar hakkında Meclis’te bir basın toplantısı düzenledi.

Salı, 27 Kasım 2012 22:03
Göztepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde hastalar ve yakınlarının vakit geçirmek için okuyabilecekleri kitaplar islam ahlakı, iman gibi konular öne çıkarken, Said-i Nursi'nin kitabı da dikkat çekiyor.

İstanbul Göztepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde başlatılan bir uygulama ile, hastaların ve refakat amacıyla bekleyen hasta yakınlarının okuması için bir kitaplık oluşturulmuş durumda. Ancak kitaplıkta dini içerikli kitapların fazlalığı dikkat çekiyor.

Pages