49 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Cuma, 05 Ekim 2012 20:25
Devrimci Karargah davasının bugün görülen duruşmasında Necdet Öztürk, Emrol Pamuk, Mehmet Güneş ile Vedat Yıldız tahliye edildi.

Devrimci Karargah davasının bugün görülen duruşmasında Türkiye Gerçeği dergisi editörü Mehmet Güneş ile Necdet Öztürk, Emrol Pamuk ve Vedat Yıldız tahliye edildi.

Salı, 16 Ekim 2012 20:26
Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK), TBMM Dikmen kapısı önünde yaptığı açıklamayla Toplu İş İlişkiler Yasa Tasarısı'nı protesto etti.

Mecliste görüşmeleri süren Toplu İş İlişkileri Yasa Tasarısı DİSK üyeleri tarafından meclis önünde protesto edildi.

Meclis Dikmen kapısı önünde yapılan basın açıklamasında konuşan DİSK Genel Başkanı Erol Ekici, 30’dan az işçi çalıştıran işyerlerinde işçilerin sendikal haklarının gasp edildiğini söyledi.

Çarşamba, 10 Ekim 2012 23:22
Erman Toroğlu'nun televizyon programında AKP'ye ve Başbakan'a övgüler yağdırması üzerine Devrimci Spor Emekçileri Sendikası açıklama yaptı. Açıklamada, "Toroğlu gitsin, AKP'ye üye olsun" denilerek spor alanında karanlığa direnenlerin var olduğunu hatırlattı.

Eski hakemlerden Erman Toroğlu canlı yayında AKP’ye ve Başbakan’a övgüler dizdi. Erdoğan’ın Alex’le görüşmesine destek veren Toroğlu, “Erdoğan alır götürür, Kılıçdaroğlu nal toplar” dedi.

Salı, 30 Ekim 2012 18:42
Tenis turnuvası finalinde AKP’li bakanları yuhalayan binlerce kişiyi terörist ilan eden Başbakan Erdoğan’a yanıt veren Devrimci Spor Emekçileri Sendikası, “Bizler ‘Terörist Holiganlar’ değil halkız, AKP’yi spor alanında istemiyoruz” dedi.

Sinan Erdem Spor Salonu’ndaki tenis turnuvası finalinde AKP’li Bakanları yuhalayan binlerce kişiye “terörist holiganlar” diyen Erdoğan’a yanıt gecikmedi.

Çarşamba, 10 Ekim 2012 17:54
Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK), dün meclise yürümek isteyen işçilere yapılan sert müdahaleye ilişkin bir açıklama yayınladı. Açıklamada, “AKP hükümdarlığına karşı direneceğiz” denildi.

Mecliste görüşmeleri süren “Toplu İş İlişkileri Yasa Tasarısı”na karşı dün yapılan eyleme polisin sert müdahalesinin ardından DİSK’ten bir basın açıklaması geldi.

Salı, 09 Ekim 2012 21:51
Çalışma Bakanı Faruk Çelik’in spor emekçilerinin sendikası olduğundan dahi habersiz olduğunun ortaya çıkmasının ardından bir açıklama yapan Devrimci Spor Emekçileri Sendikası, Bakan Çelik’in sporun daha fazla gericileştirilmesi için daha fazla Hakan Şükür ve Emre Belezoğlu’na ihtiyaç duyduğunu açıkladı.

Ülkenin Çalışma Bakanı’nın spor emekçileri için bir sendikanın var olduğundan habersiz olduğunun ortaya çıkmasının ardından Devrimci Spor Emekçileri Sendikası’ndan konuya ilişkin bir açıklama geldi.

Salı, 02 Ekim 2012 22:41
AKP askıya aldığı toplu sözleşme düzeni ve yasakladığı sendikal özgürlüklere karşın spor emekçilerine örgütlenme çağrısı yaptı. Spor emekçilerinin haklarını savunan Devrimci Spor Emekçileri Sendikası’ndan habersiz olan ülkenin Çalışma Bakanı ise sporculara sendikalaşmalarını tavsiye ederken ağzındaki baklayı çıkardı.

Modern köleliği, özel istihdam bürolarını, bölgesel asgari ücreti, taşeronlaşmayı yaygınlaştırmaya hazırlanan ve kıdem tazminatına göz diken AKP sendikal ve örgütlü mücadeleyi baltalamak için elinden geleni yapıyor.

Perşembe, 04 Ekim 2012 23:02
AKP ve MHP’nin oylarıyla meclisten geçen savaş tezkeresine karşı bir açıklama yayınlayan Adalet İçin Hukukçular, “Savaşa ortak olmayacağız” dedi.

Bugün meclisten geçen Suriye’ye karşı savaş yetkisi veren tezkereye karşı Adalet İçin Hukukçular’dan açıklama geldi.

AKP hükümetinin ülkeyi savaşa sokmak için bir adım daha attığının belirtildiği açıklamada, 5 yurttaşın yaşamını yitirdiği olay aydınlanmadan Suriye hükümetinin suçlandığına dikkat çekildi.

Cuma, 05 Ekim 2012 16:28
Venezuela'da 7 Ekim'de yapılacak başkanlık seçimleri hakkında Venezuela Komünist Partisi Uluslararası İlişkiler Sekreteri Carolus Wimmer'le seçimler, ülkenin karşı karşıya olduğu tehditler ve komünist partinin stratejisi üzerine konuştuk.

Ülkeniz 7 Ekim’de seçime gidiyor. Venezuela Komünist Partisi (PCV) Devlet Başkanı Hugo Chavez’i desteklediğini açıkça ilan etti. Seçim için bağımsız çalışmanızı nasıl sürdürüyorsunuz? PCV ile Venezuela Birleşik Sosyalist Partisi (PSUV) ve Chavez’i destekleyen diğer siyasi örgütler arasındaki işbirliğinin kapsamı nedir?

Pazartesi, 15 Ekim 2012 17:43
Eşcinsel olduğu için Futbol Federasyonu tarafından hakemlik mesleğinden ihraç edilen Halil İbrahim Dinçdağ, hukuk mücadelesini sürdürüyor. LGBT örgütlerinin yanı sıra taraftar grupları ve sendikalar da Dinçdağ'a sahip çıkıyor. Spor Emek-Sen konuyla ilgili bir bildiri yayınladı.

GATA'dan aldığı 'askerliğe elverişli değil' raporunu gerekçe göstererek kendisini meslekten ihraç eden Türkiye Futbol Federasyonu'na karşı açtığı tazminat davası süren Halil İbrahim Dinçdağ'a, Devrimci Spor Emekçileri Sendikası destek verdi. Sendika bugün yayınladığı bildiride, Dinçdağ'ın mağduriyeti ile Türkiye'nin yaşadığı gericileşme arasındaki ilişkiye dikkat çekti.

Salı, 09 Ekim 2012 14:35
Dünyada devrim inadının ve arayışının sembollerinden olan Ernesto Che Guevara, ölümünün 45'inci yılında tüm dünyada süren devrim mücadeleleriyle anılmaya devam ediyor.

Büyük devrimci önder Che, devrime olan inancı ve kararlı mücadelesiyle ezilen halkların devrim inadını temsil etmeyi ve tüm dünyanın devrimci kahramanı olmayı sürdürüyor.

Pazar, 21 Ekim 2012 17:23
Özellikle Redhack’in kamu kurumlarına yönelik saldırılarının ardından ortaya çıkan “bilgi güvenliği" sorununa karşı Siber Güvenlik Kurulu kuruldu. Kurulun başına ise Bakan Binali Yıldırım geçti.

Hacker saldırılarıyla yeniden gündeme gelen kamu kurumlarının bilgi güvenliği için Siber Güvenlik Kurulu kuruldu. Kurulun başkanlığına ise Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım geldi.

Vatan gazetesinin haberine göre, Bakan Yıldırım, ABD ve Rusya’daki gibi siber güvenlik ordusunun komutanı olacak.

Perşembe, 18 Ekim 2012 23:57
Kolombiya'daki gerilla örgütü FARC ile Kolombiya hükümeti arasındaki görüşmeler Norveç'in Oslo kentinde başladı. FARC, Kolombiya'nın doğal kaynaklarını yağmalayan isimleri eleştirirken, ABD'den bağımsız bir ulusal ordu oluşturulması gerektiğini belirtti.

Kolombiya Devrimci Silahlı Kuvvetleri (FARC) ile Kolombiya hükümeti arasındaki görüşmeler, Norveç'in başkenti Oslo'da başladı.

Görüşmelerin ilk gününde konuşan FARC sözcüsü Ivan Marquez, ülkesinin "süper-zenginlerini" eleştirerek, bunların Kolombiya'nın petrol, altın ve koltanına pençelerini geçirdiğini söyledi.

Perşembe, 11 Ekim 2012 18:42
Tohum Kültür Merkezi’nin “Umudu tohumca büyütüyoruz” başlığıyla yapacağı etkinliğin çağrısı için düzenlenen ve halk müziği sanatçısı Pınar Aydınlar’ın da katıldığı basın açıklaması polis tarafından engellendi.

Tohum Kültür Merkezi tarafından 11 Kasım pazar günü saat 14.00’te Ataköy Sinan Erdem Kapalı Spor Salonu’nda düzenlenecek etkinliğin duyurusu için yapılmak istenen ve soL gazetesi yazarı halk müziği sanatçısı Pınar Aydınlar’ın da katıldığı basın açıklaması polis tarafından engellendi.

Pazartesi, 08 Ekim 2012 02:06
Bugün Venezuela'da yaklaşık 19 milyon kayıtlı seçmen altı yıllık bir dönem için cumhurbaşkanlarını seçmek üzere sandık başına gidiyor.

Venezuela'da cumhurbaşkanlığı seçimlerinde 1998'den beri iktidarda olan sosyalist lider Hugo Chavez ile muhalefetin sağcı adayı Henrique Capriles yarışıyor.

Pages