3 sonuçtan 1 - 3 arası gösteriliyor
Cuma, 03 Haziran 2011 11:21
Şili’nin darbeyle devrilen sosyalist devlet başkanı Salvador Allende’nin mezarının “cinayet” şüphesiyle açılmasının ardından bir iddia da Şilili şair Pablo Neruda için dile getirildi.

Şili’nin eski devlet başkanı Salvador Allende’nin mezarının açılması, “cinayet mi, intihar mı” tartışmalarını yeniden alevlendirdi. Şili devlet televizyonu, Allende’nin suikasta kurban gitmiş olabileceğini iddia ederken, ordu tarafından yapılan açıklamada sosyalist liderin “Fidel Castro tarafından kendisine hediye edilen Kalaşnikov ile intihar ettiğini” söyledi.

Çarşamba, 22 Haziran 2011 19:45
Latin Amerika’da geçen haftanın öne çıkan gündemlerini ilginize sunuyoruz.

Guetemala’da şiddet tırmanıyor
Onbir Eylül 2011 tarihinde gerçekleştirilecek genel seçimlere hazırlanan Guatemala'da şiddet olayları endişe uyandırıyor.

Salı, 14 Haziran 2011 01:01
ABD'ye ait bir savaş gemisinin, Burma'ya gitmekte olan bir Kuzey Kore gemisini füze teknolojisi taşıdığı gerekçesiyle durdurduğu belirtildi.

ABD'ye ait The USS McCampbell isimli savaş gemisinin Burma'ya gitmekte olan Kuzey Kore'ye ait bir kargo gemisini 26 Mayıs tarihinde durdurduğu ve günlerce taciz ettiği belirtildi. Haber New York Times gazetesi tarafından ABD'li yetkililerin açıklamasına dayanılarak verildi.