36 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Pazartesi, 02 Ocak 2012 21:36
Eski Emniyet Müdürü Hanefi Avcı’nın da yargılandığı Devrimci Karargah ana davasıyla birleştirilmesi istenen iddianamede, BDP Milletvekili Aysel Tuğluk’un avukatı Özcan Kılıç’ın da aralarında bulunduğu 3 şüpheli yer aldı.

DHA'nın haberine göre Devrimci Karargah soruşturmasında yeni bir dava açıldı. İstanbul Cumhuriyet Savcısı İsmail Tandoğan tarafından hazırlanan 12 sayfalık iddianamede 2’si tutuklu 3 şüpheli yer aldı.

Çarşamba, 18 Ocak 2012 17:50
Türkiye’nin en uzun süren davaları arasında yer alan ve 30 yıldan bu yana devam eden Devrimci Yol ana davasına Yargıtay 9. Ceza Dairesi’nde devam edildi.

Birgün Gazetesi'nin haberine göre, 30 yıldır devam eden Devrimci Yol davası yine sonuçlanmadı. Mahkemede söz alan alanlar 12 Eylül Askeri Darbesine karşı iddianame hazırlanmasına atıfta bulunarak, “Anayasal düzeni zorla yıkan bir cuntanın yargıladığı bizler kamuoyu vicdanında aklanmıştık. Şimdi mahkemenin de beraat vermesini bekliyoruz” dediler.

Cumartesi, 14 Ocak 2012 21:54
Üst üste yaşanan sporcu ölümlerinin ardından Devrimci Spor Emekçileri Sendikası (Spor Emek-Sen) ölümlerin nedenlerine dikkat çeken yazılı bir açıklama yaptı.

İki hafta önce 1. Amatör Küme'de oynan bir futbol karşılaşmasında kalp krizi geçiren bir oyuncuya ambülans ve sağlık görevlisi olmadığı için müdahale edilememesi ve oyuncunun ölümünün ardından, dün de Kayak Milli Takım sporcusu 17 yaşındaki Aslı Nemutlu hayatını kaybetti.

Spor Emek-Sen sporcu ölümlerinin nedeninin sağlıksız çalışma olduğuna işaret eden bir açıklama yayımladı.

Pazartesi, 02 Ocak 2012 07:59
TKP, TBMM Başkanlığı’nın yeni anayasa konusunda partinin önerilerini talep etmesi üzerine bir mektup kaleme aldı. Mektupta TKP’nin sosyalist bir anayasanın hazırlanacağı devrimci koşullar için mücadele ettiği, AKP tarafından açılan gündemin ise bunun tam tersine işaret ettiği belirtildi.

Türkiye Komünist Partisi (TKP) Merkez Komitesi, TBMM Başkanlığı’nın yeni anayasa çalışmaları çerçevesinde partinin görüşünü sorması üzerine bir mektup kaleme aldı.

Cumartesi, 28 Ocak 2012 15:32
Sıra Kimde İnisiyatifi “500. Gününde keyfi tutukluluklar son bulsun” başlıklı bir açıklama yaptı. Açıklamada Devrimci Karargah davası kapsamında 21 Eylül 2010’dan bu yana tutuklu bulunan 5 kişinin serbest bırakılması çağrısında bulunuldu.

Sıra Kimde İnisiyatifi, Devrimci Karargah operasyonlarının 3. dalgasında tutuklanan ve hala serbest bırakılmayan 5 kişinin tutukluluklarının son bulması çağrısıyla bir açıklamada bulundu.

Cumartesi, 14 Ocak 2012 22:42
Cuma günü polis ve zabıta saldırısına uğrayan, direnişteki Maltepe Belediyesi taşeron işçileri bir açıklama yaptı. İşçiler, "Saldırı ve baskılara boyun eğmedik, eğmeyeceğiz!" dedi.

Cuma günü, çalışma koşullarına karşı bir araya geldikleri için işten çıkartılan ve Maltepe Belediyesi önünde direnişte olan işçilere zabıta müdahale etmişti.

Salı, 31 Ocak 2012 09:30
TKP, 29 Ocak'ta düzenlenen etkinlikte dostlarına, eski partililere, geçmişte diğer geleneklerde mücadele vermiş sosyalistlere ve ÖDP ve Halkevleri'ne çağrılarda bulundu.

Türkiye Komünist Partisi (TKP), Pazar günü Ankara'da düzenlediği "Sosyalizm Kazanacak" başlıklı kapalı salon etkinliğinde yaptığı açıklamayla çeşitli kesimlere çağrılarda bulundu.

Salı, 24 Ocak 2012 15:19
Cezaevindeki arkadaşlarının yolladığı mektuplar evlerinde bulunan iki kişiye, "örgüt propagandası yapmak" suçundan, altı kişiye de "örgüt üyeliğinden" hapis cezası verildi.

Bianet'ten Ayça Söylemez'in haberi şöyle:

Erzurum 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davada, ev aramalarında bulunan flama, pankart, hapishane mektupları ve Grup Yorum CD'si delil gösterilerek sanıklardan ikisine "örgüt propagandasından" ceza verildi.

Cumartesi, 21 Ocak 2012 16:56
21 Ocak 1996'da kurulan Özgürlük ve Dayanışma Partisi 16. yılını kutluyor. Genel Başkan Alper Taş tarafından yapılan açıklamada, "ÖDP, Türkiye`nin AKP-Cemaat güçleri eliyle karanlığa sürüklenmesine karşı demokrasi, özgürlük ve bağımsızlık mücadelesini büyütme kararlığını sürdürür." denildi.

Özgürlük Ve Dayanışma Partisi (ÖDP) tarafından yapılan "Eşitlik, Özgürlük ve Devrim Yolunda 16 Yaşındayız" başlıklı açıklama şöyle:

Pazartesi, 16 Ocak 2012 21:45
Küba Devrimi'nin 53. yıldönümü nedeniyle 07-14 Ocak 2012 tarihlerinde José Martí Küba Dostluk Derneği’nin düzenlediği İzmir Küba Haftası, Kübalı fotoğraf sanatçısı Liborio Noval'in fotoğraf sergisi açılışı ile başlayıp, geçtiğimiz Cumartesi akşamı gerçekleştirilen dayanışma yemeğiyle son buldu.

Dayanışma yemeğine Geceye Küba Ankara Büyükelçisi Jorge Quesada Concepción'un yanı sıra, İzmir Barosu, Eğitim-Sen 1 ve 2 No'lu Şube, Sağlık Emekçileri Sendikası, Devrimci 78'liler Federasyonu, Disk Genel - İş Sendikası 5 No'lu Şube, Elektrik Mühendisleri Odası , TKP, ÖDP, ÜKD, Barış Derneği, Nazımkültürevi, Mülkiyeliler, Karabağlar Belediyesi Kültür İşleri Müdürü ve Uluslararası Aktivist Sanat

Cuma, 13 Ocak 2012 19:05
Dünyaca ünlü Uruguaylı yazar Eduardo Galeano, Küba'nın başkenti Havana'yı ziyaret etti. Galeano, bugünün dünyasında insanların ya "onursuz", ya da "öfkeli" olduklarını, tarafsız olmanın mümkün olmadığını söyledi.

"Latin Amerika'nın Kesik Damarları" başta olmak üzere birçok kitabın yazarı Eduardo Galeano, Küba'nın kıta çapında örgütlenmiş olan prestijli kültür kurumu Casa de las Americas'ın Havana'daki merkezini ziyaret etti.

Perşembe, 12 Ocak 2012 09:30
BDP'nin de içerisinde yer aldığı Kürt siyasi parti ve hareketleri hazırladıkları Anayasa Taslağı'nı kamuoyuna duyurdular.

Barış ve Demokrasi Partisi (BDP), Hak ve Özgürlükler Partisi (HAK-PAR), Katılımcı Demokrasi Partisi (KADEP), Özgürlük ve Sosyalizm Partisi (ÖSP), Demokratik Toplum Kongresi (DTK), Kürt Demokratik Birlik Hareketi (TEV-KURD) ve Devrimci Demokratik Kürt Hareketi (TDŞK) yöneticileri “Kürtlerin Kürdistan coğrafyasında kendi kendini yönetme hakkını içeren siyasal bir statünün tanınmasını sağlamak üze

Salı, 10 Ocak 2012 19:54
Deniz Gezmiş’le tanıştığını söylemesi üzerine Bülent Ersoy’a cinsel kimliği üzerinden tepki gösteren Bozkurt Nuhoğlu, hakkında suç duyurunda bulunan Pembe Hayat Derneği’ne gönderdiği mektupla özür diledi.

Bir röportajında Deniz Gezmiş’le tanıştığını söylemesiyle gündeme gelen Bülent Ersoy için kullandığı, “Bu kadın kılığındaki erkeğe ya da erkek kılığındaki kadına lanet olsun diyorum” ifadesi büyük tepki çeken Bozkurt Nuhoğlu, başta Ersoy olmak üzere herkesten özür diledi.

Perşembe, 05 Ocak 2012 23:43
DİSKAR tarafından geçtiğimiz Aralık ayı için açlık ve yoksulluk sınırı açıklandı. Asgari ücretin açlık sınırının altında olduğu bir kez daha belgelendi.

Türkiye Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu Araştırma Enstitüsü (DİSK-AR) Aralık 2011 ayı için açlık ve yoksulluk sınırını açıkladı. 4 kişilik bir aile için açlık sınırı 1.011 lira olurken yoksulluk sınırı 3 bin 197 lira olarak belirlendi.

Salı, 03 Ocak 2012 20:19
İstanbul Üniversitesi’nde dün yaşanan polis müdahalesine karşı öğrenciler basın açıklaması düzenledi.

Dün İstanbul Üniversitesi Merkez Kampüs’te ülkücü bir grubun provakasyonu sonucu Hukuk Fakültesi binasına giren çevik kuvvet ekipleri solcu öğrencilere müdahale etmiş ve otuza yakın öğrenciyi gözaltına almıştı. Gözaltı ve tutuklamalara karşı bugün 200’e yakın öğrenci Beyazıt Meydanı’nda bir eylem düzenledi.

Pages