214 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Salı, 27 Aralık 2011 18:12
Milletvekillerine maaş zammı ve “kıyak emeklilik” tartışmaları kapsamında mağduriyetini ortaya koymaya çalışan CHP’li Ahmet Toptaş “İnanır mısınız, bir aydır mecliste et bile yiyemedim” demişti. Aşağıdaki fotoğraf “mağdur vekilin” gerçekten çok zor durumda olduğunu kanıtlıyor.

Aylık 11.659 TL maaş alan milletvekillerinden bazıları, maaşlarına yapılan zamları ve “kıyak emeklilik” düzenlemesini mağduriyet edebiyatı yaparak karşılamaya çalıştılar.

Perşembe, 08 Aralık 2011 22:04
Yıllardır çektiği karelerle siyasal ve sosyal olaylara ışık tutan haber fotoğrafçısı Ali Öz'ün çalışmaları yayınlanıyor. "1982-2011 Türkiye Politik Belgeseli" isimli sergi İzmir Barosu tarafından İnsan Hakları Haftası dolayısıyla 9 Aralık Cuma günü açılıyor.

1953 Silifke doğumlu olan ve Nokta, Güneş, Milliyet, Cumhuriyet, Aktüel, Tempo, NTV MAG, Birgün'de çalıştıktan sonra şu anda serbest fotoğraf muhabirliği yapan Ali Öz'ün kareleri "1982-2011 Türkiye Politik Belgeseli" isimli sergide sunuluyor.

Salı, 06 Aralık 2011 19:11
Muhsin Yazıcıoğlu’nun seçim gezisini takip ederken helikopter kazasında hayatını kaybeden İHA muhabiri İsmail Güneş’in fotoğrafları Cihan Haber Ajansı (CİHAN) tarafından özel haber yapıldı. Muhabirlerinin fotoğrafının CİHAN tarafından özel haber yapılmasına tepki gösteren İHA durumu 'ahlaksızlık' olarak tanımladı.

Cihan Haber Ajansı’nın özel haber olarak yaptığı ‘Muhsin Yazıcıoğlu’nun son fotoğrafı’ haberinin ardından medyada büyük tartışma çıktı. Helikopter kazasında hayatını kaybeden İHA muhabiri İsmail Güneş’in fotoğraf makinesine el konulurken, makine iade edildiğinde ise fotoğraflar silinmişti.

Cuma, 09 Aralık 2011 10:31
Hopa davasının ilk duruşması bugün Ankara Adliyesi’nde görülecek. Tutuklu öğrencilere arkadaşlarının, aydınların, sanatçıların, akademisyenlerin desteği büyüyor. İddianamede belirtilen "suç delilleri" ise uzun yıllar unutulmayacak türden...

22 öğrencinin tutuklu yargılandığı Hopa Davası'nın Ankara Özel Yetkili Cumhuriyet Başsavcısı Hakan Yüksel tarafından hazırlanan iddianamesinde belirtilen "suç delilleri" de tarihe geçecek nitelikte... Galatasaray Üniversitesi öğrencisi Cihan Kırmızıgül'ün tutuklu yargılandığı davada da aynı saçmalık yaşanıyor...

Cuma, 16 Aralık 2011 14:00
Yılmaz Güney Kültür ve Sanat Vakfı ile Yüz Çiçek Açsın Kültür Merkezi tarafından 2. Yılmaz Güney Kültür ve Sanat Festivali düzenleniyor.

Yılmaz Güney Kültür ve Sanat Vakfı ile Yüz Çiçek Açsın Kültür Merkezi'nin ortak olarak düzenlediği "2. Yılmaz Güney Kültür ve Sanat Festivali", 7 Kasım'da başlayan başvurular sinema (kısa film ve belgesel), fotoğraf, karikatür, öykü ve şiir dallarında ürünler kabul ederken, başvurular için son tarih 15 Ocak olarak belirlendi.

Cuma, 23 Aralık 2011 20:43
KCK operasyonunda gözaltına alınan gazetecilere savcı, gazetecilik faaliyetlerine ilişkin sorular yöneltti. Fotoğraflar, telefon görüşmeleri, hazırlanan haberlerden "suç delili" üretilen sorguda, aramalarda bulunan Kürtçe müzik CD'si de yöneltilen sorular arasında yer aldı.

KCK adı altında yürütülen soruşturma kapsamında geçtiğimiz günlerde gözaltına alınan Özgür Gündem, Diha, Etha, BirGün çalışanları ile birlikte 48 gazetecinin savcılık sorgusunda ilginç detaylar yer alıyor. Sabah saatlerinde Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesi'ne getirilen gazetecilerin "suç delilleri"nin gazetecilik faaliyetleri olduğu görülüyor.

Çarşamba, 07 Aralık 2011 10:29
Tutuklu öğrencilere destek vermek için ülkenin dört bir yanında dayanışma etkinlikleri yapılıyor. Öğrenciler 9 Aralık'ta Ankara Adliyesi'nin önünde olmaya hazırlanıyor. Öğrencilerin yargılanması ve tutuklanmasına gerekçe olarak gösterilenleri herkese hatırlatmak gerekiyor.

31 Mayıs'ta Tayyip Erdoğan'ın mitingi öncesi Başbakan'ı protesto etmek isteyen Hopa halkına polisin saldırması sonucunda emekli öğretmen Metin Lokumcu hayatını kaybetmişti. Bunun üzerine birçok ilde protesto gösterileri yapılmıştı.

Perşembe, 15 Aralık 2011 20:12
Abidin Dino’nun hayatını anlatan “Abidin Dino ya da Kanatlanan El” kitabı Fransa’da ödül aldı. Kitabın yazarı Jean-Pierre Déléage ödülü Güzin Dino’dan aldı.

7 Aralık 1993’te Fransa’da ölen ünlü Türk ressam Abidin Dino ( doğumu 23 Mart 1913) üzerine Fransızca’da ilk kez bu yıl yayınlanan “Abidine Dino ou la main qui s’envolait / Abidin Dino ya da Kanatlanan El” başlıklı biyografik eser ve yazarı Jean-Pierre Déléage, bir başka tanınmış edip ve yazar adına kurulmuş Jean L’Anselme 2012 Ödülü’ne değer görüldü.

Salı, 06 Aralık 2011 14:25
9 Aralık’ta başlayacak Hopa davasının özel yetkili savcısı Hakan Yüksel daha önce cezaevlerine dönük ‘Hayata Dönüş’ operasyonunu protesto eden öğrencileri terör suçlamasıyla yargılamış ve kısa süre önce de Sivas Katliamı için zaman aşımının önünü açmıştı.

Hopa davasını yürüten özel yetkili savcı Hakan Yüksel’in daha önce yürütmüş olduğu kimi davalar büyük soru işaretlerine neden oluyor. Yüksel daha önce "Hayata Dönüş Operasyonu" sırasında katledilenlerle ilgili pankart açan öğrencileri terör suçları kapsamında yargılamış ve Sivas katliamında zaman aşımı yolunu açmıştı.

Cuma, 16 Aralık 2011 12:26
Merdan Yanardağ

Bu hafta bir fotoğraf üzerinde durmak ve o fotoğraftaki bir ayrıntıyı dikkatlerinize sunmak istiyorum. Önemli bir fotoğraf çünkü. Bugün yaşadığımız hayatları ve bu ülkenin dramını özetleyecek kadar önemli. Beni derinden etkiledi.

denize_kalkan_el.jpg

Cuma, 30 Aralık 2011 12:55
Savaş uçaklarının bombalarıyla hayatını kaybeden 35 canın cenazeleri toprağa verildi. Cenazede büyük acı ve öfke vardı.

Güncelleme: 15:57
Uludere katliamında hayatını kaybeden 35 köylünün cenazeleri iş makinalarıyla kazılan mezarlığa gözyaşları ve ağıtlar arasında defnedildi.

Pazar, 25 Aralık 2011 13:40
Küba Dostluk Derneği tarafından Bursa'da Küba Günleri düzenleniyor. Küba Büyükelçisi'nin de katılacağı etkinlikler 26-30 Aralık tarihleri arasında yapılacak.

José Martí Küba Dostluk Derneği, Küba Devrimi'nin 53. yılı vesilesiyle, Bursa'da "Bursa Küba Günleri" adlı bir etkinlikler dizisi düzenliyor. Organizatörleri arasında Nilüfer Belediyesi, Bursa Tabip Odası, Makina Mühendisleri odası Bursa Şubesi, KESK Bursa Şubeler Platformu ve Çağdaş Eğitim Kooperatifi'nin de bulunduğu etkinlikler 26-30 Aralık tarihleri arasında yapılacak.

Cuma, 23 Aralık 2011 19:10
Zaman gazetesi bugün yaptığı Maraş Katliamı haberinde, birçok insanın ölümünden bizzat sorumlu olan ve idam cezası almış Güngör Gencay’ı olayın tanığı ilan etti. Katliamın aktörlerinden olan Gencay, öğretmen tabutuna yaptıkları saldırıyı ‘tabutta ölü yoktu taş vardı’ diye savundu.

Zaman gazetesi bugün yaptığı haberle Maraş katliamının faillerinden olan Güngör Gencay’ı katliamın tanığı olarak gösterdi. Konuyla ilgili görüşlerini aldığımız Maraş katliamının müdahil avukatı Nusret Senem, Gencay'ın Yürükselim mahallesindeki katliamın aktörlerinden birisi olduğunu ve idam cezasına çarptırıldığını dile getirdi.

Pazar, 11 Aralık 2011 14:08
İki sene önce Bükköy Madencilik'e bağlı maden ocağında grizu patlamasında yaşamını yitiren 19 maden işçisinin yakınları, Bursa'da bir anma yürüyüşü düzenledi.

Bursa Yorum gazetesinin haberine göre 10 Aralık 2009’da Mustafakemalpaşa İlçesi’nde bulunan Bükköy Madencilik’e bağlı bir maden ocağında meydana gelen grizu patlamasında 19 madenci hayatını kaybetmişti.

Salı, 06 Aralık 2011 09:30
Orhan Aydın

Üzüldüm.

Adamın bağırsaklarını ölçtüler-biçtiler, midesine balıklama dalarak eşeleyip deştiler.

Kaç gündür öyle yan gelmiş yatıyor, yazık.

Kimseyle görüşmüyor-görüştürülmüyor iki numaralı efendisi hariç!

Nasıl olduysa oldu Efendi gelir gelmez, bizimki hop ayaklanıverdi.

Efendi gitti tekrar yataklara düştü.

Pages