3 sonuçtan 1 - 3 arası gösteriliyor
Perşembe, 21 Temmuz 2011 20:50
2005 yılında Küba'da ilki düzenlenmiş olan ALBA Spor Oyunları bu sene 23 ülkeden 2000'den fazla sporcunun katılımıyla Venezuela'da gerçekleşiyor.

İki yılda bir düzenlenen oyunların ilkinde konuşma yapan Fidel Castro “(Oyunlar) hükümetler siyasi irade gösterdiğinde ve halk destek verdiğinde neler yapılabileceğinin kanıtıdır. Latin Amerika ve Karayipler'in kardeş halkları arasında kurulabilecek dostluk, işbirliği ve dayanışma rüyasını gerçeğe dönüştürüyoruz.” demişti.

Salı, 12 Temmuz 2011 10:30
NTV’deki işine son verilen Banu Güven, ana akım medyada birikimi ve tavrıyla meslektaşlarından ayrılan bir profil çiziyordu. Profesyonel gazeteciliğe Milliyet’te başlayan Güven, AKP’nin medya operasyonunun son kurbanı oldu.

Gazetecilikle İstanbul Erkek Lisesi’ndeki yıllarında tanışan Banu Güven, Cumhuriyet Gazetesi’ne bağlı Bizim Almanca dergisinde çalışmaya başladı. Daha sonra bir İsviçre gazetesinin İstanbul muhabirine asistanlık yapan Güven, 1991’de İstanbul Üniversitesi’nde Uluslararası İlişkiler Bölümü’nü bitirdi ve Boğaziçi Üniversitesi’nde araştırma görevlisi oldu.

Pazartesi, 04 Temmuz 2011 18:02
Geçtiğimiz hafta Latin Amerika'da yaşanan bazı önemli gelişmelerden başlıklar.

Venezuela