65 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Pazartesi, 06 Haziran 2011 15:37
Hopa’da derelerine, emeğine ve geleceğine sahip çıkan halka savaş açan ve devrimci öğretmen Metin Lokumcu’yu katleden AKP ve emrindeki “kulluk” kuvveleri, 5 Haziran’da Berlin Kreuzberg’de gerçekleştirilen eylemle protesto edildi.

Allmende’nin çağrısıyla bir araya gelen farklı gelenek ve örgütlerden devrimciler, “Berlin’den Eşkiya Hopa’ya Selam - Metin Lokumcu’nun Katili AKP’dir” pankartı arkasında buluşarak Metin Hoca’ya devrim sözü verdiler.

Pazar, 26 Haziran 2011 16:47
Şirinler'in "devrimci", Şirin Baba'nın da "Marx taklidi" olduğu sıkça konuşulan bir efsane. Aslında çizgifilmde her siyasi görüşe yontulabilecek ögeler var. Çizgifilmin aşırı kadın düşmanı ve ırkçı ögeleri ise, unutulmuş görünüyor.

Şirinler çizgifilminin yaratıcısı Peyo'nun doğumgünü olan 25 Haziran, "Dünya Şirinler Günü" ilan edilmiş.

Perşembe, 02 Haziran 2011 22:05
Metin Lokumcu adlı öğretmenin Hopa’da polis terörü sonucu katledilmesine yönelik öfke eylemleri yayılıyor. Ankara’da ve Taksim’deki eylemlere polisin saldırmasının ve Artvin’de “cadı avı” başlatılmasının ardından Kartal’da ilerici ve devrimci güçler bir protesto eylemi düzenlediler.

Sinop'ta eylem: Türkiye 'ileri faşizmin' gölgesinde

Cuma, 03 Haziran 2011 10:30
Türkiye’nin birçok yerinde olduğu gibi Çorlu’da da bir eylem yapılarak Hopa ve sonrasında yapılan saldırılar kınandı.

Çorlu'da Belediye Meydanı'nda dün akşam saatlerinde biraraya gelen vatandaşlar Hopa ve sonrasında yaşanan saldırılara ilşkin bir basın açıklaması yaptı.

Perşembe, 30 Haziran 2011 12:37
Ergin Yıldızoğlu

(...)

Perşembe, 02 Haziran 2011 18:01
CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu Metin Lokumcu'nun ölümüyle sonuçlanan AKP terörü için eylemcileri suçlayan ifadeler kullanırken, CHP gençlik kolları başka şeyler söylüyor.

Öğretmen Metin Lokumcu’nun Hopa’da düzenlenmiş olan AKP mitingi öncesinde polis tarafından atılan gaz bombaları sonucunda kalp krizi geçirmesi ve ölümünün ardından CHP genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve CHP İstanbul Gençlik Örgütü’nden farklı açıklamalar geldi.

Cuma, 24 Haziran 2011 16:55
Özgürlük ve Dayanışma Partisi (ÖDP) Antalya İl Örgütü üyeleri, Ankara ve Hopa’da tutuklanan üyelerine destekte bulunmak üzere Güllük PTT’den dayanışma kartları gönderdiler.

Güllük PTT önünde bir araya gelen ve hazırladıkları kartları gönderen ÖDP‘liler adına İl Başkanı Zeynel Ergen bir açıklama yaptı. Ergen açıklamasında, tutuklanan ÖDP’lilere özgürlük ve dayanışmanın devrimci selamını göndermek üzere toplandıklarını belirterek ”AKP ‘zorbalıkla ustalık’ dönemini Hopa’dan başlattı.

Pazartesi, 13 Haziran 2011 22:06
Özgürlük ve Dayanışma Partisi, seçim sonuçlarına dair Genel Başkan Alper Taş imzalı bir açıklama yayımladı. Açıklamada, seçim sonuçlarının ülkeniz için umut verici bir parlamento tablosu ortaya çıkarmadığı belirtildi.

ÖDP tarafından yapılan yazılı açıklama şöyle:

Pazartesi, 27 Haziran 2011 00:12
Adana’daki Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi’ndeki SES ve Dev Sağlık-İş temsilciliğine Rektörlük talimatıyla cebir kullanarak girildi, çok sayıda eşya gasp edildi .

Sendika.org'un haberi şöyle:

Pazartesi, 27 Haziran 2011 17:02
Çukurova Üniversitesi Rektörlüğünün talimatıyla SES ve Dev Sağlık-İş Sendikası’nın işyeri temsilciliklerine dün cebir kullanılarak girilmesine Antalya’da sağlık emekçileri tepki gösterdi.

Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi A Blok Önünde toplanan sağlık emekçileri sık sık “Baskılar bizi yıldıramaz” “Balcalı emekçisi yalnız değildir” “Direne direne kazanacağız” sloganları attılar.

Salı, 28 Haziran 2011 10:30
Venezuela, meclise sunulan bir yasa tasarısı ile devletin geçmişte işlediği suçları araştırmaya hazırlanıyor. Tasarı ile birlikte bir Hakikat ve Adalet Komisyonu’nun kurulması da planlanıyor.

Geçtiğimiz salı günü, Venezuela Ulusal Meclisi 1958-1998 yılları arasında devlet tarafından işlenmiş siyasi suçları araştırmak üzere meclise verilen bir yasa tasarısını kabul etmek üzere adım attı. Venezuela “demokrasisi”nin 40 yıllık periyodunda, binlerce solcu işkenceden geçirilmiş, kaybedilmiş veya öldürülmüştü.

Pazar, 26 Haziran 2011 10:30
Yıllardır her Cumartesi günü İstanbul’da Galatasaray Lisesi önünde buluşan Cumartesi anneleri seslerini bu defa Kars’tan duyurmaya çalıştı.

Cumartesi Anneleri 12 Eylül darbesi sonrasında gözaltında kaybolan Cemil Kırbayır ve Mahmut Kaya’nın mezarlarının bulunması ve darbecilerin yargılanması için Kars’a geldi.

Cumartesi, 25 Haziran 2011 20:53
Kazım Koyuncu İstiklal Caddesi boyunca yapılan bir yürüyüşle anıldı.

Birgün'den Tuğçe Çelik'in haberine göre, 2005 yılında yaşamını yitiren Hopa doğumlu müzisyen Kazım Koyuncu Laz Kültür Derneği’nin düzenlediği yürüyüşle anıldı. İstanbul Mis Sokak’ta toplanan kalabalık hüzünlü tulum ezgileriyle ve Kazım Koyuncu’nun posterleriyle İstiklal Caddesi boyunca yürüyerek Galasaray Meydanı’na geldi. Yürüyüş boyunca halkın alkışlarıyla destek verdiği gözlendi.

Perşembe, 23 Haziran 2011 18:40
Yasadışı örgüt üyesi olduğu iddiasıyla 1,5 senedir Tekirdağ F tipi Cezaevi'nde tutuklu yargılanan ODTÜ öğrencisi Hüseyin Edemir bugün serbest bırakıldı.

Bir buçuk senedir "örgüt üyeliği" iddiasıyla tutuklu bulunan ODTÜ öğrencisi Hüseyin Edemir, bugün serbest kaldı.

Çarşamba, 22 Haziran 2011 22:21
Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde çalışan Dev Sağlık-İş üyesi taşeron sağlık emekçileri kadro hakları için eylem yaptılar.

Devrimci Sağlık İşçileri Sendikası (Dev Sağlık-İş) üyeleri Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın verdiği işçilerin hastanenin kadrolu çalışanı olması yönündeki kararının Akdeniz Üniversitesi’nde de uygulanması için hastane içinde yürüyüş yaparak basın açıklaması düzenlediler.

Pages