61 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Salı, 12 Nisan 2011 22:42
'Devrimci Karargah Örgütü' üyesi oldukları öne sürülen 8'i tutuklu 35 sanığın yargılandığı davada, tutuklu sanıklar Zafer Kaygın ile Cenk Büyükkahraman tahliye edildi.

İstanbul 9. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen 'Devrimci Karargah Örgütü' duruşmasına, tutuklu sanıklar Özgür Dinçer, Cemal Bozkurt, Fatih Aydın, Necdet Öztürk, Ergin Öncü, Ulaş Erdoğan, Cenk Büyükkahraman ve Zafer Kaygın ile kimi tutuksuz sanıklar katıldı.

Pazartesi, 04 Nisan 2011 10:30
Devrimci Eğitim Şurası Danışma Kurulu ve çeşitli illerden gelen temsilciler İstanbul’da biraraya gelerek önümüzdeki süreci değerlendirdi.

Devrimci Eğitim Şurası (DEŞ) Danışma Kurulu ve çeşitli illerde DEŞ hazırlıklarını yürüten temsilciler İstanbul’da biraraya gelerek, ertelenen DEŞ için oluşturacak yeni takvimi ve bundan sonraki çalışmaları konuştular.

Perşembe, 14 Nisan 2011 00:01
İstanbul 12. Ağır Ceza Mahkemesi, Hanefi Avcı'nın da aralarında bulunduğu 22 sanıklı davanın ana “Devrimci Karargah Örgütü” davasıyla birleştirilmesine karar verdi. Davanın görüldüğü sıralarda mahkeme heyetiyle sanıklar arasında gerginlik yaşandı

Eski Emniyet Müdürü ve "Haliç'te Yaşayan Simonlar" kitabının yazarı Hanefi Avcı ile Sosyalist Demokrasi Partisi (SDP) Genel Başkanı Rıdvan Turan’ın da aralarında bulunduğu 14’ü tutuklu 22 sanık, Devrimci Karargah örgütüne yönelik soruşturma kapsamında açılan davada ilk kez hakim karşısına çıktı. İstanbul 12.

Pazar, 17 Nisan 2011 16:33
Devrimci Karargah Örgütü ve Ergenekon soruşturmaları kapsamında tutuklu bulunan eski Emniyet Müdürü Hanefi Avcı’ya iki ayrı suçtan dolayı idari ceza verdi.

Emniyet Genel Müdürlüğü Yüksek Disiplin Kurulu Avcı hakkındaki, eşine araç tahsis ettiği gerekçesiyle “devletin araç ve gereçlerini kullanma” konusu ile “Haliç’te yaşayan Simonlar” adlı kitabının kamuoyuna yansımasıyla birlikte demeç şeklinde basına yaptığı değerlendirmeler hakkındaki dosyaları sonuçlandırdı.

Perşembe, 14 Nisan 2011 11:38
Bilim ve Gelecek dergisi Genel Yayın Yönetmeni Ender Helvacıoğlu, dergi çalışanı Baha Okar da dahil birçok kişinin yargılandığı Devrimci Karargâh davasının dünkü duruşmasının ardından görüşlerini kaleme aldı.

Düzmece Devrimci Karargâh davasında savunma hakkı gasp edildi
Bu faşizmdir!

Salı, 12 Nisan 2011 12:38
"Devrimci Karargah" davası ve "Ergenekon" soruşturması kapsamında halen Silivri Cezaevi'nde tutuklu bulunan eski Eskişehir Emniyet Müdürü Hanefi Avcı, İstanbul 3. bölgeden bağımsız milletvekili adayı oldu. İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek ise İzmir'den aday.

Ergenekon ve Balyoz davalarının bazı sanıkları ise bağımsız olarak seçime girme kararı aldı.

Birinci Ordu eski Komutanı emekli Orgeneral Çetin Doğan İstanbul 2. bölgeden bağımsız aday oldu.

İkinci Ergenekon davasının tutuklu sanığı Tuncay Özkan İstanbul 1. bölgeden bağımsız aday oldu.

Cuma, 29 Nisan 2011 17:22
Spor Emek-Sen Kurucu Başkanı Metin Kurt, 1 Mayıs'a çağrı açıklaması yaptı.

TKP'den de milletvekili adayı olan Kurt'un açıklaması şöyle:

1 Mayıs 1848’de işçi ve emekçilerin örgütlü gücü, patronları ilk kez masaya oturtmuş ve çoluk çocuk demeden günde 18 saati bulan çalışma süresince sömürülen artı değer üreticileri adına, 10 saatlik iş gününü kabul ettirerek, sermayeye karşı tarihi bir maç kazanmıştır.

Cuma, 15 Nisan 2011 10:30
Yurdakul Er

Felaket, umudu da içerir. Tamam, bir büyük toplumsal kaosun içine itiliyoruz, ama bu kargaşa içinde umut da birikiyor. AkP-AsP koalisyonuyla yerleştirilen islamcı faşizm de zaten bu umut parçalarını ortadan kaldırmak için var.

Ne demek mi istiyoruz?

Perşembe, 28 Nisan 2011 10:30
Metin Kurt

12 Eylül faşist darbesi, darbenin “rap rap” sesleri, spor arenalarında da yankılanmıştı. “Rap rap”çılar başta solun güçlü olduğu ve Kürtlerin yoğun yaşadığı iller olmak üzere, tüm Türkiye’de “OHAL gençliği” yaratmak için sporda yeni bir yapılanmaya gitmişlerdi. Amaç örgütlü solu dağıtırken, yeniden solun örgütlenmesini önleyecek önlemler almaktı. Futbol bu konudaki temel argümanlarıydı.

Salı, 12 Nisan 2011 21:19
CHP aday listesiyle sağa açılıp sosyalistleri listelerden tırpanlarken, Kılıçdaroğlu değişimi "Çünkü biz devrimciyiz" sözleriyle yorumladı.

Partilerin milletvekili aday listeleri konuşulmaya devam ediyor. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Biz Türkiye’yi onlar ceplerini düşünüyorlar. ’Artık yeter’ deyin. Artık yeter, Türkiye’yi düşüneceğiz, ceplerini düşünenleri sandığa gömeceğiz" dedi.

Cumartesi, 23 Nisan 2011 12:30
Yurdakul Er

Öncelik, malum olduğu üzere, hep tersinden işler. Zamanın, kendi ruhuna uygun bir sol, veya, daha marksist bir ifade biçimi seçersek, maddi koşulların, kendisine uygun bir siyaset ve bu arada sol yarattığından hareket edilir hep. Bu, eski solun, artık aşılmış formülasyonlarından veya takıntılarından biridir.

Cuma, 08 Nisan 2011 10:30
Merdan Yanardağ

Yazının başlığı, önümüzdeki hafta dağıtımı yapılacak yeni çıkan kitabımın ismiyle aynı oldu. Çünkü, Türkiye’nin yeni bir genel seçime doğru gittiği bu dönemde Birinci Cumhuriyet’in kaderi ve başarısızlığının nedenleri üzerinde tartışmanın önemli olduğunu düşünüyorum. Bu nedenle bir ABD-AKP-Cemaat projesi olan Ergenekon darbesi hakkında yazmayı sürdüreceğim.

Cuma, 15 Nisan 2011 10:30
Merdan Yanardağ

Siyasal ve felsefi analiz yazılarında bazen güncelin dışına çıkmak, olaylara tarihsel bir derinlik içinde bakmak, kimi zaman olup bitenleri anlamak bakımından daha işlevsel olabilir.

Cuma, 29 Nisan 2011 12:56
Kemal Okuyan

Geride kalan sosyalist ülkeleri hiç beğenmeyebilir, hatta onlara "sosyalist" sıfatını çok görebilirsiniz. Ama 1989'dan itibaren dünyanın gericilik dönemini kapatıp karşı-devrimler çağına geçtiğini, eğer entelektüel namusunuz varsa, reddedemezsiniz.

Perşembe, 28 Nisan 2011 13:18
Bolivya'da solcu milletvekilleri, CIA'nın sivil kolu USAID'in ülke siyasetine karıştığının belgelerini yayınladılar.

Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Uluslararası Kalkınma Kuruluşu'nun (USAID) Bolivya siyasetine ve sendikalara müdahale ettiğine dair deliller meclis üyeleri tarafından kamuoyuna sunuldu.

Pages