93 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Pazartesi, 05 Aralık 2011 12:43
Bu sabah saat 10.17'de Ege Denizi'nde 5.1 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

Kandilli Rasathanesinden yapılan açıklamaya göre bu sabah saat 10.17'de Ege Denizi'nde 5.1 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Deprem İzmir ve Çanakkale'den de hissedildi.

(soL - Haber Merkezi)

Cuma, 09 Aralık 2011 01:30
Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, Ege Üniversitesi'nde kampüsteki bir heykel açılışı esnasında yumurta ile protesto edildi.

AB Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, Ege Üniversitesi'nin düzenlediği EgeArt Sanat Günleri kapsamında gerçekleştirilen heykel açılışı sırasında yumurta atılarak protesto edildi.
Atılan yumurta Bakan Bağış’ın yüzüne isabet etti. Yumurta Bağış'ın yüzünde küçük derecede kan toplanmasına ve şişliğe neden oldu.

Cuma, 09 Aralık 2011 17:51
Dün Ege Üniversitesi’nde EgeArt Sanat Günleri'ne katılan AB Bakanı Egemen Bağış’a yumurtalı protestoda bulunan Öğrenci Kolektifleri üyesi öğrenciler ‘devlet büyüklerine hakaret ve fiili saldırı’ suçlamasıyla adliyeye sevk edildi.

Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış'a yumurtalı protestoda bulunan Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi 1. sınıf öğrencileri A.B. ve E.Ç. adliyeye sevk edildi.

Çarşamba, 07 Aralık 2011 16:41
Ege Bölgesi'nde 7.2'lik deprem beklediğini ve Fethiye'nin taşınması gerektiğini savunan jeofizik profesörü Ahmet Ercan ile Fethiye Belediye Başkanı arasında yaşanan "tekerlekli sandalye" tartışması ilginç bir boyuta taşındı.

Jeofizik profesörü Ahmet Ercan’ın İzmir’de 5.1’lik depremin ardından "Fethiye taşınsın" sözlerine Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatçi tuhaf bir cevap verdi. "Tekerlekli sandalye yok ki alıp başka yere taşıyasınız" diyen Başkan, "işi Allah’a havale etmek gerektiğini" de söyledi. Bu sözler üzerine Ercan, Saatcı'nın sözlerini "çaresizlik" olarak değerlendirdi.

Çarşamba, 28 Aralık 2011 13:59
İzmir Ege Serbest Bölgede üretim yapan Hugo Boss, işçiler sendikalı olmaya başlayınca adeta fabrikada sıkıyönetim ilan etti. 250 işçiyi işten çıkaran fabrika yönetimi, direnişteki işçilerle Facebook’ta arkadaş olanları dahi işten çıkardı. Fabrikada baskı altında çalışan işçilerin çoğu depresyon hapları kullanıyor.

Hugo Boss’ta patron sendika ve işçi düşmanlığında sınırları zorluyor. İşçilere adeta nefes aldırmayan ve sıkı bir denetim uygulayan fabrika yönetimi, sudan sebeplerden dolayı işçilerden sürekli olarak savunma talep ediyor. Teksif Sendikası İzmir İl Temsilcisi Faruk Aksoy, 3500 işçinin çalıştığı fabrikadaki baskı ortamı yüzünden işçilerin depresyon ilaçları kullandığını dile getirdi.

Pazartesi, 05 Aralık 2011 13:54
Mamak'ta daha önce halkın tepkisi nedeniyle durdurulan baz istasyonu inşaatları tekrar başlayınca mücadele de yeniden başladı. Halk, istasyonu istemiyor.

Mamak’ta Belediye Meclisi oy birliğiyle aldığı kararla Mamak’ın çeşitli yerlerinde toplamda 52 çocuk parkına baz istasyonu dikilmesi kararı almıştı. Uzunca bir süre buna karşı direnen Mamak halkı çeşitli eylemlilikler yapmış, komisyonlar kurmuş ve mücadeleyi sürdürerek istasyonların dikilmesine

Çarşamba, 07 Aralık 2011 15:47
Marmara Üniversitesi Rektörlüğü öğrencilere ve akademisyenlere banka kartı ‘özelliği’ olan kampüs kart vermek için türlü yollar deniyor. Son olarak Rektör yardımcısı Hamza Kandur, kartı alanların Bafra Pide’de yüzde 25 indirim ‘imkânı’ olacağını maille bildirdi.

Birçok üniversitede uygulanmaya çalışılan ve kredi kartı kullanımını arttırmaya dönük yapılan Kampüs Kart uygulaması için Marmara Üniversitesi Rektörlüğü büyük uğraşlar veriyor. Son olarak üniversitenin Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hamza Kandur’dan akademisyenlere gönderilen mailde kart sahiplerinin Bafra Pide’den yüzde 25 indirimle yemek yiyebileceğini söyledi.

Cuma, 16 Aralık 2011 01:14
<em>Cumhuriyet</em> Gazetesi'nden Miyase İlknur son dönemde tutuklu-tutuklanan öğrencilerin durumları ile ilgili yaptığı haberde liseli öğrencilerin Mayıs ayından bu yana tutuklu olduğunu belirtti.

Hopa davasında tahliyeleri gerçekleşti ancak tutukluluk kararı devam eden pek çok öğrenci hala cezaevlerinde. 500'ü aşkın lise ve üniversite öğrencisinden oluşan gençlerin ağır hapis istemleriyle yargılanmalarının ortak nedenlerinin ise solcu olmaları, AKP'ye muhalefet etmeleri olduğu görülüyor.

Salı, 27 Aralık 2011 21:56
Mesut Yılmaz, Birgün’den Enver Aysever ile yaptığı röportajda, 90'larda Yunanistan'daki orman yangınlarını misilleme olarak Türkiye'nin çıkarttığını ima etmiş ve gelen tepkiler üzerine yanlış anlaşıldığını ifade etmişti. Kutlu Savaş'ın hazırladığı Susurluk Raporu’ysa Yılmaz'ın hiç de yanlış anlaşılmadığını gösteriyor.

23 Aralık günü, Birgün Gazetesi köşe yazarlarında Enver Aysever, Türkiye'de yaşanan faili meçhullerle ilgili eski başbakanlardan Mesut Yılmaz'ı aradığını ve ilgili konu hakkında düşüncelerini sorduğunu yazmış, Mesut Yılmaz'ın açıklamalarına da köşesinde yer vermişti.

Perşembe, 15 Aralık 2011 09:30
Ahmet Çınar

KENTİN SESİ - MANİSA YAZILARI

Pazartesi, 12 Aralık 2011 14:23
Hükümetin "ilaç fiyatları düşecek" diye duyurduğu düzenleme ile bazı ilaçlarda fiyatlar arttı. Hükümetin belirlediği fiyatı ilaç şirketlerinin kabul etmemesi durumunda fatura vatandaşa kesiliyor. HIV ile yaşayanların kullandıkları ilaçlar bu duruma bir örnek...

Geçtiğimiz günlerde Ekonomi Koordinasyon Kurulu kararıyla ilaçlardaki kamu kurum indirim oranının arttırılmasının ardından bazı ilaç firmaları bu indirimi kabul etmedi. Arada oluşan farka dair anlaşma yolu ise farkın vatandaştan alınması oldu.

Pazartesi, 12 Aralık 2011 09:30
Tevfik Çavdar

Dünya, bir sistemin çöküşünü en az zararla atlatma çabasında. Çok değil, yarım yüzyıllık bir hayal, bel bağlanan bir proje, temelinden, istinad kirişlerinden çatırtılar gelerek adım adım tarihin tozlu raflarındaki yerini almak üzere. Çünkü yanlış bir temel üzerine inşa edilmişti.

Pazar, 11 Aralık 2011 10:00
9 Aralık’ta Ankara’da görülen Hopa davasında yargılanan 22 kişi mahkemede yaptıkları savunmalarda bu davayla asıl yargılananın AKP karşıtlığı olduğunu ifade ettiler. Katıldıkları eylemlerin arkasında olduklarını belirten öğrenciler asıl yargılanması gerekenin AKP iktidarı olduğunu belirttiler.

Hopa’da emekli öğretmen Metin Lokumcu’nun polis müdahalesi ardından hayatını kaybetmesini protesto ettikleri için yıllarca hapse mahkum edilen 22 üniversite öğrencisinin davası 9 Aralık Cuma günü Ankara Adliyesi’nde görüldü.

Çarşamba, 23 Kasım 2011 23:45
Ege Üniversitesi öğrencisi Örsan Deniz Urgun, üniversitenin öğrencilere sormaksızın tüm kimlik kartlarını kredi kartı özelliği de içerecek şekilde düzenlemesine karşı açtığı davayı kazandı. Böylece başka üniversitelerin de başlattığı bu işgüzar uygulamaya karşı önemli bir emsal karar alınmış oldu.

2009-2010 öğretim yılının başında Ege Üniversitesi'nde öğrenciler kimlik kartlarını almaya gittiklerinde Vakıfbank yetkilileriyle karşılaştılar. Öğrenciler, üniversite kimlik kartlarını almak için banka görevlilerinin verdiği kredi kartı başvuru formlarını doldurmak zorunda bırakıldılar.

Salı, 29 Kasım 2011 17:02
Ankara Mamak’ta Ege Mahallesi 12.Cadde'ye baz istasyonu kurulmasına tepki gösteren halkla polis arasında kısa süreli arbede yaşandı. Daha sonra Kaymakamlıkla görüşen mahallelinin bu girişimin ardından baz istasyonu çalışmaları 10 gün süreyle durduruldu.

Mamak’ta Ege Mahallesi 12. Caddeye kurulmak istenen baz istasyonu halkın tepkisiyle karşılaştı. Sabah saatlerinde baz istasyonu kurulması için mahalleye polis eşliğinde gelen yetkililer mahallelinin tepkisiyle karşılaştı. Daha sonra polisle ufak çaplı bir arbede yaşanırken, Kaymakamla yapılan görüşmenin ardından çalışmalar 10 gün süreyle durduruldu.

(soL - Mamak)

Pages