127 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Cuma, 23 Aralık 2011 16:47
Jose Marti Küba Dostluk Derneği (JMKDD) Eskişehir Şubesi Küba Devrimin 53. yıldönümünü kutlayacağı bir etkinlikle kuruluşunu ilan edecek.

Türkiye’de Küba ile dayanışma için gönüllü olarak faaliyette bulunan José Martí Küba Dostluk Derneği’nin İstanbul, Ankara ve İzmir şubelerinin ardından Eskişehir şubesi de açılıyor.

Perşembe, 01 Aralık 2011 15:28
CHP Eskişehir Milletvekili Süheyl Batum, MİT ile PKK arasında gerçekleşen görüşmeler ile ilgili olarak Başbakan Erdoğan, MİT Müsteşarı Hakan Fidan ve eski MİT Müsteşar Yardımcısı Afet Güneş hakkında suç duyurusunda bulunacaklarını açıkladı.

CHP Eskişehir Milletvekili Süheyl Batum, Tokat'ın Reşadiye ilçesinde hayatını kaybeden 7 askerin nüfusa kayıtlı olduğu illerin milletvekilleriyle TBMM'de basın toplantısı düzenledi. MİT ile PKK arasında yapılan görüşmelerde geçen ifadeleri okuyan Batum, bu ifadelerin anayasa ve yasalara göre suç oluşturduğunu savundu.

Çarşamba, 14 Aralık 2011 23:28
9 Aralık'taki Hopa davasında tutuklu öğrencilerin serbest kalmasının ardından, Anadolu Üniversitesi'nde TKP'li Öğrenciler, Öğrenci Kolektifleri ve Gençlik Muhalefeti tarafından ortak bir yürüyüş düzenlendi.

Ankara’da Hopa olaylarını protesto ettikleri gerekçesiyle 6 aydır tutuklu bulunan çoğunluğu öğrenci 22 kişinin tahliyesinin ardından Öğrenci Kolektifleri, Gençlik Muhalefeti ve TKP’li Öğrenciler Anadolu Üniversitesi’nde bir yürüyüş düzenledi. Yurt binası önünden yemekhaneye yürüyen öğrenciler burada davayı ve mücadelenin kazanımları üzerine konuşmalar gerçekleştirdi.

Cumartesi, 31 Aralık 2011 00:06
Eskişehir’de Türkiye Komünist Partisi tarafından düzenlenen eylemde 2011 senesinde emekçilere, muhaliflere yönelik gerçekleştirilen bütün saldırılar ve son olarak dün yaşanan Şırnak-Uludere katliamı protesto edildi.

Eskişehir’de akşam saatlerinde gerçekleştirilen eylemde, Doktorlar Caddesi girişinde toplanan TKP’liler buradan Adalar Migros önüne yürüdü. “Sosyalizm kazanacak, umut kazanacak” yazılı bir pankartla meşaleler eşliğinde gerçekleştirilen yürüyüşün ardından Adalar Migros önünde bir basın açıklaması yapıldı.

Cuma, 16 Aralık 2011 01:14
<em>Cumhuriyet</em> Gazetesi'nden Miyase İlknur son dönemde tutuklu-tutuklanan öğrencilerin durumları ile ilgili yaptığı haberde liseli öğrencilerin Mayıs ayından bu yana tutuklu olduğunu belirtti.

Hopa davasında tahliyeleri gerçekleşti ancak tutukluluk kararı devam eden pek çok öğrenci hala cezaevlerinde. 500'ü aşkın lise ve üniversite öğrencisinden oluşan gençlerin ağır hapis istemleriyle yargılanmalarının ortak nedenlerinin ise solcu olmaları, AKP'ye muhalefet etmeleri olduğu görülüyor.

Cuma, 02 Aralık 2011 12:43
DİSK, KESK, TMMOB ve TTB’nin öncülüğünde bir araya gelen emek ve meslek örgütleri, demokratik kitle örgütleri ve siyasi partilerin, "Emek ve Demokrasi Güçleri" olarak 3 Aralık'ta yapacakları eylemlerin miting alan ve saatleri belli oldu.

KESK, DİSK, TTB ve TMMOB'un çağrısıyla bir araya gelen siyasi partiler, sendikalar, meslek odaları ve demokratik kitle örgütleri son dönemde artan baskı ve tutuklamalara karşı adalet ve özgürlük talebiyle 3 Aralık Cumartesi birçok ilde sokaklarda olacak.

Çarşamba, 21 Aralık 2011 09:27
Şike iddianamesinin ek klasörleri yayınlandı. Ek klasörlerde sanık ifadeleri ve tanık ifadelerinin yanı sıra pek çok delile de yer verildi. Şike operasyonunda bir diğer gelişme de Etik Kurulu raporunun basına yansıması. Taraf muhabiri Mehmet Baransu, raporu iki hafta önceden duyurdu.

Futbolda şike iddianamesinin ek klasörleri dün yayınlandı. Davaya bakan 16.Ağır Ceza Mahkemesi, 70 klasörden oluşan iddianame eklerini taraf avukatlarına dağıtmaya başladı.

Cumartesi, 03 Aralık 2011 00:05
ODTÜ'lüler, 2 Aralık 1977'de Rektörlük binasından açılan yaylım ateşi sonucu ölen ve yaralanan arkadaşlarını unutmadılar. ODTÜ'nün direniş geleneğinde önemli bir yere sahip Hasan Tan boykotu, öğrenciler, akademisyenler ve mezunlar tarafından yeniden hatırlatıldı.

ODTÜ'de gerçekleştirilen 2 Aralık anması saygı duruşuyla başladı. ilk konuşmayı yapan Mezunlar Derneği Başkanı Himmet Şahin söze o günlerin genel siyasi atmosferini anlatarak başladı.

Çarşamba, 02 Kasım 2011 11:52
2011-2012 akademik dönemi kayıt sürecinde uygulamaya konulan ve büyük tepkilere neden olan gizli harç zammı uygulaması YÖK tarafından daha sonra geri çekilmiş ve öğrencilerden alınan harçların geri ödeneceği açıklanmıştı. İşte harçların geri ödenmesi sürecindeki son durum.

YÖK tarafından yeni akademik dönem başında uygulamaya konulan harç zamları gelen tepkiler üzerine şimdilik geri çekilmiş ve alınan fazla miktarın öğrencilere iade edileceği açıklanmıştı. Bu açıklamanın ardından iki ay geçmişken kimi üniversiteler harçları geri ödemeye başladı.

Perşembe, 17 Kasım 2011 20:47
Devrimci Karargah davasının bugün görülecek 3. duruşması öncesi adliye önüne gelen Sıra Kimde İnisiyatifi, tutuklu devrimcilerin serbest bırakılmasını talep ettiler.

Eskişehir eski Emniyet Müdürü Hanefi Avcı’nın dâhil edildiği Bilim ve Gelecek dergisi editörü Baha Okar ile SDP üyeleriyle beraber 12’si tutuklu 52 sanıklı Devrimci Karargah davası bugün İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülecek.

Pazartesi, 28 Kasım 2011 16:24
Eskişehir’de yapılan Balyoz operasyonunda tutuklanan emekli Albay Hakan Büyük’ün evinde bulunan harici diskin üzerinde de oynama yapıldığı ortaya çıktı. Balyoz davasının delilleri arasında gösterilen flash bellekte oynama olduğu Boğaziçi Üniversitesi'nin hazırladığı bilirkişi raporunda ortaya konuldu.

Balyoz tutuklusu emekli albay Hakan Büyük’ün avukatlarının iki farklı tarihte müvekkilleri ile ilgili hazırlanan bilirkişi raporlarındaki delil bütünlüğünü bozan müdahalelerle ilgili Boğaziçi Üniversitesi’ne sordukları sorulara verilen cevaplar dava dosyalarına müdahale edildiğini gösterdi.

Pazartesi, 21 Kasım 2011 11:50
İçişleri Bakanlığı, gösteride öldürülen Şerzan Kurt için "Gitmese ölmezdi" derken yargıya da tazminat hesabında 'düşük enflasyon' uyarısı yaptı.

Muğla’da Şerzan Kurt adlı üniversite öğrencisinin polis kurşunuyla öldürülmesi iddiasıyla ilgili tazminat davasında savunması istenen İçişleri Bakanlığı, mahkemeye ilginç bir cevap gönderdi. Radikal’in haberine göre Bakanlık, 1,5 yıldır ‘adam öldürme’ iddiasıyla tutuklu yargılanan polis Gültekin Şahin’in ‘görevini yaptığını’ savundu ve “Kusur Şerzan Kurt’a aittir.

Çarşamba, 16 Kasım 2011 00:25
Samanyolu televizyonu, çizgifilmlerin ve çocuk programlarının çocukların bilinçaltına hitap ederek ahlak çöküntüsüne uğratmayı planladığını iddia eden haberi ile okuyucuları ile adeta dalga geçiyor. Haberin kaynağı olarak gösterilen gazeteci Sefer Darıcı ise renkli(!) kişiliği ile dikkat çekiyor.

Samanyolu Haber TV’nin haberine göre, 80’li yıllardan günümüze televizyonlarda çocuklara yönelik olarak yayınlanan programlarda görüntülere yazı ve imgelerle subliminal mesajlar ekleniyor ve bu yolla “toplum ahlakını erozyona uğratmak isteyenler dizilerle, çizgi filmlerle çocuklarımızı tam anlamı ile zehirliyorlar”!

Salı, 15 Kasım 2011 12:53
Şike operasyonundan bu yana Türkiye'de taraftarlık başkalaşım geçirdi. O.Gün Ünal, Türkiye-Hırvatistan maçına dair analizinde Fenerbahçe ve Beşiktaş taraftarlarının çoğunun yenilgiye "dudaklarının kenarında pis bir gülümsemeyle" sevindiklerini yazdı.

Şike operasyonunun Türkiye Hırvatistan maçına bu kadar açık seçik yansıyacağını kim bilebilirdi ki? Ya da şöyle diyelim: Başkanı, yöneticisi, teknik direktörü cezaevinde yatan ve takımının akıbetinin ne olacağı bilinmeyen bir kaos ortamında, futbolcunun milli maç psikolojisi nasıl olabilir ki?

Perşembe, 17 Kasım 2011 22:28
Devrimci Karargah davasında bazı sanıklar Hanefi Avcı’yla birlikte yargılanmak istemediği için mahkeme heyetinin kararıyla duruşma salonundan çıkarıldı. Sanıkların ve avukatların savunmalarını yeterli bulmayan mahkeme tahliye taleplerini reddetti. Dava 6 Şubat 2012'de Beşiktaş Adliyesi'nde görülecek.

Devrimci Karargah Davası’nın birleştirildikten sonra görülen 3. duruşması tutuklu sanıkların itirazıyla başladı. İstanbul 9. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davada 19 tutuklu ve tutuksuz sanık ile avukatları hazır bulundu.

Pages