70 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Çarşamba, 21 Kasım 2012 09:38
Tuğrul Bal

Kırıntı’nın Hisarüstü’nün
İlk devrimcilerindendi.
68’li Mahir, Deniz kuşağından.
Sıra dışı olanlardan
Yüreğinin kabuğunda yaşamayanlardan
Vefalı,sevdalı,yiğit,dost…

Pazartesi, 19 Kasım 2012 18:36
Devrimci Spor Emekçileri Sendikası, işten atılan DHL işçilerinin bu akşam Galatasaray Lisesi önünde yapacağı açıklamaya destek çağrısı yaptı.

Manchester United’ın da sponsoru olan ve dünya genelinde binlerce işçiyi işten çıkaran DHL bu akşam Galatasaray Lisesi önünde protesto edilecek. DHL işçilerinin yapacağı eylem öncesi bir açıklama yapan Devrimci Spor Emekçileri Sendikası, “DHL işçileri yalnız değildir” diyerek akşam yapılacak eyleme destek verdi.

Devrimci Spor Emekçileri Sendikası’nın açıklaması şöyle:

Salı, 06 Kasım 2012 18:25
Samsun HDK bileşenleri, TKP, ÖDP, Halkevleri, Devrimci 78’liler Derneği ve Emekli-Sen, Kürt siyasi tutukluların 55. gününe giren açlık greviyle ilgili Emek ve Demokrasi Güçleri adıyla ortak açıklama yaptı. HDK bileşenleri, Devrimci 78’liler Derneği’nde iki günlük açlık grevine başladı.

“Talepler karşılansın, ölümler durdurulsun” başlıklı açıklama öncesi 17.30’da Samsun Öğretmenevi önünden Akbank önüne dek kitlesel bir yürüyüş yapıldı.

Perşembe, 29 Kasım 2012 20:24
Bursa Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde üniversite yönetimi tarafından gerçekleştirilmek istenen hizmet alım ihalesi Devrimci Sağlık-İş üyesi işçilerin direnişine sahne oldu.

Bursa’da iş müfettişlerinin raporları ve mahkeme kararları ile “taşeron çalıştırma düzeni hileli çalıştırma” olarak tanımlandı. Bu kararı uygulamayan üniversite yönetimi bugün bir ihale daha gerçekleştirmek isteyince taşeron işçiler eyleme geçti.

Çarşamba, 14 Kasım 2012 11:24
Ağustos ayında hayatını kaybeden devrimci spor emekçisi Metin Kurt, Ses Tiyatrosu'nda yapılan "Sporde ter dökenler kazanacak" paneli ile anıldı.

Geçtiğimiz Ağustos ayında hayata gözlerini yuman Galatasaray ve Milli Takım'ın efsane sol açığı, devrimci spor emekçisi Metin Kurt “Sporda ter dökenler kazanacak” başlığıyla düzenlenen etkinlikle anıldı.

Cuma, 16 Kasım 2012 15:43
Yunanistan Komünist Partisi'nin (KKE) haber portalı yayın hayatına bugün başladı. KKE, haber portalı "902" ile internet medyasına devrimci bir müdahalede bulunmayı hedefliyor.

Yunanistan Komünist Partisi'nin (KKE) radyosu ve yakın zamanda kapanan televizyonu ile aynı adı taşıyan haber portalı 902 (www.902.gr) yayın hayatına bugün başladı. Portal, 16 Kasım'dan itibaren düzenli güncellemelerle Yunan emekçilerini ve gençliğini bilgilendireceğini ilan etti.

Pazar, 11 Kasım 2012 11:09
24 Ağustos’ta hayatını kaybeden devrimci spor emekçisi Metin Kurt, Beyoğlu Ses Tiyatrosu’nda düzenlenen bir panelle anılacak. Metin Kurt’un hayatını kaybetmeden önce kaleme aldığı kitabı da okuyucuyla buluşacak.

Geçtiğimiz Ağustos ayında hayata gözlerini yuman Galatasaray ve Milli Takım'ın efsane sol açığı devrimci spor emekçisi Metin Kurt “Sporda ter dökenler kazanacak” başlığıyla düzenlenecek etkinliklerle anılacak.

Perşembe, 15 Kasım 2012 09:26
Ali Mert bugünkü yazısında, 65. gününe giren açlık grevi vesilesiyle "devletin sürekliliği"ni yazdı. 12 Eylül döneminin Mamak Cezaevi Müdürü Raci Tetik'in Darbeleri Araştırma Komisyonu'nda söylediklerini hatırlatan Mert, Mamak'ı yaşayan devrimci tutsakların tanıklıklarını da hatırlattı.

Ali Mert bugünkü köşe yazısında, 65. gününe giren açlık grevleri vesilesiyle "devletin sürekliliği"ni yazdı. " Arada kükreyen, arada ölümle alay edecek derecede şekilsizleşen başbakanın, çözüme değil ölüme işaret eden hal ve tavırlarının ortasında, ne yazılabilir ki başka?" diyen Mert, 12 Eylül döneminin Mamamk Cezaevi Müdürü Raci Tetik'i devrimci tutsakların yazdıklarından hareketle anlattı.

Perşembe, 01 Kasım 2012 21:30
Dünya komünist ve işçi partilerinden Suriye’ye yönelik emperyalist müdahale ile ilgili ortak bir açıklama geldi. Türkiye’nin işbirlikçi Suriye politikasına da değinilen açıklamada, Suriye ve İran’a yönelik emperyalist tehditlere karşı mücadelenin yükseltilmesi için devrimci ve barışçıl güçlere çağırıda bulunuldu.

Yıllık olarak yayınlanan Uluslararası Komünist Dergi'yi (International Communist Review) çıkartan komünist ve işçi partiler Suriye’de yaşanan gelişmelerle ilgili ortak bir açıklama yayınladı.

Çarşamba, 14 Kasım 2012 19:58
Devrimci Sağlık-İş temsilcisi Ziya İncedere Kartal Koşuyolu Hastanesi önünde baskı ve sürgüne karşı açtığı direniş çadırının 45.gününde bugün yine eylemdeydi. Eyleme Limter-İş Sendikası, hastane çalışanları, Dev Sağlık İş sendikasına üye işçiler ve TKP destek verdi.

Koşuyolu Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde örgütlü Dev Sağlık İş sendikasının işyeri temsilcisi Ziya İncedere’ye 1 Ekim günü işbaşı yapmak üzere iş yerine geldiğinde, işini artık evine 30 km uzaklıkta bulunan Bayrampaşa hastanesinde sürdürmesi söylendi.

Cuma, 23 Kasım 2012 17:08
Sanatçı Nevzat Özbay’ın “Sanatın Ahşap Duruşu” sergisi 24 Kasım'da İstanbul’da açılacak.

Kafkas halkları başta olmak üzere birçok halkın mitoloji ve kültürlerini, ahşap rölyef ve heykellerle geleceğe taşıma çabasındaki eserler yapan Nevzat Özbay’ın “Sanatın Ahşap Duruşu” sergisi İstanbul’da açılıyor. Sergide, “Guernica” tablosunun ahşap yorumu başta olmak üzere zulüm, savaşın ve baskının karşısındaki direnişin simgelerini yorumlayan özgün çalışmalar yer almakta.

Cuma, 23 Kasım 2012 18:17
Spor Emek-Sen, AKP'li Çalışma Bakanı Faruk Çelik’in spor camiasına yönelik yaptığı sendikalaşma çağrısı üzerine AKP’nin her iş kolunda olduğu gibi sporda da kendi politikalarını işçilere kabul ettirecek bir sendika peşinde olduğunu ifade ederek, “Sporda sarı sendika istemiyoruz” dedi.

Devrimci Spor Emekçileri Sendikası (Spor Emek-Sen), bugün yaptığı basın açıklamasında, ekim ayının başlarında Çalışma Bakanı Faruk Çelik’in spor camiasının bir sendika kurulması gerektiğini ifade ettiğini hatırlatarak, 2 yıldan uzun süredir spor alanında örgütlenen Spor Emek-Sen’i yok saydığına dikkat çekti.

Çarşamba, 21 Kasım 2012 14:23
ABD, Fransa, İngiltere, Katar ve Türkiye'nin başını çektiği “Suriye’nin dostları” dördüncü toplantısını 12 Aralık’ta Fas’ta düzenleyecek.

ABD, Fransa, İngiltere, Katar ve Türkiye'nin başını çektiği ''Suriye'nin Dostları'' grubunun dördüncü toplantısı 12 Aralık’ta Fas’ta gerçekleşecek.

Çarşamba, 21 Kasım 2012 00:16
Dün Halep'te Suriye Ulusal Koalisyonu'na girmeyi reddedip şeriat devleti ilan eden gruplara "koalisyon"u tanıyan ancak daha geniş bir temsiliyet isteyen cihadcılar katıldı.

El Cezire'nin haberine göre, Halep'te bir araya gelen Tevhid Tugayı, Halep Askeri Konseyi ve Geçici Askeri Konsey, dün 14 radikal İslamcı grubun açıklamasının tersine, Suriye Ulusal Koalisyonu'nu tanıdıklarını, ancak daha fazla temsiliyet talep ettiklerini belirttiler.

Perşembe, 15 Kasım 2012 19:03
Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, geçtiğimiz günlerde Katar'da kurulan Suriye Ulusal Koalisyonu'nu Suriye'nin meşru temsilcisi olarak kabul ettiklerini söyledi. Böylece Fransa ve ABD'den sonra Türkiye de Suriye Ulusal Koalisyonu'nu (SUKO) Suriye halkının meşru temsilcisi olarak tanıdığını duyurmuş oldu.

Cibuti'de düzenlenen İslam İşbirliği Teşkilatı toplantısında açıklamalarda bulunan Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, “Türkiye, Suriye Ulusal Koalisyonu'nu Suriye halkının meşru temsilcisi olarak tanıdığını yinelemektedir, İİT'deki kardeşlerimizden de aynısını yapmalarını bekliyoruz” dedi.

Pages