7212 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Cumartesi, 03 Aralık 2011 10:04
ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden'ın Türkiye ziyareti Türkiye'nin gündemine oturdu. Biden'ın temasları, AKP ile ABD'nin arasının sanıldığından daha iyi olduğunu gösterirken, cemaat de Vaşington'da hummalı bir "lobi" faaliyeti yürütüyor.

Son dönemde Ortadoğu'ya yönelik olarak Suriye ve İran'ın hedef haline getirildiği planlarını hızlandıran ABD ile AKP iktidarının arasından su sızmıyor. İki tarafın da iki cephede birden sürdürdüğü temaslar gündemden eksilmiyor. Türkiye ABD Başkan Yardımcısı düzeyinde ziyaretle onurlandırılırken, ABD'nin başkenti Vashington'da da başka bir hummalı faaliyete tanık olunuyor.

Cumartesi, 17 Aralık 2011 10:33
Türkiye'de gazeteler haber bulma sıkıntısı çekmiyor. Çünkü artık neredeyse her gün ya yeni bir operasyon yapılıyor ya da yazılan iddianameler gündeme geliyor. Yalnızca dünün bakiyesi bile Türkiye'de gazetecilerin ne kadar "şanslı" olduğunu görmek için yetiyor.

Dün güne yine ‘operasyon’ haberleriyle başladık. Artık Türkiye neredeyse her gün operasyon, tutuklama, gözaltı, baskın, iddianame haberleri alıyor. Hal böyle olunca da gazete manşetleri bu haberlerle doluyor. Örneğin, dün basında yer alan haberlere bakalım. İşte yalnızca bir günde yaşananlar…

Perşembe, 01 Aralık 2011 16:15
Giresun'un Güce ilçesinde bir öğretmen ve 8 öğrenci, okulda yakılan kömür sobadan sızan gazından zehirlendi.

Giresun'un Güce ilçesinin Boncukçukur köyü İlköğretim okulunda, anaokulu öğretmeni S.Y. ile öğrenciler S.G., S.Ç., B.A., M.B., E.Ç., A.S., S.K. ve E.Ç. sınıf içerisinde yanan kömür sobasından sızan gazdan zehirlendi. Öğretmen ve öğrenciler, Espiye Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Öğretmen ve öğrenciler, yapılan tedavilerinin ardından taburcu edildi.

Cuma, 09 Aralık 2011 09:30
Yurdakul Er

İğneyi de çuvaldızı da kendimize batıralım. Karşı dünyanın iki besili yazıcısı, hiç farkında ve umurlarında olmadan, hepimize sıkı bir ders vermiş oldu.

Perşembe, 01 Aralık 2011 13:05
Bulletin of Atomic Scientists adlı dergi Türkiye'de bulunan ABD'ye ait taktik nükleer bombalar konusunda bir rapor yayımladı ve Türkiye'nin 40 yılı aşkın süredir ABD'nin nükleer silahlarının bekçiliğini yaptığını ortaya koydu.

Vatan muhabiri İlhan Tanır Robert S. Norris ve Hans M. Christensen imzasıyla Bulletin of Atomic Scientists dergisinde yayımlanan bir raporu haberleştirdi. Raporda NATO antlaşması kapsamında Türkiye’de bulunan ABD’ye ait taktik nükleer bombaların envanteri sunuluyor ve Türkiye’nin bu bombaları kullanabilme kapasitesi kazanmaya hazırlandığı ifade ediliyor.

Perşembe, 29 Aralık 2011 13:28
Libya’da Kaddafi’yi yakaladıktan sonra işkenceyle öldürüp, cesedini bir kasabın soğutma deposunda sergileyen ekibe ödül olarak 40 gün 40 gece sürecek Türkiye tatili verildi. İşkenceci Libyalılar 5 gündür ülkemizde.

Takvim gazetesinin haberine göre, Libya Ulusal Geçiş Konseyi, eski lider Muammer Kaddafi'yi işkenceyle öldürüp, cesedini bir kasap dükkanının soğutma deposunda sergileyen grubu, Türkiye tatiliyle ödüllendirdi. 158 kişilik grup, 40 gün 40 gece Türkiye'de tatil yapacak. Ataköy'de 5 yıldızlı lüks bir otele yerleştirildiği belirtilen Libyalılar, 5 gündür aramızda.

Salı, 20 Aralık 2011 18:01
Bugün İstanbul Üniversitesi’nde soL Haber Portalı Genel Yayın Yönetmeni Alper Birdal’ın katılımıyla “Ortadoğu’dan Yunanistan’a Hangi Devrim, Hangi Kriz?” başlıklı bir konferans düzenlendi. Birdal, Ortadoğu’da ve Yunanistan’da gelişmeleri değerlendirdi.

İstanbul Üniversitesi Siyasal ve Sosyal Araştırmalar Kulübü (SİSAK), bugün üniversitenin Siyasal Bilgiler Fakültesi’nde “Ortadoğu’dan Yunanistan’a Hangi Devrim, Hangi Kriz?” başlıklı bir panel düzenledi. Panel, soL Haber Portalı Genel Yayın Yönetmeni Alper Birdal’ın katılımıyla gerçekleştirildi.

Cuma, 02 Aralık 2011 19:51
Sabah gazetesi yazarı Ersin Ramoğlu, "Hain Puştlar" başlıklı yazısı ile ETÖ'nün karanlık planlarını deşifre etti. Ramoğlu, deşifre etmekle kalmadı, halkı tıklamaya çağırdı.

Sabah gazetesi yazarı Ersin Ramoğlu bugün yazdığı "Hain Puştlar" başlıklı yazı ile karanlık odakların planlarını açığa çıkardı. Erdoğan'ın Time dergisinin "yılın adamı" anketinde arka sıralarda kalmasının nedenini ortaya çıkaran Ramoğlu, "ihanet çetesi"ne karşı halkı 'tıklamaya' çağırdı.

Salı, 13 Aralık 2011 14:24
Silahlı muhalif grupların Türkiye sınırından Suriye'ye sızarak düzenlediği saldırılar sürüyor. Dün Türkiye sınırından sızan 15 kişilik silahlı grup ile Suriye askerleri arasında çatışma yaşandı.

Türkiye sınırından Suriye'ye geçiş yapmak isteyen silahlı bir grup, Suriye askerleri tarafından engellendi. Suriye'nin resmi haber ajansı Sana'da yer alan habere göre, dün akşam saatlerinde Suriye'nin İdlib bölgesinde Türkiye sınırından geçen silahlı grup ile Suriye askerleri arasında çatışma yaşandı.

Salı, 27 Aralık 2011 00:13
Suriye Müslüman Kardeşler Örgütü'nün 2 yıldır Türkiye'de ikamet eden Siyasi Büro üyesi Muhammed Faruk Tayfur Bugün Gazetesi'ne röportaj verdi. Suriye sınırları içerisinde bir tampon bölge oluşturulmasını ve Suriye hava sahasının kapatılmasını isteyen Tayfur askeri müdahale çağrısını yinelemeyi ihmal etmedi.

Suriye Müslüman Kardeşler Örgütü Siyasi Büro Şefi Muhammed Faruk Tayfur Bugün Gazetesi'ne röportaj verdi. Faruk Tayfur 2 yıldır Türkiye'de ikamet ediyor. Tayfur, aynı zamanda İstanbul’da kurulan Suriye Ulusal Konseyi’nin de üyesi.

Çarşamba, 28 Aralık 2011 17:16
Türkiye Komünist Partisi, emekli milletvekilleri ve bakanların maaşlarına yapılan yüksek zamların geri alınması talebiyle imza kampanyası başlattı.

Emekli milletvekili ve bakanların maaşlarını 7 bin 500 TL’ye çıkaran yasaya karşı, Türkiye Komünist Partisi imza kampanyası başlatıyor.

Emeklilerin maaşlarına yüzde 4 oranında zam yapılırken milletvekillerine yapılan yüzde yüz oranında zammın kabul edilemez olduğunun belirtildiği imza kampanyası metninde, emekçilere insanca yaşayabileceği bir ücret verilmesi talep edildi.

Cuma, 16 Aralık 2011 00:25
Afganistan Devlet Başkanı ile görüşen Afgan liderler Taliban'ın büro açması için Türkiye ve Suudi Arabistan'da büro açılabilir önerisinde anlaştı.

Ntvmsnbc'nin haberine göre Afganistan Devlet Başkanı Hamid Karzai ile görüşen Afgan liderler, Taliban'ın büro açması için en uygun ülkelerin Türkiye ve Suudi Arabistan'ın olabileceği konusunda uzlaştı.

Perşembe, 22 Aralık 2011 17:39
Devrimci Karargah soruşturmasında tutuklanan Türkiye Gerçeği yazarı Mehmet Güneş’in cezaevinde işkence görmesi üzerine İHD açıklama yaptı.

Geçtiğimiz günlerde Devrimci Karargah soruşturmasında tutuklanarak Tekirdağ 2. No.lu F tipi cezaevine gönderilen Türkiye Gerçeği yazarı Mehmet Güneş’in cezaevi gardiyanları tarafından işkence gördüğü ortaya çıktı.

Cuma, 16 Aralık 2011 21:44
Türkiye Komünist Partisi Genel Merkezi yaptığı açıklamayla 21 Aralık’ta sağlık emekçileri ve KESK’in yapacağı grevi destekleyeceğini duyurdu.

TKP Genel Merkezi 21 Aralık grevi öncesi bir açıklama yayınlayarak, greve destek vereceğini duyurdu ve halkı kamu emekçilerinin yanında yer almaya çağırdı.

Cuma, 16 Aralık 2011 14:03
Türkiye güne yine operasyonlarla başladı. Batman, Diyarbakır, Siirt’in Kurtalan ilçesi ve Mersin'de yapılan operasyonlarda en az 40 kişi gözaltına alındı.

KCK adıyla yürütülen operasyonlar kapsamında bugün 4 ilde operasyonlar düzenlendi. Operasyonlar kapsamında 44 kişi gözaltına alınırken böylece son 3 günde yapılan operasyonlarda 108 kişi gözaltına alınmış oldu.

Pages