8 sonuçtan 1 - 8 arası gösteriliyor
Pazartesi, 04 Haziran 2012 09:30
Aydemir Güler

AKP'nin hal ve gidişi gerçekten ilginç bir hal aldı. Başbakanın tiyatroculuğa bir araba laf ettiği günlerde İstanbul'da bir sanatçılar buluşmasına TKP'yi temsilen gidip iki çift söz söylemiştim. Sol okurlarının tahmin edeceği gibi, bu konuşma, özü itibariyle AKP'nin saldırılarını şiddetlendirmesinin kesinlikle gücünü arttırmasından kaynaklanmadığına işaret ediyordu.

Cuma, 22 Haziran 2012 10:20
Mustafa Kemal Erdemol

Kayıtsız kalmanın olanağı yok gerçekten. “Konuşsun, nasılsa ciddiye alan yok” demenin de. Çünkü, hiçbir önemi yoksa da, en azından bir haber değeri olduğuna inanılıyor madem ki Kürşat Tüzmen’in, tabii ki kayıtsız kalınmamalı.

Cuma, 15 Haziran 2012 10:30
Kaan Arslanoğlu

AKP’nin bir halk muhalefetiyle yakın zamanda gideceği yok. O halde ondan kurtulmanın yolu iktidar bloğundaki çatlakların derinleşmesini beklemek. Erdoğan’la Cemaat arasında var olduğu söylenen çekişme epeydir birçok muhalif yazarı iştahlandırıyor. Okurları heveslendiriyor, ilgi topluyor böyle yazılar. Dalga geçmiyorum, sadece duruma nesnel bakmaya çalışıyorum.

Pazartesi, 04 Haziran 2012 09:34
İlker Belek

AKP, her ne kadar, genel seçimler sonrasını “ustalık dönemi” olarak tanımlasa ve elinde tüm devlet olanaklarını toplamış olsa da bir sınıra dayandığı izlenimini veriyor.

Pazar, 17 Haziran 2012 10:30
Korkut Boratav

Çin nereye gidiyor? Mao sonrasında başlayan, 1990’lı yıllarda hızlanan “reformlar, piyasaya ve dışarıya açılma” Çin toplumunu hangi doğrultuda etkilemektedir?

Çarşamba, 13 Haziran 2012 10:30
Nihat Behram

İnsanların yanıldıkları durumlar olur hayatta. Kötü olan, yanılgıya takılıp kalmak, daha da kötüsü, yanıldığının farkına vardığı halde takılıp kalmak.

Cumartesi, 30 Haziran 2012 10:30
Uğur Hüküm

Çağdaş Aydınlanmanın öncülerinden, eşitlik ve özgürlük, demokrasi ve cumhuriyetçilik kavramlarının en büyük düşünürlerinden Jean-Jacques Rousseau doğumunun Üçyüzüncü Yıldönümünde başta Fransa olmak üzere binbir çeşit ve binlerce faaliyetle bütün dünyada anılıyor.

Cumartesi, 16 Haziran 2012 10:55
Uğur Hüküm

Fransız Solu’nda hangi parti, hangi hareket siyasi anlamda nerededir? Fransız toplumunda hangi örgüt, hangi eğilim, hangi program, hangi söylem ne denli köklü, radikal, devrimci bireysel, toplumsal ve iktisadi değişimden yanadır? Kanımızca somut cevaplar kimin neye hangi açıdan baktığında, kimin nerede nasıl durduğunda saklıdır.