9 sonuçtan 1 - 9 arası gösteriliyor
Pazar, 11 Kasım 2012 09:08
Mesut Odman

Ülkemizin durumuna uygun düşen bir sıfat olduğu söylenebilir bunun. Eski kuşakların sık sık kullandıkları deyişle de anlatabilir, memleketin hal-i pür-melâli’nden söz edebiliriz. Kuşkusuz, üzüntü vericidir.

Bu sıfatı uygun bulmanın gerçeklerle bağdaşmayan bir karamsarlık göstergesi sayılamayacağını ortaya koymak için bazı örnek durumları ve olayları yan yana getirmek yetebiliyor.

Pazar, 21 Ekim 2012 10:01
Mesut Odman

Gecikmiş bir tanıtım yazısı bu.

Pazar, 14 Ekim 2012 09:56
Mesut Odman

Bu benim yazılışının üstünden daha da uzun süre geçmiş bir şiirimin başlığı. Behice Boran’ın ölümünden bu yana ne kadar zaman olduğunu düşünürken aklıma geldi. Onun, çok eskiden, güzel edebiyat yazıları yazdığını biliyoruz şiirle ilgisi konusundaysa bende yakın tanıklıklara dayanan bir bilgi yok.

Pazar, 02 Eylül 2012 10:21
Mesut Odman

Son günlerin en can acıtıcı olayından başlayarak bazı sorular soralım. Öyle, çok zorlu, çetrefil değil, hemen akla gelebilecek, hatta safça sayılabilecek sorular…

Pazar, 26 Ağustos 2012 10:32
Mesut Odman

Ölümlerle ilgili bir yazı tasarlamış, çoğunu da yazmıştım. Şu bombalar, silahlar, çatışmalar, ölmeler, öldürmeler… Onlardan yola çıkan bir yazı işte…

O yazı kalacak. Yeniden yazılarak ya da kesildiği yerden devam edilerek haftaya tamamlanır belki.

Şimdi tek bir ölüm için yazmak durumundayım.

Pazar, 01 Temmuz 2012 11:21
Mesut Odman

Önce, “destek” ne demek? Bu sözcükle neyi anlatmak istiyoruz?

İlkin, kuşkusuz, halkın, emekçi kitlelerin, siyasi mücadeleye verdiği destekten söz ediliyor. İkincisi, destek denilirken, arka çıkma, omuz verme, zor durumda kaldığında el uzatma, coşmuş ilerlerken benzer bir coşkuyla katkıda bulunma anlamları akılda tutuluyor.

Pazar, 06 Mayıs 2012 10:30
Mesut Odman

Epeydir, şöyle bir kenara çekilip ya da bir yüksekliğe çıkıp yürüyüş kolunu seyretme imkânı bulabildiğim 1 Mayıslarda, hep fark ettiğim, fark edilmemesi pek de mümkün olmayan bir görünüm var. Önce ondan söz etmeliyim.

Pazar, 27 Mayıs 2012 12:43
Mesut Odman

Dünya tersine mi dönmeye başladı acaba?

Pazar, 11 Mart 2012 09:30
Mesut Odman

Son günlerde yaşanmış, doğrudan yaşanmasa da tanık olunmuş birtakım olaylardan hareket ederek kimin, neyi hak etmiş, daha öfkeli ve lanetleyici bir anlatımla, layığını bulmuş olduğunu dile getiren bir yazı olacak bu. Birtakım fotoğraflar çekmeye, çekilmişleri önümüze koymaya başlayalım.