2 sonuçtan 1 - 2 arası gösteriliyor
Pazartesi, 05 Eylül 2011 15:28
Küba, Libya'daki diplomatik görevlilerini çekerek Ulusal Geçiş Konseyi'ni tanımayacağını açıkladı. Küba Dışişleri Bakanlığı yaptığı açıklamada Libya ve Suriye konusunda NATO ve BM'nin tavrını mahkûm ederken, uluslararası kamuoyuna çağrıda bulundu.

Küba Dışişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklama şöyle:

"Dışişleri Bakanlığı, dış müdahale ve NATO'nun askeri saldırganlığının çatışmayı keskinleştirdiği ve Libya halkının kendi kaderini kendisi belirleyerek uzlaşılmış ve pasif bir çözüme ulaşmasını engellediği Libya'daki diplomatik personelini geri çekme kararı almıştır.

Pazar, 04 Eylül 2011 15:50
Basına sızan ve Türkiye-İsrail ilişkilerini gerginleştiren Birleşmiş Milletler raporunda, İsrail'i meşrulaştıran argümanlar ağır basıyor. Bununla birlikte, bir tür "denge" hesabı da yapılmış. Raporu hazırlayan komisyonda yer alan Alvaro Uribe ise, Kolombiya'nın "Amerikancılığı" ile ünlü eski devlet başkanı.

Resmi olarak açıklanmadan New York Times'ın yayımladığı Birleşmiş Milletler'in Mavi Marmara raporunun zamanlaması hakkında akla gelen sorulara soL'da yer vermiş ve konunun ABD bağlantılı boyutuna dair şüpheleri