35 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Çarşamba, 08 Ağustos 2012 23:07
İstanbul 9. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen Devrimci Karagah davasında 7 kişi hakkında tahliye kararı verildi.

Sosyalistleri hedef alan 51 sanıklı "Devrimci Kararagah" davasının 7. duruşmasında, 7 kişi hakkında tahliye kararı verildi.

Mahkemenin hakkında tahliye kararı verdiği isimler şöyle: Deniz Küçükbumin, Hakan Soytemiz, Tuncay Yılmaz, Tamer Taş, Ağca Kaya, Ersin Sarıçam, Onur Erkut.

(soL -Haber Merkezi)

Çarşamba, 08 Ağustos 2012 00:59
Devrimci Karargah davasının bugünkü duruşmasında tutuklu sanıklardan bazıları, Serkan Keleş ismindeki bir avukatın polisle işbirliği kurarak kendilerine tezgah kurduklarını iddia etti.

Yurt gazetesinin haberine göre, Devrimci Karagah' davasının bugünkü duruşmasına İstanbul 9. Ağır Ceza Mahkemesi'nde devam edildi.

Cuma, 24 Ağustos 2012 15:15
Ülke futbolunun hak arayan, mücadele eden sol açık'ı Spor Emek-Sen Başkanı ve TKP üyesi Metin Kurt hayatını kaybetti.

Galatasaray'da ve Milli Takım'da da forma giyen efsane sol açık ve devrimci spor emekçisi, TKP üyesi, Spor Emek-Sen Kurucu Başkanı ve Amatör Sporcular Derneği kurucusu Metin Kurt, yaşamını yitirdi.

Samatya Hastanesi'nde tedavi gören Metin Kurt bu sabah saatlerinde hayata gözlerini yumdu.

Cumartesi, 25 Ağustos 2012 13:39
Dün yaşamını yitiren devrimci spor emekçisi Metin Kurt için, bugün saat 14.00'te Nazım Hikmet Kültür Merkezi'nde bir tören düzenlenecek.

Türkiye Komünist Partisi (TKP) ve Devrimci Spor Emekçileri Sendikası taraından yapılan açıklama şöyle:

"İlk tören Nâzım Hikmet Kültür Merkezi'nde

Metin Kurt'u sonsuzluğa uğurluyoruz

Pazartesi, 13 Ağustos 2012 22:03
Küba'nın efsanevi lideri, büyük devrimci Fidel Castro'nun bugün 86. yaş günü... Comandante sosyalizme adanmış bir yaşamın çınarı olarak 86. yaşında da dimdik ayakta...

İspanya'nın Galicia bölgesinde tarım işçisi olarak çalışırken İspanyol askeri olarak Küba'ya giden bir babanın ve Kübalı bir annenin oğlu olan Fidel Castro Ruz, 1926 yılında dünyaya gözlerini açtı. Babası, Kübalı bağımsızlık savaşçılarına karşı sömürgeci İspanya adına savaşmak üzere Küba'ya gelmişti, oğlu Fidel ise Küba'yı bağımsızlık ve sosyalizme taşıyan devrime önderlik etti.

Cuma, 24 Ağustos 2012 20:41
Bugün hayatını kaybeden devrimci spor emekçisi efsane sol açık Metin Kurt için taraftar grupları bir araya gelerek ortak bir açıklama yayınladı. Açıklamada, ''Mücadelesi mücadelemizdir" denildi.

Devrimci spor emekçisi Metin Kurt'un bugün yaşamını yitirmesi üzerine taraftar grupları ortak açıklama yaptı.

Salı, 28 Ağustos 2012 16:26
Taraf yazarı Yıldıray Oğur'un bugünkü yazısında ileri sürdüğü iddialar ve mantık içler acısı. Oğur'a göre devrim ve sosyalizm için savaşan Che'nin de sakalları olduğu için, bugün Suriyeli muhalifleri devrimci diye görmemiz gerekiyormuş. Çünkü onların da sakalları varmış.

soL yazarı Alper Birdal bugünkü yazısında Taraf gazetesinden Yıldıray Oğur'a cevap verdi. Birdal, Oğur'un yazdığı son yazı sayesinde cahilliğini kanıtladığını ve okurları da aptal yerine koyduğunu iddia ettiği yazısında, devrimci liderler ile eli kanlı islamcı katilleri aynı kefeye koyma girişimlerini de sert biçimde eleştirdi.

Birdal'ın yazısından bir kısım şu şekilde:

Cuma, 24 Ağustos 2012 16:50
İlk sporcu grevinde de ilk sporcu sendikası girişiminde de “Çizgi Metin”in imzası vardı… “Futbol oyun olarak güzel, borsada kirli ve çirkin” diyen devrimci spor emekçisi Metin Kurt yaşamını yitirdi…

Atılan her gol emekçilerin kalesini girmesin diye yola çıkan Metin Kurt, mücadele dolu futbol yaşamının ardından bu sabah hayatını kaybetti. Halka yakın olduğu için çizgide oynadığını söyleyen Kurt, halkın devrimci futbolcusu olarak hatırlanacak…

Cumartesi, 25 Ağustos 2012 10:30
soL yazarı Metin Çulhaoğlu, bugünkü köşesine dün yaşamını yitiren devrimci spor emekçisi Metin Kurt'u taşıdı. Kurt'un çabalarının futbol kültürünün atmosferi nedeniyle yeterli olmadığını yazan Çulhaoğlu, Kurt'un Galatasaray öncesi günlerini de hatırlattı.

Dün tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitiren efsane sol açık, 'Çizgi Metin', devrimci spor emekçisi Metin Kurt, soL Portal yazarı Metin Çulhaoğlu'nun bugünkü köşesine konuk oldu.

Cumartesi, 25 Ağustos 2012 18:55
Devrimci spor emekçisi Metin Kurt’un dün yaşamını yitirmesinin ardından bugün ilk cenaze töreni üyesi olduğu TKP ve kurucusu olduğu Spor Emek-Sen tarafından NHKM’de düzenlendi. Yoldaşları sporun spartaküsünü “Metin’e sözümüz devrim olacak” sloganlarıyla uğurladı.

Dün yaşamını yitiren efsane sol açık Metin Kurt için ilk cenaze töreni Üyesi olduğu TKP ve Kurucu Genel Başkanlığını yaptığı Spor-Emek-Sen tarafından Nâzım Hikmet Kültür Merkezi'nde düzenlendi.

Salı, 28 Ağustos 2012 16:53
Devrimci spor emekçisi Metin Kurt’u son yolculuğunda yalnız bırakmayan Tekyumruk taraftar grubuna, bu hafta sonu oynanacak Galatasaray-Bursaspor maçı öncesi tribün gruplarından tehdit dolu mesajlar geliyor. Grup maç öncesi yayınladığı açıklamada, baskılara boyun eğmeyeceğini duyurdu.

Geçtiğimiz günlerde yaşamını yitiren efsane sol açık Metin Kurt’un cenaze törenine katılan Tekyumruk taraftar grubuna, bu hafta sonu oynanacak olan Galatasaray-Bursaspor maçı öncesi tehdit mesajları geliyor.

Cumartesi, 11 Ağustos 2012 01:31
Ölümünün 6.yılında Kemal Nebioğlu Zincirlikuyu’daki mezarı başında anıldı. Devrimci İşçi Sendikaları Konfedarasyonu (DİSK) kurucusu, eski Gıda-İş başkanı ve TİP Tekirdağ Milletvekili olan Kemal Nebioğlu, aynı zamanda bir süre DİSK’in de Genel Başkanlığında bulunmuştu.

Ölümünün 6.yılında mezarı başında anılan Kemal Nebioğlu’nun anmasına ailesi ve dostları ile DİSK, TKP ve bazı siyasi parti temsilcileri katıldı. Anma töreninin başında sözü alan DİSK Genel Başkan Yardımcısı ve Nakliyat-İş Genel Başkanı Ali Rıza Küçükosmanoğlu tüm katılımcılara teşekkür ederken, Kemal Nebioğlu’nun bırakmış olduğu sendikal anlayışın altını çizdi.

Çarşamba, 01 Ağustos 2012 20:40
Maltepe Süreyyapaşa Hastanesi'ndeki direnişin onuncu gününde, çeşitli siyasi parti ve demokratik kitle örgütlerinin desteğiyle basın açıklaması gerçekleştirildi.

Süreyyapaşa Hastanesinde yenilenen ihale sonucunda yeni taşeron Avira Gıda ve Kiralama San. Tic. Ltd.Şti. oldu. Firma öceden hastanede çalışmakta olan işçileri yeniden işe almak için önceki tüm haklarını aldıklarına dair ibraname imzalatmaya çalıştı ve imzalamayı reddeden üç işçiyi işten attı.

Pazartesi, 20 Ağustos 2012 14:23
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, din adamları ve gazetecilerle bir araya geldiği iftar yemeğinde, mütedeyyin kesimle aralarındaki mesafeyi kapatmaya çalıştıklarını söyledi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "mütedeyyin kesimle" bir araya geldiği iftarda ''En büyük devrimci Hz. Muhammed. Mütedeyyin insan Hz. Muhammed'e inanıyorsa artık o da devrimcidir'' dedi.

Kılıçdaroğlu iftar yemeğinde konuşulanları Akşam gazetesine anlattı. İşte Kılıçdaroğlu'nun açıklamaları:

Mütedeyyin kesim CHP’yi iyi tanımıyor

Salı, 14 Ağustos 2012 19:21
CHP milletvekili Hüseyin Aygün'ün bugün serbest bırakılacağı duyuruldu. PKK, 15 Ağustos nedeniyle yaptığı açıklamada Aygün'ün bugün serbest bırakılacağını açıkladı.

PKK, Dersim'de kaçırılan Hüseyin Aygün'ü bugün serbest bırakacağını duyurdu.

ANF'nin haberine göre, KCK Yürütme Konseyi Başkanlığı, 15 Auğustos Atılımı’nın yıldönümü dolayısıyla yaptığı açıklamada Dersim’de gerilla tarafından gözaltına alınan CHP Milletvekili Hüseyin Aygün’ün "işlemlerinin tamamlanması” ardından bugün serbest bırakılacağını bildirdi.

Pages