394 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Salı, 20 Aralık 2011 23:10
Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu elektrik faturalarında yeni bir düzenlemeye hazırlanıyor. Yeni düzenleme ile elektrik fiyatlandırılmasına karşı doğacak tepkilerin önüne geçilmek istendiği anlaşılıyor.

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) elektrik faturalarında yeni bir düzenlemeye gidileceğini açıkladı. Düzenlemeye göre artık TRT payı ve kayıp-kaçak oranı faturalarda gösterilmeyecek.

Salı, 13 Aralık 2011 17:40
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı elektrik fiyatlarıyla ilgili eleştirileri yanıtladı. Yıldız, elektrik faturalarının yüksek olduğu eleştirilerine cep telefonu faturalarının daha yüksek olduğunu söyleyerek yanıt verdi.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız elektrik fiyatlarının yüksekliğiyle ilgili eleştirilere, son on yılda tüketici alışkanlıklarının değiştiğini söyleyerek yanıt verdi.

Cuma, 09 Aralık 2011 17:49
Kasım ayında Kürt yönetiminin ExxonMobil’le petrol arama anlaşması imzalaması ve Bağdat’ın Erbil’e yabancı petrol şirketlerine ödeme izni vermesi, Genel Enerji gibi “yerli” tekelleri de hareketlendirdi.

Önceki gün Financial Times’ta yer alan “Enerji zenginliğinin üzerine siyasetin gölgesi düşüyor” başlıklı haber, Türkiye basınında “Kuzey Irak’ın petrolü Türkiye’yi değiştirdi” şeklinde aktarıldı. Haberin bu şekilde yansıtılması dahi Türk şirketlerin Kuzey Irak petrolünden pay kapmak konusundaki iştahının ne kadar artmış olduğunun bir yansıması olarak değerlendirilebilir.

Perşembe, 15 Aralık 2011 00:42
Başbakan Tayyip Erdoğan geçirdiği ameliyatın ardından 21 gün sonra Ankara'ya döndü.

Başbakan Tayyip Erdoğan geçirdiği ameliyatın ardından 21 gün sonra özel uçak ''ANA'' ile saat 22.10'da Ankara'ya geldi.

Perşembe, 29 Aralık 2011 09:52
ABD tarafından desteklenen Nabucco doğalgaz boru hattına alternatif olarak gösterilen Güney Akım boru hattının Türkiye karasularından geçmesine onay verildi. Rusya’yla yapılan anlaşmadan iki gün önce ise Azerbaycan’la doğalgaz boru hattı yapım anlaşması imzalanması dikkat çekici…

Dün Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Botaş Genel Müdürü Fazıl Şener, Rusya Başbakanı Vladimir Putin ve Rus devletine ait petrol ve doğalgaz şirketi Gazprom Başkanı Aleksey Miller, Güney Akım doğal gaz boru hattının Türkiye’nin karasularından geçişine izin veren anlaşmayı imzaladı.

Salı, 20 Aralık 2011 13:39
Elektrik faturalarından TRT'ye sadece 2011 yılında 551 milyon TL aktarıldığı dün Maliye Bakanı Mehmet Şimşek tarafından açıklanmıştı. Dünyanın her yerinde yayın yapan ve hemen her ülkede muhabirleri olan BBC'ye bile kamudan ayrılan kaynak 225 milyon dolar.

Vatan gazetesinde Dünyanın en büyük televizyonu! başlığıyla yer alan haber şöyle:

TRT'nin 2010 yılında elektrik faturalarından aldığı para tam 551 milyon lira oldu. Bu rakam, elektrik faturalarını belki de en çok ilgilendiren bakanlık olan Enerji Bakanlığı'nın 2011 yılı bütçesinden daha fazla.

Cuma, 30 Aralık 2011 09:30
Portekiz'de Avrupa tarihinin gelmiş geçmiş en acımasız özelleştirme kampanyalarından biri hayata geçiriliyor.

Portekiz’de devlet teşebbüslerinin pek çoğu özelleştiriliyor. Özelleştirme dalgası kapsamında Portekiz Enerji Energias de Portugal (EDP) şirketindeki devlet hisseleri Çin’in enerji devi Three Gorges şirketine satıldı. Portekiz devletinin şirket üzerindeki yüzde 21.35’lik hissesi Çinli sermayedarlara 3.5 milyar avroya satıldı.

Çarşamba, 21 Aralık 2011 16:25
Akşam gazetesi TİKA'nın Fiji Adası'nda kurduğu HES'i manşetine taşıdı. Haberde Fijililerin yapılan HES nedeniyle Türkiye'ye minnettar olduğu belirtilirken Türkiye'de insanların HES'lere karşı mücadele etmesi "ilkel Fijililer kadar olamadık" ekseni ile haberde yer aldı.

Akşam gazetesi bugünkü "Türkler Çıldırmış Olmalı" başlıklı manşetinde, Türk İşbirliği Kalkınma Teşkilatı'nın (TİKA) Pasifik Okyanusu'nda bulunan Fiji Adaları'nda kurduğu 'mikro HES'e yer verildi. Haberin spotunda "Türkler sınırları, okyanusu aştı, Fiji'nin balta girmemiş ormanlarına HES kurdu. Yıllar sonra elektriğe kavuşan Savu Savu'lular mutlu, 'Kahin bize yıllar önce söylemişti.

Cuma, 16 Aralık 2011 18:46
TMMOB tarafından düzenlenen yılda bir düzenlenen Sanayi Kongresi Ankara Milli Kütüphane Konferans Salonu'nda başladı. Bu seneki kongrenin ana başlığı "Bölgesel Kalkınma Öncelikli İstihdam Odaklı Sanayileşme". Kongre yarın da devam edecek.

TMMOB tarafından yılda bir düzenlenen Sanayi Kongresi bugün Ankara'da başladı. Milli Kütüphane Konferans Salonu'nda gerçekleştirilen kongre yarın da devam edecek. Bu seneki kongrenin ana başlığı "Bölgesel Kalkınma Öncelikli İstihdam Odaklı Sanayileşme".

Pazartesi, 19 Aralık 2011 15:31
Bir bakan yardımcısı kendisi için kiralanan Audi A-4 marka makam aracını beğenmeyerek A-8 istedi. Bunun üzerine bakan yardımcısına ayda 43 bin liraya A-8 kiralandı.

Başbakan Erdoğan’ın halka "lüks tüketmeyin, Porsche yerine Fiat’a binin" açıklamasının AKP’li bakan yardımcıları için geçerli olmadığı ortaya çıktı. İsmi açıklanmayan bir bakan yardımcısı kendisi için kiralanan Audi A-4 marka aracı beğenmeyerek A-8 istedi. Kiralanan bu makam aracının bakanlığa aylık masrafı ise 43 bin lira. Konuyla ilgili ‘Bakan Şimşek ‘’Doğruysa gereğini yapacağım’’ dedi.

Cumartesi, 10 Aralık 2011 14:18
Japonya'nın güneybatısında yer alan Genkai Nükleer Santrali'nde sızıntı oldu ve 1.8 ton radyasyonlu su santraldeki 3 numaralı reaktördeki bir pompadan sızdı. Sızıntının nedeni bilinmiyor.

Japon hükümetinin Cumartesi günü yaptığı açıklamaya göre Kyushu Elektrik Şirketi tarafından işletilen Genkai Nükleer Santrali'nde büyük hacimli bir radyasyonlu su sızıntısı oldu.

Cuma, 02 Aralık 2011 13:02
Deniz Feneri'nden para aktaran şirketlerin İBB'den aldığı ihaleleri inceleyen savcı Mehmet Tamöz soruşturmadan alındı.

Deniz Feneri e.V soruşturmasını yürüten üç savcının görevden alınmasının ardından konuyla bağlantılı kritik bir soruşturmaya daha müdahale edildiği ortaya çıktı.

Cuma, 16 Aralık 2011 16:03
Alper Birdal

Yeni Doğu Politikası, neue Ostpolotik, Almanya’da 1969’da Sosyal Demokrat Parti’nin iktidara gelmesi ve Willy Brandt’ın Şansölye seçilmesiyle hayata geçirilen politikaya verilen ad. Günümüzle önemli paralellikler içeriyor ve bu nedenle kısaca bazı özelliklerini hatırlamakta yarar var. Zira yeni bir “Yeni Doğu Politikası”nın şekillendiğini görüyoruz. Anlamak için eskisine bakmak gerekiyor.

Cumartesi, 17 Aralık 2011 20:50
Birleşik Metal İş Sendikasının 18. Olağan Genel Kurulu dün yapılan ilk gün toplantısıyla başladı. Çok sayıda yerli ve yabancı konuğun katıldığı toplantı bugün devam ederken Genel Kurul yapılacak seçimin ardından sonlanacak.

Birleşik Metal İş Sendikasının 18. Olağan genel kurulu devam ediyor. Dün yapılan açılış toplantısında çok sayıda konuk konuşmalar yaparken Genel Kurul yarın yapılacak seçimlerin ardından son bulacak.

Cuma, 02 Aralık 2011 12:11
Hasankeyf’i sular altında bırakacak Ilısu Barajı Projesi'nin iptali için açılan davadan, 11 yıl sonra oluşturulan bilirkişi heyeti raporunu tamamladı. Rapor barajların ülke ekonomisine yararlarını anlatırken iptal davası açan Avukat Murat Cano, bilirkişi heyetinin taraflı olduğunu dile getirdi.

Ilısu Barajı’nın yapımına karşı 2000 yılında açılan davadan 11 yıl sonra oluşturulan bilirkişi heyeti raporunu tamamladı. Raporda sular altında kalacak 550 arkeolojik eserin taşınabileceği belirtilirken, barajların ülke ekonomisine ‘katkısının’ altı çizildi.

Pages